Константинопольський Патріарх Варфоломій І відвідав в Італії м. Барі на празник Миколая

7 грудня 2016, 12:00 | Міжцерковні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

Празник святого Миколая за григоріанським календарем припадає на 6-те грудня і його відзначає не тільки римо-католицька Церква, але й більшість помісних православних Церков, які дотримуються так званого «новоюліанського календаря».

Варфоломій.jpg

Нетлінні мироточиві мощі святого мирликійського чудотворця, який був поховані у храмі в місті Мирах, в ХІ сторіччі італійські мореплавці перевезли до Італії,. Тепер вони знаходяться у крипті базиліки святого Миколая в південноіталійському місті Барі.

І саме в м. Барі два дні перебував Вселенський Константинопольський Патріарх Варфоломій І. «Я прибув на цю землю як паломник, щоб зустріти братів християнського Заходу і вдихнути приязнь і діалог», – сказав він під час екуменічного богослужіння в місті Лечче, що в регіоні Пулья, до якого належить і старовинне місто Барі.

Окрему увагу Вселенський Патріарх приділив християнам Сходу – жертвам сучасних воєн і переслідувань. «Ми не можемо мовчати, – сказав Варфоломій І, – чуючи цей пронизливий крик болю наших християнських братів і сестер на Близькому Сході та в багатьох інших країнах світу, які страждають від війни, від релігійного фанатизму, через відсутність найелементарніших предметів першої необхідності, страждають задля своєї віри. Ми мусимо підняти свій голос, щоб покласти край цим стражданням й відкрити шлях примирення».

Варфоломій І висловив позитивну думку щодо теперішнього етапу діалогу між християнськими конфесіями, зокрема між православними й католиками. «Якщо наші Церкви ще не з’єднані у тому, щоб спільно ламати хліб і пити з чаші спасіння, то вони, без сумніву, прямують шляхом примирення, навернення й наближення.

На думку Вселенського Патріарха, екуменічний діалог не повинен вичерпуватись тільки богословським тереном, але й братерськими, шанобливими і теплими взаєминами. Прикладом діяльної співпраці православної та католицької Церков є дбання про сотворений світ – захист Божого творіння.

5 грудня Константинопольський Патріарх виступив з нагоди відкриття нового академічного року на Богословському факультеті, де отримав премію «Святого Миколая», яку вручив Екуменічний інститут.

Того ж дня після закінчення вечірні відбулось офіційне вручення храму Пресвятого Серця для користування місцевою греко-православною громадою. Патріарх Варфоломій  наголосив, що ця подія – це важливий жест справжньої братерської любові.

6 грудня, у сам день празника святого Миколая, Константинопольський Патріарх був присутній на Святій Месі, яку очолив Франческо Какуччі, архиєпископ Барі-Бітонто, та виголосив проповідь. Про це інформує Радіо Ватикану.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 17:55

   "Христос більший за своє євхаристичне Тіло і Кров - святе причастя. Христос - це Боже Слово і Божа Премудрість, з якою ми зустрічаємося і якою ми наповнюємося, читаючи Святе Письмо. Христос - це

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 14:10

   "А біля тих храмів, які залишалися відкритими, на Великдень чатували міліціянти і комсомольці. Це було всього 30 років тому." -------- 30 років тому - це, значить, 1990 р. Одначе тоді,

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 19:43

   Начебто все правильно й актуально тут каже єпископ Риму. Разом з тим ми, по суті, ніяк не почули від нього, мабуть, НАЙГОЛОВНІШОГО. ---- А саме: дуже схоже, що нині людство переживає не просто

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 12:39

   "Боротьбу з епідеміями та подолання багатьох із них можна вважати одним із найважливіших, часто недооцінених, успіхів в історії людства. Зараз світ зіткнувся з новою пандемічною хворобою –

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 11:15

   Ми вже мали добре відомий досвід, коли, скажімо, ватажки позаминулої влади, по суті, піднесли УПЦ МП до (фактичної) ролі і статусу ледь не "державної" конфесії в Україні. ------- Чи от

  Популярні статті місяця