Ватиканська делегація передала вітання Папи Церкві Константинополя

1 грудня 2016, 15:44 | Міжцерковні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

З нагоди празника святого Апостола Андрія Первозваного, Небесного Покровителя Константинопольського патріаршого осідку, делегація Святого Престолу, очолювана Президентом Папської Ради сприяння єдності християн кардиналом Куртом Кохом, взяла участь в урочистих святкуваннях, що відбулися у Стамбулі 30 листопада 2016 року.

Ватикан-Константинополь.JPG

Константинопольська Церква, як і більшість православних Церков, відзначає нерухомі свята за новим календарним стилем, а її делегація 29 червня бере участь в святкуваннях з нагоди урочистості святих Петра у Павла у Римі.

Ватиканська делегація, що складалася з проводу згаданої Папської Ради та Апостольського Нунція в Туреччині, взяла участь у Божественній Літургії, яку очолив Патріарх Вартоломей І, наприкінці якої кардинал Кох зачитав вітальне послання від Папи Франциска й передав подарунок. Крім того, відбулася зустріч з Патріархом та розмова з синодальною комісією, відповідальною за стосунки з Католицькою Церквою.

У своєму посланні Глава Католицької Церкви наголосив на важливості цього обміну делегаціями, що є «видимим знаком глибоких зв’язків», що вже єднають дві Церкви. Святіший Отець знову висловлює своє «прагнення дедалі глибшого сопричастя» й сподівання на те, що стане можливим свідчити взаємну любов «розділивши одну й ту ж Євхаристійну трапезу».

На шляху до цієї мети Папа призиває заступництво Небесних Покровителів та мучеників усіх часів, а також посилається на послання про заанґажування в досягнення єдності, що зродилося під час Святого і Великого Собору Православної Церкви, який у червні відбувся на Криті. Єпископ Риму також схвально відгукнувся про ініціативи Патріарха Вартоломея на користь зустрічі й діалогу, усвідомлюючи також і труднощі, що існують на шляху до єдності.

Пригадуючи, що історія стосунків між християнами позначена конфліктами, що й до сьогодні заторкують тих, які «тримаються наставлень минулого», Папа закликає до молитви, спільних добрих діл і діалогу для того, щоб подолати поділи й наблизитися одні до одних. За його словами, діалог останніх десятиріч посприяв тому, що католики й православні почали «визнавати одні одних братами й сестрами», звіщаючи Євангеліє, служачи людству та справі миру.

Як зауважує Глава Католицької Церкви, взаєморозумінню посприяв також богословський діалог в рамках Міжнародної змішаної комісії, плодом якої нещодавно став документ «Синодальність і першість в першому тисячоріччі». І хоч ще залишаються відкриті питання, однак «спільні роздуми над взаєминами між синодальністю й першістю» можуть стати спонукою для розпізнавання способів того, яким чином здійснювати першість у Церкві, «коли всі християни Сходу й Заходу нарешті примиряться».

Підсумовуючи, Папа згадує вересневу зустріч в Ассізі з представниками інших Церков і релігій з метою спільного заклику до миру, що була «радісною нагодою» для поглиблення приязні, «вираженням якої є також спільне бачення того, що стосується великих питань, які заторкують життя Церкви й усього суспільства».

«Разом з Його Святістю Франциском, Папою Римським, поділяємо ті самі турботи, цілі й наставлення, відповідаючи на суспільну й гуманітарну кризу наших часів», – сказав Константинопольський Патріарх, вітаючи ватиканську делегацію, присутність якої на святкуваннях, за його словами, «є внеском у шлях діалогу між нашими Церквами, який був і залишається діалогом любові в істині та діалогом істини в любові».

«Наша нещодавня зустріч з Папою Франциском в Ассісі, – додав Вартоломей І, – і наша спільна молитва за мир ще раз підтвердили, що наші Церкви повинні посилити свої зусилля, спрямовані на подолання фанатизму, несправедливості й насильства, але також на поширення культури солідарності». Користаючи з нагоди, Патріарх склав на руки делегації побажання для Папи Франциска з нагоди 80-річчя, що припадатиме 17 грудня. Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 17:55

   "Христос більший за своє євхаристичне Тіло і Кров - святе причастя. Христос - це Боже Слово і Божа Премудрість, з якою ми зустрічаємося і якою ми наповнюємося, читаючи Святе Письмо. Христос - це

  • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 14:10

   "А біля тих храмів, які залишалися відкритими, на Великдень чатували міліціянти і комсомольці. Це було всього 30 років тому." -------- 30 років тому - це, значить, 1990 р. Одначе тоді,

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 19:43

   Начебто все правильно й актуально тут каже єпископ Риму. Разом з тим ми, по суті, ніяк не почули від нього, мабуть, НАЙГОЛОВНІШОГО. ---- А саме: дуже схоже, що нині людство переживає не просто

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 12:39

   "Боротьбу з епідеміями та подолання багатьох із них можна вважати одним із найважливіших, часто недооцінених, успіхів в історії людства. Зараз світ зіткнувся з новою пандемічною хворобою –

  • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 11:15

   Ми вже мали добре відомий досвід, коли, скажімо, ватажки позаминулої влади, по суті, піднесли УПЦ МП до (фактичної) ролі і статусу ледь не "державної" конфесії в Україні. ------- Чи от

  Популярні статті місяця