Синод РПЦ шкодує, що в УГКЦ розкритикували Гаванську декларацію

18 квітня 2016, 14:20 | Міжцерковні стосунки | 6 |   | Код для блогу |  | 

3P20200.jpg-fffff.jpgУ Санкт-Петербурзі 16 квітня відбулося чергове засідання Священного Синоду РПЦ, присвячене візиту Патріарха Кирила в Латинську Америку. Учасники зібрання заслухали доповідь Предстоятеля РПЦ про його поїздку та дали їй оцінку. Згадували під час засідання й про Україну.

Російські єпископи, зокрема, схвалили візит Патріарха Кирила на Кубу та його зустріч з Папою, назвавши його «історичним». Водночас учасники чергового засідання Священного Синоду РПЦ висловили «жаль» у зв’язку з тим, що реакція керівництва УГКЦ на Гаванську декларацію виявилася не такою, на яку вони очікували.

«Особливо відзначити зроблену Патріархом і Папою заяву про те, що «метод "уніатизму" колишніх століть, що передбачає приведення однієї громади в єдність з іншою, шляхом її відриву від своєї Церкви, не є шляхом до відновлення єдності». Висловити жаль у зв'язку з реакцією керівництва Української Греко-Католицької Церкви на ці слова і на заяву в цілому. Підкреслити, що унія залишається незагоєною раною у православно-католицьких відносинах. Вважати важливим заклик до примирення між православними і греко-католиками в Україні і знаходження взаємоприйнятних форм співіснування, який пролунав з вуст Папи Римського і Патріарха Московського», - йдеться в у постанові Синоду.

Особливу увагу єрархи РПЦ звертають на один із пунктів Гаванської декларації, де сказано про війну в Україні:

«Звернути особливу увагу на пункт Спільної заяви, що стосується України: «Ми сумуємо про протистояння в Україні, що забрало уже безліч життів, що заподіяло незліченні страждання мирним жителям, що призвели суспільство в глибоку економічну і гуманітарну кризу. Закликаємо усі сторони конфлікту до розсудливості, громадської солідарності і діяльній миротворчості. Закликаємо наші Церкви на Україні працювати для досягнення суспільної злагоди, утримуватися від участі в протиборстві і не підтримувати подальший розвиток конфлікту». Висловити надію на те, що заклик Папи і Патріарха буде почутий усіма сторонами громадянського протистояння в Україні».

На завершення розгляду української тематики, учасники чергового засідання Священного Синоду закликали «розкольників» повернутися до «канонічної» Церкви.

«Відзначити важливість прозвучав в Спільній заяві призову до подолання розколу між православними віруючими України на основі існуючих канонічних норм. Ще раз закликати тих, хто ухилився в розкол до повернення в спасительне лоно Православної Церкви», - зазначили російські єрархи.

Нагадаємо, Патріарх Святослав (Шевчук), критично висловився про Гаванську декларацію, зазначивши, що цей текст викликав глибоке розчарування серед багатьох вірних УГКЦ та просто небайдужих громадян України.

«Коли мова йде про підписаний текст Спільної декларації, то, назагал, він є позитивним. У ньому порушені питання, які є спільними для католиків і православних та відкривають нові горизонти для співпраці. Заохочую всіх добачити ці позитиви.

Хоча ті пункти, що стосуються України загалом і УГКЦ зокрема, в мене викликали більше запитань, ніж відповідей», - заявив у інтерв’ю Глава УГКЦ.

Зустріч Патріарха Кирила з Папою Франциском та підписаний ними документ викликала неоднозначні відгуки і в середовищі УПЦ (МП). Єпископ Банченський, вікарій Чернівецької єпархії УПЦ (МП), Лонгин (Жар), наприклад, після пдписання Декларації взагалі відмовився поминати під час Літургії Патріарха Кирила (Гундяєва). За його словами, декларація є не що інше, як зрада православ'я, легалізація вчення антихриста, а Патріарх «всеросійський», який під нею поставив свій підпис, вчинив «канонічний злочин».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Оленка | 19 квітня 2016, 09:31
  Коментувати коментар

  Здорова дипломатiя, цiлком логiчнi i розумнi висновки. Скiльки б не сварились невдоволенi Гаваною, ця подiя мае на метi далекосяжнi плани, в яких унiï не мiсце. Унiя - метод 16ст., а не 21ст.

  • Oleg Piorko | 22 квітня 2016, 09:20
   Коментувати коментар

   Так, ця методика називається екуменізм. І вона буде мати досить катастрофічні наслідки, бо люди ні бельмеси не розуміють в релігії і їм всеодно під яким хрестом стояти. Так як написано в писанні Римлян 1:28 "А що вони не вважали мати Бога в пізнанні.." А що в нас в людей в пізнанні, як говорять богослови, ублажання своїх пристрастей, служіння мамоні. То де тут візьметься розуміння того що відбувається.

 • Леонтій | 18 квітня 2016, 20:38
  Коментувати коментар

  Не думаю, що було "напоказ". Радше - то була ПРИРОДНЯ (суто ЕМОЦІЙНА) - ПЕРША реакція на чергову "здачу" їх Ватиканом. Заради цієї ідеї-фікс: БУДЬ-ЩО налагодити "екуменічний діалог" з МП. Інша справа, що УГКЦ - за визначенням - НЕ МОЖЕ стрибнути вище своєї голови: якось підважити (піддати критиці) та, відповідно, переглянути (скоригувати) чинні умови своєї "єдності" (унії), а, по суті, підпорядкування Римському престолу. Принаймні, нинішній їхній провід та єпископат, як і більшість священства та вірних, до цього, як виглядає, просто ніяк НЕ ГОТОВІ!

  • Marko | 19 квітня 2016, 08:32
   Коментувати коментар

   "Принаймні, нинішній їхній провід та єпископат, як і більшість священства та вірних, до цього, як виглядає, просто ніяк НЕ ГОТОВІ!" Річ ясна...краще оригінал (старий первий), аніж копія (новий вторий чи пак третій).

 • anomei | 18 квітня 2016, 20:07
  Коментувати коментар

  Греко-католикам треба визнати, що дискусії навколо Гаванської декларації з їхнього боку відбувались, що зветься - "на показ"! Насправді жоден уніят не піде проти "святійшого отця", адже про це в УГКЦ бояться наавіть думати. Хоча, номер вийшов непоганий. Греко-католики, як завжди, всіх перехитрили.

 • netoy_gaidamak | 18 квітня 2016, 19:27
  Коментувати коментар

  Як же гарно все перекрутили) Ні одного конретного пункуту, зате стільки води. Панове, ви вмієте тільки одну тему "обсмоктувати"? Пункт 26, стороны воздерживаются от политических оценок конфликта на Украине: «Призываем все стороны конфликта к благоразумию, общественной солидарности и деятельному миротворчеству. Призываем наши Церкви на Украине трудиться для достижения общественного согласия, воздерживаться от участия в противоборстве и не поддерживать дальнейшее развитие конфликта». Пункт 27, «Выражаем надежду на то, что раскол среди православных верующих Украины будет преодолён на основе существующих канонических норм, что все православные христиане Украины будут жить в мире и согласии, а католические общины страны будут этому способствовать, чтобы наше христианское братство было ещё более очевидно». Але де ж, треба знову написати щось іншими словами ні-про-що.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 2 квітня 2020, 10:06

  Хто - за здравіє, а хто - за упокій... :)

 • velovs@ukr.net | 2 квітня 2020, 10:04

  Разом з тим: цей "новий переклад" Біблії мовою жестів - як і їхній звичайний - містить цілий ряд відредагувань і навіть прямих перекручень текстів Божого Слова. Тобто у відповідності до

 • Ігор Затятий | 2 квітня 2020, 09:34

  І в Україні потрібно термінового налагодити відправу над померлими від вірусу через інтнрнет.

 • velovs@ukr.net | 2 квітня 2020, 08:07

  Кожна церковна парафія, незалежно від традиції, деномінації та юрисдикції, має стати і надалі бути воістину ЖИВОЮ євангельською громадою - місцем благословенної зустрічі і спасенного й зцілюючого

 • velovs@ukr.net | 2 квітня 2020, 07:57

  А enzian та їй подібні - провокатори й розсадники запекло-параноїдної злоби та ворожнечі в Україні! :)

Популярні статті місяця