• Головна
  • Новини
  • «Перемогою України ми вважаємо справедливий мир», - Глава УГКЦ...

«Перемогою України ми вважаємо справедливий мир», - Глава УГКЦ

07.10.2015, 15:50
«Перемогою України ми вважаємо справедливий мир», - Глава УГКЦ - фото 1
УГКЦ послідовно викриває агресію Росії проти України та вважає неприпустимим формування образу українця як ворога російського народу.

dsc_0138.gif-7.gifУГКЦ послідовно викриває агресію Росії проти України та вважає неприпустимим формування образу українця як ворога російського народу.

Про це сказав Патріарх Святосла (Шевчук), коментуючи для австрійського видання «Kathpress» закиди на адресу УГКЦ, які озвучив митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ (МП)  Антоній (Паканич) під час зустрічі з групою австрійських журналістів.

Першоєрарх, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, пояснив виданню «Kathpress», що очолювана ним Церква ніколи не закликала до насилля і війни, як у цьому нас звинувачують опоненти.

«Ми послідовно засуджували агресорів і тих, хто підтримує незаконні збройні формування, і разом з усіма членами ВРЦіРО закликали їх скласти зброю. Ми стверджуємо право і обов’язок українців боронити свою землю від іноземних загарбників, відповідно до соціальної доктрини Католицької Церкви, надаємо капеланську опіку українським воїнам як оборонцям справедливого миру, виховуємо українське суспільство на засадах християнського патріотизму, не з ненавистю до чужинців, а з християнською любов’ю до свого народу, своєї землі та власної держави», - пояснив він.

«Перемогою України ми вважаємо справедливий мир, який аж ніяк не можна досягнути на умовах агресора. Ми послідовно закликаємо до примирення, але не можемо допустити до примирення з війною, насильством, неправдою та запереченням права на існування народу України та його держави», - наголосив Глава УГКЦ.

Під час своєї зустрічі з австрійським журналістами Митрополит Антоній також розповів, що УПЦ (МП) не висловлює жодної позиції щодо війни на Сході, подібно як Папа Франциск і Ватикан, а це для того, щоб «залишити шлях до діалогу».

Коментуючи ці слова, першоієрарх зазначив, що Папа Римський, як наступник апостола Петра та Вселенський Архиєрей у древньому християнстві, зокрема першого тисячоліття, вважався найвищим арбітром Христової Церкви, до якого зверталися у разі догматичних та адміністративних суперечок поодинокі помісні Церкви, відповідно до старого правила nemo iudex in causa sua. Це служіння він здійснював і здійснює сьогодні не як представник Римського Патріархату, а як Вселенський Архиєрей.

«Помісна Церква є і повинна бути зі своїм народом, вона має бути його голосом, матір’ю і учителькою. Ось чому, стисло кажучи, «справа народу» є «справою його Церкви», є її «causa sua». УГКЦ є зі своїм народом, захищає його права та інтереси, є його голосом перед Вселенським Архиєреєм і, зокрема, у справі війни проти свого народу апелює до Святішого Отця, а через нього до всього світового співтовариства», - сказав Глава УГКЦ.

«Зіставлення ролі УПЦ у питанні війни на Сході України з посередницькою місією та служінням Вселенського Архиєрея в Христовій Церкві є абсурдним і небезпечним… Як може Церква, яка претендує бути єдиною помісною Православною Церквою цього народу, відсторонюватися від справи його життя чи смерті? Хочу вірити, що це просто невдале порівняння, а не відмова УПЦ бути національною Церквою для українців», - зазначив Блаженніший Святослав.

Ще одним аспектом розмови під час зустрічі Митрополита Антонія з журналістами було прирівнювання підпорядкування УПЦ (МП) Патріарху Кирилу з підпорядкуванням УГКЦ Папі Франциску.

Патріарх Святослав зазначив, що не хотів би коментувати еклезіальні особливості канонічної єдності УПЦ (МП) з Московським Патріархатом, але, оскільки було зроблено порівняння з єдністю між УГКЦ і Папою Франциском, то він вказав на докорінні відмінності цих «єдностей».

Глава УГКЦ зазначив, що таке порівняння є цілковито неправомірним. Навіть у православному світі Московський Патріарх ніколи не вважався вселенським і таким, що має яке-небудь служіння чи юрисдикцію поза межами власного патріархату.

«УГКЦ, як помісна Церква свого права, є в сопричасті зі Святішим Отцем як із Вселенським. Ми не входимо до «латинського патріархату», маємо, відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, всі права патріаршої гідності, окрім самого титулу «Патріарх» для Глави Церкви та неухильно будуємо власний патріархат», - пояснив Предстоятель Церкви.

«Коли мова йде про УПЦ, - пгояснив Глава УГКЦ, - то вона, все ж таки, попри всі права так званої автономії, входить до Московського Патріархату та не ставить собі за мету досягнути власного». Він пояснив, що ця приналежність до Московського Патріархату для УПЦ становить невід’ємну частину її еклезіологічної тотожності. Саме через єдність із Москвою УПЦ перебуває в євхаристійному спілкуванні з рештою світового православ’я. «Слід зауважити небезпеку такого порівняння: це може бути підсвідоме бачення Москви як Третього Рима, оскільки Московського Патріарха прирівнюють до Вселенського Архиєрея. Отож аналогія між єдністю УГКЦ із Вселенським Архиєреєм та єдність УПЦ із Патріархом Московським є, м’яко кажучи, невдалою», - сказав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, упродовж 21-25 вересня в Україні перебувала група австрійських журналістів, які приїхали задля того, щоб більше дізнатися про Україну. Гості з Австрії відвідали Київ та Львів, де мали зустрічі з представниками та Главами Церков в Україні, представниками уряду й громадськості.