Католицькі монахи радяться, як їм діяти в умовах війни та наступу секуляризації

15 вересня 2015, 15:37 | Міжцерковні стосунки | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifУ Львові триває робота Асамблеї греко-католицького та римо-католицького монашества України, у якій беруть участь понад 600 учасників. Офіційна тема заходу «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні». Однак у своїх виступах та дискусіях учасники Асамблеї вирішили не обмежуватися рамками анонсованих програм.

Про це сьогодні під час брифінгу розповіли організатори заходу – представники духовенства обох католицьких Церков.

«Подія, яка зараз відбувається у Львові, є надзвичайно важливою, - зазначив єпископ УГКЦ Діонісій (Ляхович). – Вперше за 25 років в одному залі вирішили зібратися так багато богопосвячених осіб, щоби дати відповіді на нові виклики, які стоять перед українським суспільством, Церковю».

Архиєпископ-митрополит Мєчислав Мокшицький, архиєпископ Томас Ґалліксон, єпископ Діонісій Ляхович

Папський нунцій, архиєпископ Томас Ґаліксон, який бере участь у роботі Асамблеї, підтримав цю думку, зауваживши, що ця зустріч сама по собі вже є великим успіхом, свідченням того, що Церква живе та розвивається.

«Вчора у латинській катедрі багато мирян були приємно здивовані, коли побачили таку велику кількість богопосвячених осіб. Вони навіть не думали, що в Україні є стільки монахів», - поділився своїми спостереженнями нунцій.

«Сподіваюся, що Асамблея матиме важливе значення для двох Церков», - додав він.

Митрополит Львівський РКЦ в Україні Архиєпископ Мєчислав Мокшицький зауважив, що перші католицькі монаші ордени з’явилися у VІІ сторіччі. Відтоді монахи завжди намагаються допомагати людям, ділити їхні радощі та смуток. Нинішя зустріч, за словами Архиєпископа, повинна дати відповіді, як тепер в умовах війни та наступу секуляризації повинні діяти богопосвячені особи.

Єрарх також зазначив, що Україна може пишатися своїми священнослужителями, мирянами та монахами – українці зберегли віру в умовах атеїстичного СРСР, а нині стають новими євангелізаторами для Європи.

 о. Юзеф АвгустинГість з Польщі, єзуїт о. Юзеф Августин теж схвально висловився про набожність українців. Під час відвідин України він помітив, що молодь тут, на відміну від західної, не соромиться своїх релігійних почуттів. Це, вважає священик, означає, що українська Церква має майбутнє та може сподіватися на нові якісні покликання.

«Щоби були покликання, треба щоби були добрі родини, здорові парафії, віддані парохи. Тільки у такому середовищі народжуються покликання. Бо молода людина завжди шукає ідеали. Якщо на її життєвій дорозі зустрічається високоморальна особа, то вона до неї тягнеться, намагається наслідувати її. Брак покликання – це виклик для Церкви», - підкреслив він.

Асамблея «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні» триватиме до 18 вересня. У наступні дні на його учасників чекатимуть виступи єпископів УГКЦ та РКЦ, свідчення монахинь, реколекції, молебні, святкова Літургія у соборі св. Юра, обмін думками та спілкування, яке організатори називають найважливішим пунктом програми.

«Для такої Асамблеї теми мають другорядне значення, - наголосив о.Юзеф Августин. – це не зустріч науковців. Це насамперед братерська зустріч».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Paraeklezyarh | 19 вересня 2019, 21:24

   Мудрий, сміливий, справжній Владика . Радий що в нелегку годину є такі архієреї в церкві Христовій.

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 20:04

   Р. S. Звичайно, що всі ці суди в Україні орієнтуються не лише на ці дві головні (ж)"опозиції". Насправді там більш складна ситуація. Одначе вони (суди) - так чи інакше, але в основному і в

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 18:55

   І в цій своїй нинішній - зухвалій "правовій" діяльності ця (ще) стара корупційно-судова гілка влади спирається на ПОДВІЙНУ політико-олігархічну (ж)опозицію: з одного блоку, т. зв.

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 18:39

   Минулий режим п'ятого "кондитерно-патріотичного" президента-мільярдера зробив усе можливе, аби будь-що зберегти в Україні основні структури й чинники олігархічно-корупційно-кланової

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 14:51

   І як знати: а, може, це - дійсно певне ПРОРОЧЕ знамення?!.. Тим паче, що у цей сьогоднішній день ПОТРІЙНОЇ біблійної містично-сакральної ПОВНОТИ (19.09.19) християни східної традиції, що живуть за

  Популярні статті місяця