Єпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет поскаржився Главі УГКЦ на міжконфесійні проблеми в Галичині

18 лютого 2013, 08:54 | Міжцерковні стосунки | 4 |   | Код для блогу |  | 

ArticleImages_40119_kucherov.jpgКеруючий Львівською єпархією УПЦ (МП) єпископ Львівський і Галицький Філарет (Кучеров) у відкритому листі до Глави УГКЦ Патріарха Святослава від 16 лютого розповів про проблеми, що виникли поміж двох Церков на Галичині і ведуть, за його словами, до міжконфесійної конфронтації та ворожнечі.

Владика УПЦ (МП) перечислює окремі дії духовенства УГКЦ, які, як наголошується у листі, розпалюють ненависть між вірними обох Церков.

Цей відкритий лист отримала й редакція РІСУ.

Відкритий лист єпископа Львівського і Галицького УПЦ (МП) Філарета

 

 16 лютого 2013 року

Його Блаженству,

Блаженнішому Святославу (ШЕВЧУКУ)

Верховному Архиєпископу Києво-Галицькому,

Отцю і Главі УГКЦ

 

Ваше Блаженство!

Висловлюючи Вам свою повагу, мушу звернути увагу і на ті проблеми, що виникли поміж наших Церков на Галичині.

Нещодавно медійний простір наповнився різного роду інформацією, яка, впевнений, веде нас до міжконфесійної конфронтації та ворожнечі. Не вдаючись до аналізу усіх подій, що сталися останнім часом і що спричинили такий емоційний сплеск взаємозвинувачувань, я хочу звернути Вашу увагу на наступне.

Міжцерковні відносини – складний і затяжний процес у житті суспільства, який вимагає від нас терпіння і толерантності заради збереження миру серед народу Божого. І тут зовсім недоцільні дії священнослужителів, які б розпалювали ненависть поміж вірних наших Церков. Саме такі дії прослідковуються з боку кліриків ввіреної Вам Церкви.

Спершу багато незрозумілих звинувачень полетіли на нашу адресу після цьогорічного освячення води в центрі Львова на свято Богоявлення.

Владики Львівської архиєпархії знають про те, що це не екуменічна молитва, а є почерговим служінням, що зазначено в угодах між міською владою та традиційними конфесіями. Виходячи з цього, жодних заходів, які б забороняли представникам УГКЦ брати участь у богослужінні, з нашої сторони не вживалось. Тим паче, що між поважними Владиками всіх конфесій, котрі багато років несуть своє служіння на Галичині, існує домовленість про те, що вони не приходять на освячення, якщо його очолює хтось з інших Владик. І, після всього цього, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Венедикт, дозволив собі звинуватити нас в тому, що начебто ми забороняли йому приходити на освячення: «Позаминулого року я очолював водосвяття, а минулого року очолювали вірмени, а я виголошував кілька молитов… Цього року є черга Московського Патріархату, а вони ні з ким, ніколи не співслужать» - заявив Владика (http://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/50999/). Здавалося б, нічого страшного, а така необґрунтована заява спричинила масу звинувачень, які були наповненні люті і ненависті, в інтернеті та місцевих ЗМІ.

Проте, особливо незрозумілим нам став випад клірика греко-католицької церкви отця Ореста-Дмитра Вільчинського. Його одіозна публікація в Католицькому оглядачі, яку підхопили і опублікували на всіх релігійних сайтах України «УПЦ МП – бойова дивізія московського імперіалізму. Міф чи реальність?» (http:// risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/51238/) є переповненою злістю, ненавистю до інославних співгромадян, яких греко-католицька церква називає вірними «Церкви-сестри», прямих образ і, що найгірше, закликів до радикальних кроків проти православної громади в місті Львові.

Звичайно, кожен має право на власну думку, однак, якщо вже ми ступили на шлях пастирського служіння, то мусимо завжди пам’ятати відповідальність перед Господом Вседержителем, Якому давали обіцянку під час своєї хіротонії, і робити все від нас залежне, щоб "Усі були одне".

Негідна поведінка священика, хиткого перед політичними авантюрами та провокаціями, сіє не Христові істини, а чвари та лють поміж людей! Кожен на своєму рівні мусить вчити людей істинної любові до ближнього, а міжцерковні діалоги, переконаний, повинні залишатися справою виключно священноначалія наших Церков без застосування в них піар-технологій чи участі світських експертів, які збурюють інформаційний простір. Та й взагалі, вважаю, що священнослужителі не повинні реагувати на провокації, які часто чиняться недоброзичливцями задля продовження релігійного протистояння. В результаті такі ситуації викликають недовіру до духовенства.

Дорогий Владико! Гадаю, що сьогодні, в час агресивної секуляризації та зростання споживацьких цінностей суспільства, церковним діячам не слід виносити взаємозвинувачення та образи на розсуд публіки, яка часто є неготовою до сприйняття такої інформації. Впевнений, що жодна Церква не хотіла б сьогодні відновити ті криваві протистояння, які вже були в історії наших конфесій. Закликаю Вас вжити заходів, які б допомогли припинити ворожнечу, до братських обіймів, хоча б як братів-українців, і, звичайно ж, як християн. Давайте власним прикладом покажемо всьому світу, який переповнений нехристиянськими почуттями, справжній приклад любові і поваги. Будьмо толерантними, адже це є запорукою щасливого майбуття наших Церков, української нації і нашої Держави.

З повагою,

Філарет, єпископ Львівський і Галицький

Керуючий Львівською єпархією УПЦ

Система Orphus
Рейтинг
1
1
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • ugcc-priest | 23 лютого 2013, 13:30
  Коментувати коментар

  Не розумію, чому вл.Філарет суперечить сам собі: він пише відкритого листа розміщаючи його в ЗМІ і воднораз каже "Гадаю, що сьогодні, в час агресивної секуляризації та зростання споживацьких цінностей суспільства, церковним діячам не слід виносити взаємозвинувачення та образи на розсуд публіки, яка часто є неготовою до сприйняття такої інформації." - де логіка? принаймні саме цей раз міг написати власне приватно, відповідно до євангельської ради - докори "один на один"! Крім того вл.Філарет мав би знати, що з таким листом слід звертатись до місцевого архиєрея (яким він і сам є), тобто до архиєп. Ігора, а не вискакувати як пилип з конопель одразу до Глави Церкви!!! отож і виглядає, що вл.Філарет просто вирішив попіаритись...

 • Василь Миколайович, народний богослов | 18 лютого 2013, 15:53
  Коментувати коментар

  Ото сі натішити не міг з того листа... Вчора нехрещені "ряжені розкольники" стали у Владики Філарета Владиками! Обовязково піду на Короленка перед Богоявлінням, коли світити водицу буде УПЦ КП чи Владика Філарет "за домовленіскю" скаже своїм людям: "Підіт но до Владики Димитрія завтра на водосвяття!" Венедикта звинуватили не знати в чому, а цитату рванули зовсім не про те. Де ті клєрки Філарета чули же би Венедикт звинувачував УПЦ МП в чомусь(Він сказав тіко шо не треба дурити львівян "міжконфесійним водосвяттям" - хочете служити собі - служіт. Тіко скажіт людям правду і служіт на пустій площі - але антуражу для відео не вийшло би, то мусіли дурити). Най сі навчат читати пряму мову єпископа. Каже Філарет, же треба заткати писок Вільчинському? А він сам готовий заткати писки всім своїм чорноротим починаючи з оцього писка, з якого так смердит шо аж ну ( http://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/51334/ )??? А той єлей на груди про націю і державу, мир і злагоду, то просто верх цинізму батінька... Лиют помиї на УГКЦ всім кодлом, а тут в толеранцію сі грают. То правий Вільчинський, кий каже же та толеранція схожа на тих во... піда... сів. Кі хочут вилізти на глову і ше ноги звісити! Най ФІларет відкритого листа Агафангелу напише, як ткий вумний. Та най спалит пів свого магазину на Короленка, де про католиків доброго слова нема написаного (як хоче бути толєрантним)... Тьху, брехуна отримали... Августин хоч в своїй дурості щирий був! Я б на місци Шевчука, то навіть не читав би м... Шо то таке "відкритий лист"? То і не лист і не відкритий, отако тіко шоб скандалу побільше роздути та й все...

 • Роман Шкрібенець | 18 лютого 2013, 15:31
  Коментувати коментар

  Отець Орест-Дмитро називає вірними «Церкви-сестри», а священики УПЦ МП на Житомирщині греко-католків називають штундами-сектантами і все нормально, бо це їх "канонічна зона". Лист написаний мудро, але самі негідно поводяться щодо інших конфесій.

  • chernomorets | 23 лютого 2013, 21:40
   Коментувати коментар

   Тому, пане Романе, що хтось із МП поводиться негідно, то і УГКЦ має подавати приклади негідної поведінки? так?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • ja.kyjanyn | 21 березня 2019, 23:39

  Дозволю собі висловити тут таку думку. Панові Святославу, та всім хто підтримує висловлену у цьому інтерв'ю позицію варто пам'ятати і усвідомлювати, що сьогодні немає перешкод для греко-католикам

 • Михаил | 21 березня 2019, 12:42

  Надо спросить у Денисенко, наверное он раньше у них там тоже "по четным патриархом" был. А по нечетным ещё где-нибудь интриговал, как он это любит и умеет. Денисенко вечен!

 • velovs@ukr.net | 21 березня 2019, 12:21

  Ви знаєте, шановний Адміне, я з Вами маю тут погодитися. Тобто, більш уважно й вдумливо читаючи і осмислюючи ці його останні публікації і, зокрема, на порталі РвУ, я також дещо почав помічати й

 • admin | 21 березня 2019, 11:12

  Він не дисидент, він маніпулянт і москвофіл, людина з нездоровими амбіціями. З ним говорити чи дискутувати неможливо. Тому такі та інші подібні публікації ми не хочемо якимсь чином рекламувати.

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 19:05

  "Муфтій України зазначив, що є люди, які представляють іслам як релігію агресії і тероризму, але це, на його переконання, звичайна брехня, адже іслам завжди вчить поширювати добро, працювати на

Популярні статті місяця