Екуменічний діалог з Православ’ям - пріоритет для УГКЦ, - Патріарх Святослав

15 листопада 2012, 12:24 | Міжцерковні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

sv_01-ttt.jpgПатріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) заявив, що для очолюваної ним Церкви пріоритетним завданням і головною місією є екуменічний діалог, а співпраця з Православною Церквою – душпастирською необхідністю. Таку думку Глава українських греко-католиків висловив під час пленарного засідання Папської ради у справах єдності між християнами у Римі, повідомляє Радіо Ватикан.

«Головною трудністю у побудові плідного діалогу з православним світом в Україні, – зазначив Глава УГКЦ, – є факт болючого поділу в середині самого українського православ’я. І справді, на сьогоднішній день у нашій країні є три православні спільноти».

Патріарх Святослав (Шевчук) нагадав учасникам засідання, що між розідленими гілками українського православ’я тривають непримиримі протиріччя на еклезіологічному ґрунті: кожна з цих Церков заперечує право на існування інших двох. Лише УПЦ (МП) православний світ вважає «канонічною Церквою», яка, хоча й належить до Московського Пратріархату, однак, має свою певну автономію.

Явище поділу українського православ’я, за словами першоєрарха, утруднює екуменічний діалог, однак досвід ВРЦіРО вказує на те, що Церкви України навчились співпрацювати та вирішувати труднощі у братній та мирний спосіб.

Предстоятель УГКЦ, серед іншого, підкреслив відчутний прогрес у стосунках Української Греко-Католицької Церкви з Українською Православною Церквою (Московського Патріархату). Хоча й зауважив, що непорозуміння минулого ще даються взнаки. Як приклад він навів поширені у середовищі священнослужителів УПЦ (МП) закиди, що українські греко-католики у 90-их роках нібито забрали у них майже 500 «православних храмів». Однак, як наголосив Патріарх Святослав, прихильники такої теорії чомусь не беруть до уваги той факт, що храми ці будували греко- та римо-католики і лише у радянські часи вони перейшли у власність Української Православної Церкви (Московського Патріархату).

На думку Патріарха Святослава, для того, щоб планувати нові шляхи для примирення між Церквами, на яке УГКЦ завжди виявляла відкритість, спершу необхідно висвітлити усю правду.

«Ми впевнені, що зможемо знайти шляхи для того, щоб загоїти рани минулого, прощаючи та просячи прощення… Ми переконані, що шлях примирення між Українською Греко-Католицькою Церквою та Російською Православною Церквою, на основі історичного та душпастирського реалізму, є дієвим способом відновлення діалогу та створення нової моделі екуменічних стосунків», – наголосив Глава УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Ерік | 15 листопада 2012, 16:21
  Коментувати коментар

  Все це чудові слова, які, на жаль, розбігаються з ділом. До екуменічного діалогу налаштовані, а самі заграють з УПЦ КП. Хіба не зрозуміло, що в цієї структури немає майбутнього і заграючи з нимим Святослав портить відносини з УПЦ МП і, тим більше з РПЦ? І це при тому, що в самій УГКЦ свої розкольники - догналіти чи підгорецькі отці. З визнанням хрещень в УПЦ КП вл. Святослав виграв тактично, але програв стратегічно. Краще подивився б на Папу Римського, який взагалі промовчав. І правильно зробив, бо відсустність відповіді - також відповідь. Навряд чи з ним зараз будуть говорити в МП чи РПЦ. А ще рік-два тому спікери МП говорили про готовність конструктивного діалогу з УГКЦ, яка все-таки, на відміну від УПЦ КП, є визнаною Церквою, себто канонічною, як і УПЦ МП. А відтак, перспективи були. Тому сьогоднішню заяву зрозуміти важко. Або це вихиляс перед Римом, або свідоме "єзуїтство", або нерозуміння ситуації...

  • anatolius | 15 листопада 2012, 19:07
   Коментувати коментар

   Ваш коментар Еріку вкотре свідчить про інструментальне ставлення РПЦ до екуменічного діалогу. РПЦ намагається вести діалог з Римом "проти УГКЦ" періодично шантажуючи. А з УГКЦ "проти КП" натякаючи, мовляв не спілкуйтесь з ними якщо хочете товаришувати з нами. І подібно до Вас натякаючи на догналітів чи ковпаківців. Хоча останні групи неспівмірні з УАПЦ чи КП жодним чином. А догналіти взагалі вийшли поза традиційне християнство. Хоч РПЦ нмагається тиснути на цю кнопку ( може і руку приклала?:)) але вона не може спрацювати. Зрештою хочете з ними спілкуватись, то прошу. Цікаво кому гірше буде? Точно не УГКЦ. Діалог проти когось це не діалог, а хитрування. Поки в РПЦ цього не зрозуміють то ніц не буде. А може діалог РПЦ просто не потрібний?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Paraeklezyarh | 13 листопада 2019, 10:47

  Тут ніяких поляків не треба. Майже у всіх протестантських церквах відбуваються подібні "шоу"(пишу в лапках, тому що вірю що "там де зібралось троє в Ім'я Моє, там і Я поміж

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 08:19

  Р. S. Ці ДВА мої останні пости слід читати, поміняв місцями. :)

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 08:16

  І - з цього приводу - ЩЕ РАЗ наведу оцей приклад. Тобто як наші ПОЛЬСЬКІ брати і сестри у Христі - прихильники КАТОЛИЦЬКОГО харизматичного "Руху віднови у Святому Дусі" потужно СЛАВЛЯТЬ і

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 08:11

  По-різному все це відбувалося... І дійсно: нерідко застосовувалися і примус, і навіть силові методи. ------ Одначе ніяк не можна, при цьому, геть відкидати й применшувати значення і масштабів живої

 • Paraeklezyarh | 13 листопада 2019, 00:02

  В ідеалі- без сумніву, тільки так і не інакше. Але... Живем не в ідеальному суспільстві. Як би це не звучало дико. Але, становлення всього християнства відбувалось здебільшого не переконанням , а з

Популярні статті місяця