Всеукраїнська Рада Церков закликає парламент доопрацювати проект 0931

20 листопада 2019, 12:44 | ВРЦІРО, міжконфесійні ради | 3 |   | Код для блогу |  | 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій проаналізувала ситуацію з законопроектом № 0931, який створює загрози для свободи совісті та свободи вираження поглядів.

Цю проблематику глави конфесій обговорили на засіданні ВРЦіРО, яке відбулося 19 листопада під головуванням єпископа Римо-Католицької Церкви Віталія Кривицького.

Глави конфесій закликали парламентарів доопрацювати цей проект, оскільки редакція Комітету є неприйнятною для прийняття у другому читанні.

“Навіть такий актуальний і важливий намір як боротьба з дискримінацією не повинен нівелювати основоположні права людини, захищені не лише Конституцією України, але й міжнародними договорами, зокрема статтями 9 та 10 Європейської Конвенції з прав людини”, – зазначається у зверненні ВРЦіРО до Верховної Ради.

Для обговорення цього та інших важливих питань державно-конфесійних відносин глави конфесій запропонували Президенту України особисто зустрітися з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Слід нагадати, що 2019 рік Рада Церков проголосила Роком сім’ї. Підсумковим тематичним заходом стане Всеукраїнський форум сім’ї, який відбудеться 3 грудня в Українському Домі в Києві.

Згідно Положення про ВРЦіРО з 1 січня 2020 року головування у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій на новий піврічний період перейде до Василя Райчинця, старшого єпископа Української Євангельської Церкви.

Як повідомлялося, під час засідання ВРЦіРО глави конфесій обговорили з керівництвом МВС проблематику безперешкодної діяльності церковних центрів ресоціалізації наркозалежних і осіб з іншими видами залежності.

Як РІСУ інформувала, у четвер, 14 листопада, парламентарі затвердили текст законопроекту № 0931 у редакції до другого читання, відхиливши поправки релігійної спільноти, подані народним депутатом Віктором М’яликом.

До прикладу, вважають у Раді Церков, не повинні вважатися дискримінацією ситуації, коли з’являються заперечення на підставі релігійних переконань та свободи совісті, керуючись якими лікар-гінеколог та акушер відмовляється робити аборти, евтаназію чи операцію зі зміни статі; посадовець відмовляється оформлювати одностатеві шлюби; підприємець відмовляється робити продукцію з гаслами, що пропагують аморальні ідеї, які суперечать його совісті; а релігійні діячі на підставі Священного Писання публічно проповідують про гріх гомосексуалізму чи ведуть публічну дискусію, аргументуючи на користь конституційної норми про шлюбний союз лише для одного чоловіка та однієї жінки.

На думку фахівців Інституту релігійної свободи, якщо Верховна Рада прийме законопроект № 0931 без поправок, підготовлених релігійною спільнотою, то законодавство з протидії дискримінації може стати інструментом для обмеження свободи совісті та свободи вираження поглядів в Україні.

Координатора Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов також піддав жорсткій критиці ухвалення законопроекиу 0931 без поправок ВРЦіРО.

«Закон №0931 в редакції, що ухвалив профільний комітет, грубо обмежує конституційні права громадян України, адже позбавляє їх права на вираження своїх поглядів та переконань, відповідно до їх світогляду та віросповідання. Громадянам нашої країни забороняється поза межами Церкви чи свого дому висловлювати критичні зауваження щодо агресивної пропаганди ЛГБТ, будь-яких збочень, адже за це законом передбачене покарання аж до відкриття кримінального провадження…. Внесені до законопроекту №0931 норми доводять ситуацію до абсурду, позбавляючи релігійні організації права відмовляти у працевлаштуванні представникам ЛГБТ чи іншим людям, які ведуть спосіб життя, що протирічить загальним моральним та церковним канонам. У разі відмови, церкви чекають серйозні штрафи та покарання…. За публічну позицію віруючих громадян та батьків, які дбають про виховання своїх дітей, законодавчо передбачено адміністративну та навіть кримінальну відповідальність. Тобто будь-яка критика діяльності ЛГБТ-спільноти  та аморальної поведінки прирівнюватиметься до злочину, - наголосив серед іншого Турчинов.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 21 листопада 2019, 18:41
  Коментувати коментар

  Наразі саме гетерогенний ШЛЮБ, СІМ'Я, РОДИНА - як премудрим Богом-Творцем встановлена і поблагословенна інституція (тобто первинний осередок, основне осердя і наріжна підвалина будь-якого народу, нації, держави і, загалом, цілого людського суспільства - як такого) - та, відповідно, ВІЧНІ сімейно-родинні моральні цінності піддаються особливо затято-злобній і шаленій атаці та агресії, руйнуванню ти нищенню. З боку сил сатанинсько-демонічної темряви та їхньої креатури-агентури. ---- Й, насамперед, цих мерзенно-гидотних - ґендерно-содомських збоченців та їхніх брудних - гомофільних адвокатів і лобістів. -------------------- І все це - по своєму - логічно й закономірно, "бо зійшов диявол до вас у великій люті, знаючи, що [вже] небагато йому лишається часу" (Одкр.12:12). І дуже скоро - з грядущим Другим пришестям Христа Спасителя, але вже як справедливого й праведного Судді і Караючого Месника за всі тяжкі (й невисповідані і невиправлені) гріхи й беззаконня - вся ця огидна запекло-сатанинська рать, включаючи, зрозуміло, й оту НЕРОЗКАЯНУ ЛГБТ-свинську зграю та її "правозахисних" спідручних, неодмінно буде вкинута в "озеро вогняне, що горить сіркою" (Одкр.19:20). -----"Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!" (Одкр.22:20). :)

  • velovs@ukr.net | 21 листопада 2019, 21:30
   Коментувати коментар

   Р. S. Деякі означення і словосполучення мого попереднього поста, мабуть, виглядають (дещо) занадто різкувато... І за що навіть готовий вибачитися. ------- Одначе ГОЛОВНИЙ його посил і сенс (зміст), при цьому, залишаються НЕЗМІННИМИ і АКТУАЛЬНИМИ! :)

 • fedirtsiv | 21 листопада 2019, 14:30
  Коментувати коментар

  Дивує та обурює те, що церковники так вперто домагаються піарити "культ сім"ї", коли в сім"ях дуже часто нема правдивої любові і чиняться жахливі речі, коли "сімейні цінності" тріщать по швах і люди різних поколінь та статі потребують захисту від побиття, зневаги, пригнічення, згвалтування... І це чомусь не бачать церковники, а лише бачать загрозу від ЛГБТ. Тому уряд та чиновники й депутати мають завдання захистити кожну людину від сімейного свавілля у подружжі та родині, щоб більше не було подібних випадків! А люди мали вибір як жити і з ким жити без засудження їхнього способу життя та без агресії в їхній бік з боку агресивних представників суспільства. Демократія - це повага до кожної людини. Особливо це актуально сьогодні - в день гідності та свободи!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 28 травня 2020, 15:34

  Березовський та наближені до нього "єрархи упц" - аморальні брехливі негідники, тому наведена інформація є цілком імовірною.

 • velovs@ukr.net | 28 травня 2020, 13:47

  "Юдейські вчителі бачать аналогію між добровільним прийняттям Рут юдаїзму і прийняттям Тори єврейським народом." ============= Крім того, в цій старозавітній історії вбачається і певний

 • Михаил | 28 травня 2020, 13:42

  Ха-ха-ха! Неоригинально, уже что-то похожее писали много раз. А "патриарх" Денисенко принимает ванны из крови молодых невинных девушек. А "митрополит" Сирожа Чокалюк-Думенко мажет

 • Nic21 | 28 травня 2020, 13:10

  В окурка Пукіна повні штани через цього шамана, обнулений кагебешник виявився забобонним боягузом перед магією північних шаманів. Заховався в бункері і думає, що його ніхто не знайде. Гундяєв тут

 • enzian | 28 травня 2020, 13:04

  Логіка просто залізна.

Популярні статті місяця