У ВРЦіРО піддали різкій критиці політику суспільного мовлення, яке «обділяє віруючих»

11 червня 2018, 17:50 | ВРЦІРО, міжконфесійні ради | 1 |   | Код для блогу |  | 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій 5 червня оприлюднила відкритий лист з критикою суспільного мовлення за підписом головуючого в ВРЦіРО єпископа Олександра Зан-Фабіана.

листw.gif

У ньому зазначається, що в Україні відсутній безпечний інформаційний простір для формування цінностей сім’ї, добра, патріотизму, служіння одне одному, для розбудови сильної та здорової держави. Вказується на те, що віруючі України обділені гідними телеефірами.

«Ми з прикрістю спостерігаємо, що в українському інформаційному просторі сьогодні є обділеною найбільша соціальна група України – віруючі люди. Вважаємо, що суспільне телерадіомовлення зобов’язане забезпечувати інформаційні потреби  цієї багатомільйонної аудиторії. У соціологічному вимірі Україна є країною з найбільшою кількістю релігійних організацій на пострадянському просторі та у Європі. І ці громадяни є справними платниками податків до державного бюджету, з якого фінансується суспільне мовлення. Що ж ми маємо – одну годину телеефіру на близько-релігійну тематику?», - запитується у відкритому листі.

У ньому наголошено, що суспільне телерадіомовлення, передусім, має утворити безпечний інформаційний простір, який буде орієнтований на формування світогляду з притаманними Україні і українцям цінностями сім’ї, добра, патріотизму, служіння одне одному, розбудови сильної та здорової держави. Однак, з прикрістю відзначено у листі, що дійсність інша.

Релігійні діячі піддали жорсткій критиці той факт, що жодної згадки в телеефірі та на інших інформаційних ресурсах Суспільного мовлення не було про непересічну подію - Всеукраїнську ходу  на захист прав дітей та сімей, яка відбулася .2 червня 2018 року і зібрала біля 10 тисяч киян та гостей міста. Ця подія, наголошують релігійні лідери, була чи не найбільшою маніфестацією останніх років, метою якої було привернути увагу суспільства та медіа до проблематики державної сімейної політики.

«Таке свідоме замовчування не можна пробачити Суспільному мовнику, який закриває очі на такі суспільні акції на догоду чи то тимчасовій кон’юнктурі, чи то диктатові нетрадиційної меншості», - наголошено у заяві.

«Ми ще плекаємо надію, що Ви звернете на це увагу і докладете достатньо зусиль, щоб виправити цю ситуацію, задля реалізації інтересів багатомільйонної аудиторії віруючих різних Церков і релігійних організацій, і нам не прийдеться вдаватись до більш рішучих заходів захисту наших громадянських прав, зокрема на свободу вираження поглядів без жодної дискримінації, як це гарантується Конституцією України та ч. 7 статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», - такими словами завершуються відкритий лист за підписом головуючого в ВРЦіРО єпископа Олександра Зан-Фабіана- Глави Консисторії Закарпатської Реформатської Церкви.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • boryspil | 13 червня 2018, 09:48
  Коментувати коментар

  Нарешті ми почули голос цього самого ВРЦІРО.Свої права християнам треба захищати. Ось ми, пересічні віруючі, відгукнулися на заклик і вийшли на Ходу, далі ж справа лідерів. Тепер все залежить від їхньої активності.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • lerer10225@com.ua | 18 грудня 2018, 21:24

  Якісь дитячі постанови..Які розкольники? Наприклад, я, коли захочу перейти з канонічної УПЦ МП в канонічну румунську, то я що - не маю права? Такі постанови свідчать тільки про те, що очільники УПЦ

 • Учкудук | 18 грудня 2018, 21:17

  Що тут шукати:християнські біблійні цінності--основа буття.За 2000 років не знайшли цінностей? Будуть шукати способи обминути заповіді і виправдати гріх,зло назвати добром, а брехню- істиною, щоб

 • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 20:03

  Кінець-кінцем після ТОМОСУ для ПЦ в УКРАЇНІ МУСЯТЬ ЗРОБИТИ ХОЧ ЩОСЬ І ГРЕКО_ КАТОЛИКИ , ЩОБИ ЗАСВІДЧИТИ СВОЮ УКРАЇНСЬКІСТЬ...ЦЕ дуже потрібно зробити після Гавнської зустрічі ПОНТИФІКА з

 • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 19:52

  Який патріярх угкц??? Там такого офіційного КАНОНІЧНОГО титулу, ні в РКЦ , НІ В УГКЦ - НЕМАЄ!!! СВЯТОСЛАВ ШЕВЧУК є лише всього- навсього блаженнійший Глава угкц ( блаженнійший - бо, живе в повному

 • В. Ясеневий | 18 грудня 2018, 19:29

  А єпископи УГКЦ так само дуже щиро привітали? Бо ж відношення ВАТИКАНУ до УГКЦ Я К Н А Й К Р А Щ Е показала Гаванська зустріч ПОНТИФІКА З ПАТР,КИРИЛОМ. Та й не лише відношення, але й НАЙВАЖЛИВІШУ