Комісія УГКЦ «Справедливість і Мир» ініціює проект, який сприятиме формуванню свідомої та активної молоді в Україні

25 квітня 2012, 11:59 | Діти, молодь і релігія | 3 |   | Код для блогу |  | 

Комісія УГКЦ «Справедливість і Мир» організовує низку зустрічей, круглих столів та відкритих лекцій з відомими європейськими фахівцями для студентської молоді під назвою «Демократичні цінності студентської молоді». Цей захід відбуватиметься у різних містах України. Головними адресатами з обміну досвідом та знаннями провідних європейських фахівців стануть українські студенти, члени різноманітних молодіжних громадських та християнських організацій з різних регіонів України. Про це РІСУ повідомили в секретаріаті комісії.

«Демократичні цінності студентської молоді» є цілеспрямованою ініціативою Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир», оскільки передбачає також і християнське наповнення у суспільно-важливих ділянках життя держави.

Щодо такої ініціативи Комісії УГКЦ Справедливість і Мир, її голова д-р Михайло Мельник зазначив: «Становлення демократичних цінностей та культури передбачає набуття всіма членами суспільства відповідних знань, звички діяти і думати по-демократичному, що в свою чергу вимагає глибокого розуміння суті демократії, прав та можливостей, які вона забезпечує, а також обов’язків, які вона накладає на кожного громадянина. В Україні це особливо відчутно у світлі подій нашого часу. Тому ми практично намагаємось через таку серію заходів не лише привернути увагу молоді до цієї проблематики, але і заангажувати її до творення в суспільстві правдивих цінностей розвитку здорового суспільства».

Як стверджують у комісії, демократична культура не виникає в суспільстві миттєво. Українське суспільство все ще утримує в собі залишки колишньої тоталітарної системи. Застарілі норми, цінності, стереотипи дають знати про себе не лише в середовищі старших поколінь, але й серед молоді. Дехто з них все ще знаходиться під впливом ультрареволюційної або крайньої націоналістичної ідеології й має про демократію примітивне уявлення. З другого боку, частина молоді інфікована західними цінностями, „демократичність” яких має досить умовний характер. Все це негативно позначається на політичній свідомості і політичній участі студентської молоді. Формування демократичних цінностей, культури, норм поведінки постає як завдання, що потребує невідкладного теоретичного вивчення і практичного вирішення. Проект «Демократичні цінності в суспільстві» сприятиме формуванню свідомої та активної молоді в Україні, її участі в політичних та суспільних процесах на основі засад християнства і суспільного вчення Церкви.

Так, вже 9-11 травня 2012 року у рамках заходу, місто Львів відвідає із серією відкритих лекцій-зустрічей відомий професор у сфері комунікації Тот Пал (м. Будапешт, Угорщина). Головною темою угорського фахівця буде «Політична комунікація як елемент демократії».

З наступною низкою  зустрічей з 16 по 18 травня 2012 року відвідає місто Тернопіль та Львів італійський фахівець у сфері економіки Джузеппе Арджолас (м. Кальярі, Італія) із тематикою «Економічні передумови демократії» та матиме зустрічі з університетською молоддю, молодіжними християнськими організаціями міста, а також братиме участь у програмі місцевого телебачення.

Ще один італійський фахівець у сфері політології та соціальної доктрини Церкви Альберто Ло Престі відвідає міста Івано-Франківськ та Львів, 29 травня – 1 червня 2012 року. Темою професора папського університету «Анджелікум» буде «Основні цінності сучасної демократії» та «Молодь і політика».

До проекту також долучатимуться і українські фахівці провідних українських вищих навчальних закладів. Програмою «Демократичні цінності студентської молоді» передбачено також осінні зустрічі, як продовження ініціативи Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» у сфері формування активної української молоді в громадському житті суспільства у світлі християнських цінностей.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Isydor | 26 квітня 2012, 00:49
  Коментувати коментар

  Цікаво, а формування демократичного світогляду передбачає виховання в молоді толерантності до сексуальних меншин? Бо у всіх справді демократичних країнах це один із лакмусових папірців демократичності суспільства та держави. Чи представники ЛГБТ будуть і надалі предметом цькування з боку Церкви й держави та вигідним козлом відпущення, на якого всім можна валити все, бо за геїв та лесбійок просто нікому заступитися?

  • deserving | 26 квітня 2012, 13:54
   Коментувати коментар

   Шановний пане Isydor, я бачу, що для Вас тема збоченців є спецтемою, якою Ви аж надто переймаєтесь. Я не розумію, як содмство може пов"язуватись з християнством? Якби мова йшла б про загрозу життю содомітів, то було б дуже доречно піднімати цю тему, бо є одна з головних заповідей - не убий. Наразі, з вашого боку - це банальна робота по розкладанню морольного здоров"я молодих українців. А так званим сексменшинам відповім мовою Ісусу Христа: якщо тебе спокушає твоє око, то вирви його геть, бо так загине лишен один твій орган, а не весь - ти і душа твоя.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 20:24

  В цьому інтерв'ю у шановної Вікторії Нестеренко спостерігаються деякі проблеми з елементарною логікою. ---- Так, з одного боку, вона стверджує, що, мовляв, "протягом останніх 1400 років

 • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 18:10

  "У нашому [американському] суспільстві не все гаразд. Ми ніколи ще не мали стільки і стільки не споживали, однак як легко ми спускаємося від багатства та привілеїв до ницості та навіть

 • Paraeklezyarh | 16 жовтня 2019, 10:57

  Ймовірніше оберуть п.п. 5-6. РПЦ зараз необхідно зберегти лице перед своїми прихильниками. Та й підготовка до такого реверансу йшла не одне десятиліття. В церковних лавках Московського патріархату

 • bopa | 15 жовтня 2019, 23:00

  Православна церква в Україні переживє тепер ювілейни період відновлення своєї автокефалії. Період повернення Митрополита Мстислава (Скипника) в Україну, його служіння і інтронізацію у Святій Софії на

 • bopa | 15 жовтня 2019, 22:45

  Тим більше, що відновлено стан Православної церкви в Україні, який вона мала у ХУІІ ст. Митрополію з перспективою на патріархію, що дає можливість користати здобуткам, досвідом інших братніх

Популярні статті місяця