Молодіжній місії потрібна державна підтримка та творчий підхід, – вважають у Московському Патріархаті

28 січня 2012, 11:17 | Діти, молодь і релігія | 0 |   | Код для блогу |  | 

Різдвяні_читання.jpg24 січня 2012 в рамках ХХ Міжнародних Різдвяних освітніх читань відбулася конференція «Виховання молоді - спільна справа Церкви і держави». У ній взяли участь представники з Росії, України, Білорусі і Чорногорії, які представили весь спектр молодіжних місіонерських проектів, реалізованих в єпархіях в 2011 році.

«Державна підтримка молодіжної політики Церкви, особливо в питаннях зміцнення інституту сім`ї, збереження та пропаганди традиційних сімейних і культурних цінностей, заснованих на християнській моралі, може мати серйозний позитивний вплив на імідж православної молоді», - заявив під час конференції керівник Синодального відділу у справах молоді єпископ Бронницький Ігнатій.

На думку владики, без підтримки державних структур православний молодіжний рух, навіть за умови його активної залученості в інформаційний простір, ризикує перетворитися на субкультуру, закриту для діалогу з суспільством.

«Однією з основних проблем залучення молоді до церковного життя є домінуючі в суспільстві різко секулярні тенденції. Це має серйозний вплив на сприйняття підростаючим поколінням православних рухів як чогось неприйнятного і негативного », - підкреслив владика, запропонувавши учасникам конференції висловлювати свої пропозиції щодо вирішення цієї проблеми.

Голова Синодального відділу у справах молоді Української Православної Церкви єпископ Обухівський Іона, розповівши про динамічний розвиток молодіжної місії Свято-Троїцького Іонинського монастиря в Києві, наголосив, що «головна причина такого успіху молодіжного православного руху в непростих суспільно-політичних умовах України - творчий і свіжий підхід до місії». «Для того щоб молода людина почула священика, священику потрібно все-таки спуститися з амвона. І говорити з молодими людьми не мовою проповідей, а просто по-дружньому. Це зовсім не означає, що потрібно стати примітивнішим, це означає - стати ближчим», - пояснив владика Іона.

Він розповів, що при обителі діє волонтерський рух «Молодість не байдужа», вже протягом п`яти років відкритий центр психологічної допомоги для підлітків, на базі Синодального відділу видаються популярні журнали «Отрок.ua» і «Фамілія». «Великого масштабу набула і робота апологетичного центру - силами православного молодіжного руху вдалося забезпечити наявність спеціаліста з питань сект практично в кожній області України. З березня цього року стартував новий проект молоді Української Православної Церкви - перше православне радіо України "Покров", мовлення якого транслюється також і в Інтернеті », - констатував єпископ Іона.

Архипастир наголосив, що повністю поділяє позицію єпископа Ігнатія в тому, що формальний підхід у місіонерській роботі з молоддю абсолютно недопустимий, і що, перш за все, необхідно спиратися на ідеї, «які нам дає сама молодь». Так, одна з нових форм місіонерства, підказана молоддю – флешмоби. Незважаючи на зовні не надто серйозний характер, спонтанність і залучення до них досить вузького кола людей, флешмоби несуть в собі великий місіонерський потенціал, позаяк завжди привертають суспільну увагу. У різдвяний тиждень ряд флешмобів, в ході яких абсолютно незнайомі учасники короткочасної акції вітали один одного і оточуючих співом псалмів і колядок, з успіхом пройшов в православному молодіжному середовищі в Україні і в Росії.

З доповіддю про особливості залучення інтернет-технологій як засобу для місії серед молоді в рамках читань виступив головний редактор журналу «Наследник» протоєрей Максим Первозванский. «Ми перебуваємо в світі глобальної інформаційної конкуренції. Потрібно будувати свою православну інтернет-мережу і цього не потрібно боятися. Інакше ми просто не зможемо створити для нашої молоді цікаву альтернативу всім тим спокусам, якими наповнений Інтернет »,–  зауважив священик. Про це інформує УНІАН-релігії з посиланням на Патріархія.ru.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця