Україна та США різко засудили знищення та пограбування собору ПЦУ в Криму

26 липня 2019, 10:15 | Релігійна нетерпимість та вандалізм | 1 |   | Код для блогу |  | 

У Сімферополі відібрали будівлю в собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Православної Церкви України, а потім під виглядом ремонту зіпсували та розікрали майно церкви.

З заявою-осудом з цього приводу виступило Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, інформує ТСН.

3b28a27166fb4a98391deb663f80ba6e.jpeg

«24 липня 2019 року з кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Української православної церкви (ПЦУ) в м. Сімферополі були викрадені церковні речі. А місяцем раніше, а саме 28 червня 2019 року, судова система окупаційної влади РФ зобов'язала Кримську єпархію Української православної церкви передати приміщення, де розташована і єпархія, і кафедральний собор так званому "Міністерству майнових і земельних відносин Криму". Без відома Кримської єпархії будівельники розібрали дах, що призвело до затоплення церковного приміщення та псування майна, довкола будівлі встановили паркан, витягли вікна та двері. Всі ці так звані ремонтні роботи проводяться за вказівкою окупаційної влади, а саме так званого "міністерства майнових та земельних відносин Республіки Крим". Наразі кафедральний собор перебуває у жахливому, напівзруйнованому стані", - констатують у Міністерстві.

5abe9195aa63a6e88c833ab35095cc44.jpeg

У МінТОТ додали, що "такий розвиток подій по відношенню до релігійної громади Української Православної Церкви (ПЦУ) є абсолютно прогнозованим, оскільки систематичний тиск та переслідування триває з перших днів окупації Кримського півострова РФ. До 2014 року в Кримській єпархії УПЦ КП було 46 приходів, 3 православні братства, 1 місія та 1 чоловічий монастир. За 5 років існування в окупації Церква залишилась з 9-ма парафіями та 4-ма священнослужителями. Українська церква на Кримському півострові була і залишається під постійним контролем та тиском. Адже з перших днів окупації Церква виступала з різкими заявами з приводу російської агресії, крім того, це єдина релігійна організація, яка відмовилась пройти перереєстрацію як того вимагало законодавство країни-агресора. Без перебільшення можна сказати, що ПЦУ в Криму є, на сьогодні, одним із символів ненасильницького спротиву незаконній спробі анексії півострова РФ".

Міністерство засудило ці незаконні дії Російської Федерації на території тимчасово окупованого Криму, що пов’язані з незаконним відбиранням майна у релігійної громади, позбавлення можливості вірян та священників ПЦУ здійснювати богослужіння та релігійні обряди.

"Такі дії Російської Федерації є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права у сфері прав людини. Уся відповідальність за скоєне, згідно з міжнародним правом, лежить на Російській Федерації", - наголосили в МінТОТ.

У Посольстві США в Україні зазначили, що "стурбовані повідомленнями про розграбування Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі. Мешканці Криму заслуговують мати можливість вільно і без залякувань проводити богослужіння як вони бажають. Ми закликаємо Росію припинити окупацію Криму. Крим – це Україна".

Очільник ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що "російська окупаційна влада в Криму продовжує наступ на свободу віросповідання. Протягом останніх п'яти років представники Росії шляхом тиску, залякування, беззаконних рішень влади систематично нищать українські православні громади в окупованій Автономній Республіці Крим. З особливою підступністю окупаційна влада бореться проти центру Кримської єпархії Православної Церкви України – кафедрального храму святих Володимира і Ольги в м. Сімферополі".

Він додав із посиланням на архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, що "майно, яке перебувало в опечатаних приміщеннях собору, архієпископ Климент виявив поламаним або зниклим. Частина речей є викинутими на звалище біля храму, інші - просто відсутні".

"Висловлюю своє глибоке обурення цим черговим фактом насильства російської окупаційної влади проти нашої релігійної громади в Криму! Нагадую тим, хто безпосередньо причетний до насильницьких дій проти храму: ви чините не лише злочин за людським законом, але і вандалізм проти дому Господнього та святотатство, які є важкими гріхами перед Богом. Особливо цинічним є вчинення таких злочинів перед престольним святом кафедрального собору та днем Хрещення Київської Руси-України, події якого, як відомо, історично пов‘язані з землею Криму", - заявив Митрополит Епіфаній.

Він закликав українську та міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити порушення прав української православної громади Криму, а винних - притягти до відповідальності, включно з посиленням міжнародних санкцій проти конкретних осіб та Росії як держави, що порушує одне з основоположних прав людини.

Система Orphus
Рейтинг
2
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Zenia | 28 липня 2019, 21:37
  Коментувати коментар

  Нехай удавляться цим вкраденим майном, як і самим окупованим Кримом, фашисти російські!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 жовтня 2019, 20:21

  І така ситуація з нестримним і рішучим бажанням каталонців будь-що здобути для своєї батьківщини національно-державну самостійність і незалежність, вочевидь, вимагає доброї волі та максимальної

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

Популярні статті місяця