В УПЦ МП хочуть, аби Зеленський залишив їм храм, парафіяни якого проголосували за ПЦУ

29 вересня 2019, 10:56 | Храми, церковне майно | 1 |   | Код для блогу |  | 

28 вересня митрополит Вінницький і Барський УПЦ МП Варсонофій під час Хресного ходу закликав вірян підписати звернення до Президента України про захист конституційних прав і свобод віруючих Вінницької єпархії та підтримати парафіян громади Преображенського храму с. Лука-Мелешківська, який представники ПЦУ погрожують силоміць відібрати.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

«Сьогодні особливий день у Вінницькій єпархії — ми здійснюємо Хресний хід, просимо Божу Матір, щоб Вона молила Господа про мир у нашій єпархії, в нашій країні, щоб Господь захистив і зберіг нас у канонічній вірі, а також допоміг відстояти ті храми, які рейдери хочуть захопити в нашій єпархії», — сказав владика Варсонофій.

Владика нагадав, що представники ПЦУ погрожували відібрати у них силою Свято-Преображенський храм і «не хочуть чекати на рішення суду».

Як інформує видання На Парижі, у січні 2019 року на зборах релігійної громади храму в Луці-Мелешківській понад 400 голосами місцевих парафіян було прийнято рішення про перехід до ПЦУ. «Проти» проголосували близько 15 селян. Рішення не підтримав місцевий священник Василь (Аль-Мухамед). Потім актив громади розпочав процедуру юридичного оформлення нової організації.

«Після зборів ми діяли винятково в рамках закону. Натомість, під храмом постійно вартували «тітушки», залучені отцем Василем. З того часу всі служби ми проводимо біля церкви – на подвір’ї. На підставі рішення січневих зборів ми подали документи для реєстрації релігійної громади, яка вже внесена у Держреєстр, а 7 червня мали отримати документи на руки. Але втрутилися священники Московського Патріархату», - розповідає NaПарижі парафіянка Оксана.

За її словами, до центру адмінпослуг «Прозорого офісу» на чолі з архиєпископом Вінницьким УПЦ МП Варсонофієм (Столяром) завітало близько 15 священників. Зокрема, Никодим (Виговський) та Володимир (Тютенко). Почалося відверте «протистояння», під час якого у бік селян лунали погрози та чинився тиск.

Більше того, саме священники Московського Патріархату викликали кілька нарядів поліції, аби запобігти отриманню реєстрації. Селяни збентежені тим, що, прибувши до «Прозорого офісу», правоохоронці вилучили реєстраційні документи у чиновників.

«Що таке перереєстрація? Це викинути членів релігійної громади, служителів з храму, а туди зайдуть нові люди. Вони захоплять майно релігійної громади. Це є рейдерство, силове захоплення», - пояснив позицію Московського Патріархату отець Володимир.

Як зазначає видання, в УПЦ МП продовжують дотримуватися позиції, що попри думку та бажання громади, храми є власністю єпархії та наближених до неї парафіян, а не громади. Саме тому селяни, які вирішили створити релігійну громаду, не мають на це права.

Як пояснили NaПарижі у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, реєстраційні документи вилучалися у рамках відкритого кримінального провадження за ч.1 ст. 358 КК України (підробка документів) для їх дослідження. Висновки будуть зроблені згодом.

У поліції наголошують, що отримали заяву від представників релігійної громади (фактично від прихильників УПЦ МП), в якій вказувалося, що проводилися збори села, і на них вирішили за релігійну громаду, а тепер нібито намагаються забрати храм.

В свою чергу прихильники Московського Патріархату через правоохоронців намагаються отримати «парасольку» для збереження контролю над спорудою храму попри те, що переважна більшість парафіян прихильна до Православної Церкви України.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця