Жодна конфесія не може мати ексклюзивне право на богослужіння в Софії Київській, - Глава УГКЦ

14 серпня 2019, 19:40 | Храми, церковне майно | 7 |   | Код для блогу |  | 

У разі відкриття для богослужінь найдавнішого храму України - собору Святої Софії в Києві - жодна церква не має отримати на це ексклюзивне право.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав глава Української греко-католицької Церкви Святослав.

Святослав.jpg

"Свята Софія є нашим материнським кафедральним храмом. І це було своєрідним відкриттям для українського суспільства, що УГКЦ також має відношення до Софії Київської. Оскільки храм Святої Софії у Києві є материнським храмом для усіх гілок українського християнства, усіх дітей Київської Церкви Володимирового Хрещення. Ексклюзивне посідання цього храму лише однією частиною колись єдиної, а нині поділеної київської Церкви є недоречним і навіть небезпечним.

Тобто ми не проти того, щоб цей храм був відкритим для богослужінь. Але ми за те, щоб українське суспільство усвідомлювало, що він є святинею усього народу.

Я б хотів згадати про статус-кво, який існує у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Це місце святе для всіх християн. І сьогодні є алгоритм, щоб забезпечити доступ до нього всіх. Його ніхто не може ексклюзивно посідати – ні католицька, ні православна, ні вірменська сторона, ні коптська. Але храм є відкритим для всіх. Я думаю, що цей приклад Єрусалима є дуже важливий для Києва, який називають Другим Єрусалимом".

Відповідаючи на запитання, чи не вважає він за краще, щоб Софія Київська і далі залишалася функціонувати виключно як музей, оскільки богослужіння можуть зруйнувати тисячолітні фрески і мозаїки, глава УГКЦ сказав:

"Ми з великою повагою і послухом ставимося до голосу мистецтвознавців та до українського законодавства. Бо сьогодні цей храм є власністю української держави, яка має обов'язок його зберегти. І очевидно, що коли йтиме мова про імовірне відкриття храму для богослужінь, то саме мистецтвознавці і ті, хто відповідає за збереження цієї святині, повинні висловити умови і правила, а ми повинні їх послухати. На сьогодні нам сказали, що не можна проводити там богослужінь, бо Софія закрита для реставрації. Це наш спільний інтерес, щоб тисячолітній храм з його чудовими мозаїками і фресками зберігся".

Повне інтерв'ю з Святославом читайте ТУТ.

Система Orphus
Рейтинг
0
2
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • barni | 15 серпня 2019, 19:30
    Коментувати коментар

При всій повазі до владики Св"ятослава, але ж він фальшивить, простіть владико, але простонародною мовою Ви просто БРЕШЕТЕ, яке відношення має КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА, до Київської Софії !?

• Михаил | 17 серпня 2019, 14:24
      Коментувати коментар

Вам пора лечиться электричеством! Во всех ваших комментариях, вы постоянно говорите гадости про Католическую Церковь и даже про самого Папу. Вас что, в детстве уронили с третьего этажа или просто бесы с ума сводят?

• bopa | 15 серпня 2019, 15:10
    Коментувати коментар

Добре сказано про "Але ми за те, щоб українське суспільство усвідомлювало, що він є святинею усього народу." Варто було б додати про плани проведення спільних бослужінь. Адже бгослужіння це не тільки Божественна літургія, а й подячні млебни, пам'ятні панахиди християн України, просвітницькі заходи. І не обов'язково у самому храмі, а й на території Святої Софії. Бо постійно говорити, без конкретних пропозицій, якось... не властиво українцям. Тим більше у період відновлення гідності, відродження національної духовності.

• magdaljuk2000 | 15 серпня 2019, 12:44
    Коментувати коментар

До все до того, щоб навіяти суспльству , начебто УГКЦ - то така собі загальноукраінська церква, котра тут завжди була ще від Володимирового хрещення і аж до нині.... Вливайтесь, мовляв, украінці до своєі колиски, тут ви були завжди )))) Нічого не поробиш - в краіні свободо слова. Що хто хоче, те й говорить ...

• Ігор Затятий | 14 серпня 2019, 22:25
    Коментувати коментар

Вчіпився Блаженійший Софії, як дурень цвьочка. Для чого він про це постійно торочить? Нехай більше думає про те, що починається поступовий відхід греко-католиків до ПЦУ.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

• barni | 21 серпня 2019, 22:45

Хотілося б запитати вл.Макарія, як він "працював" з московськими попами, адже кількість парафій, яка йому підпорядковувалась, до ОБ"ЄДНАННЯ, все зменшувалась і зменшувалась! Поділіться

• barni | 21 серпня 2019, 22:34

Я, не про реставрацію, а про життя. Родина моєї дружини з "так званих переселенців". на зорі українського становлення (за п. В.Чорновола) мати моєї дружини поїхала в те село де народилась.

• barni | 21 серпня 2019, 22:17

"людина повинна свідчити Христа тим, які Його потребують" Як на мене то це просто ЖАХ !!! Свідчити про Христа тим хто його не потребує це НАЙПЕРШЕ І НАЙГОЛОВНІШЕ ДЛЯ

• lerer10225@com.ua | 21 серпня 2019, 19:00

Zenia Ви правильно сказали, підтримую... Московити нахабні, злі, лицемірні і хитрі, християнськими чеснотами в них і не пахне... Їх церква - це церква одурманення легковірних людей для збереження і

• enzian | 21 серпня 2019, 13:37

На жаль, вони повернуться.

Популярні статті місяця