• Головна
  • Новини
  • Московський Патріархат може користуватися Почаївською лаврою до 2052 року...

Московський Патріархат може користуватися Почаївською лаврою до 2052 року

04.11.2018, 10:50
Московський Патріархат може користуватися Почаївською лаврою до 2052 року - фото 1
Споруди Почаївської лаври передані в користування УПЦ Московського Патріархату до 2052 року. Так стверджує депутат Почаївської міськради Тарас Паляниця, у розпорядженні якого опинилися документи державного реєстратора, повідомляє ТСН.

Споруди Почаївської лаври передані в користування УПЦ Московського Патріархату до 2052 року. Так стверджує депутат Почаївської міськради Тарас Паляниця, у розпорядженні якого опинилися документи державного реєстратора, повідомляє ТСН.

Два великі собори, монастирські келії, дзвіниця, архієрейський будинок — загалом шість споруд лаври загальною площею більше 7 тисяч квадратних метрів замість державного заповідника опинилися в користуванні РПЦ. "Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Термін дії – до 1 січня 2052 року з правом пролонгації. Для держави цим документом створені ще більше проблеми", - пояснив Тарас Паляниця.

Зі складу Кременецько-Почаївського заповідника споруди були вилучені ще 2003 року за часів прем’єрства Віктора Януковича. Щоправда, це розпорядження так і не було виконане, тож улітку 2018 року Міністерство культури доручило державному заповіднику взяти на баланс ці споруди. По документи у вересні звернулись і заповідник, і лавра. Державний реєстратор, який мав узгодити документи на користь заповідника, цього не зробив – лавра знайшла іншого реєстратора.

"Поки той розглядав справу, реєстраційну дію в порушенні законнодавства здійснив реєстратор взагалі іншого району Тернопільської області. Коли до нього звернулися люди, які представляли Почаївську лавру, він здійснив реєстраційну дію в обхід вже розпочатого розгляду іншим реєстратором", - пояснив Паляниця.

Юрист заповідника просто ошелешений побаченим документом. "Фікція. Треба піти спитати того реєстратора: що ти вніс, хлопче?!", - дивується він. ТСН розшукала цього реєстратора в Тернополі у приміщенні без вивіски – він тікає, відхрещуючись од власних імені, прізвища та посади. Державного реєстратора Андрія Яремка журналістам довелося наздоганяти вже на вулиці, де він нарешті зважується говорити. Переконує, що в його діях не було жодного порушення, бо хто з яким проханням звертається – йому взагалі байдуже, а лавра надала всі необхідні документи. "Це моя дія, так. Я цю дію вчинив і вчинив її законно", - наполягає він. На запитання, чи бачив він у реєстрі, що цією справою займається інший реєстратор, Яремко відповів: "Якщо би я це бачив, звичайно, я би це не зробив. А я цього не бачив".