Українці назвали, кого бачать на посту Глави єдиної помісної Церкви

18 жовтня 2018, 15:41 | Соцопитування | 0 |   | Код для блогу |  | 

Третина українців підтримують кандидатуру предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета на чолі єдиної Помісної церкви, 42% респондентів ще не визначилися.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», що є в розпорядженні Укрінформу.

Єдина_помісна.jpg

"30% усіх опитаних вважають, що очолити єдину Помісну церкву повинен Патріарх Філарет УПЦ КП. 7% вважають, що очільником має стати митрополит Онуфрій (УПЦ (МП), 3% – митрополит Макарій (УАПЦ)". 11% вважають, що жоден з них не повинен очолювати Помісну церкву. 42% поки не сформували стосовно цього питання своєї думки", - йдеться у повідомленні.

У середовищі тих, хто позитивно ставиться до створення єдиної Помісної Церкви, тенденції щодо підтримки можливих очільників цього утворення такі: Патріарх Філарет користується підтримкою 50%, Митрополит Онуфрій – 5%, Митрополит Макарій – 4%. Третина опитаних ще не визначилися щодо можливого глави єдиної Помісної церкви.

Згідно з опитуванням, Патріарх Філарет як можливий очільник єдиної Помісної церкви користується найбільшою підтримкою серед вірян очолюваної ним Церкви (57%). В середовищі інших конфесій його підтримка дещо нижча. Серед прихильників УГКЦ таких 31%, представників інших конфесій – 21%, просто віруючих без конфесії – 20%.

Натомість серед парафіян УПЦ (МП) очільником єдиної Помісної Церкви швидше бачать Митрополита Онуфрія (29%). Водночас кожен десятий тут не проти, щоб після отримання автокефалії Помісну Церкву очолив Патріарх Філарет, зазначається у повідомленні.

34% опитаних довіряють Папі Римському Франциску (16% не довіряють), 30% довіряють Патріарху Філарету (17% не довіряють), 20% довіряють очільнику Константинопольської Православної Церкви Варфоломію І (13% – не довіряють), 19% довіряють Главі Греко-Католицької Церкви Патріарху  Святославу (12% – не довіряють), 16% довіряють Предстоятелю УПЦ (МП) Онуфрію (28% – не довіряють), 13% довіряють пПедстоятелю УАПЦ Макарію (12% – не довіряють). Лише 13% довіряють патріарху Російської Православної Церкви Кирилу (37% – не довіряють).

Папа Римський, Патріарх Філарет, Вселенський Патріарх Варфоломій І, Верховний архиєпископ Святослав та Митрополит Макарій користуються найвищим рівнем довіри на заході країни. Митрополит Онуфрій користується відносно вищим рівнем довіри на півдні, Патріарх РПЦ Кирил – на півдні та сході. Очільники церков користуються вищим рівнем довіри серед старшого покоління.

Згідно з опитуванням, Папа Римський Франциск попри високий рівень довіри серед греко-католиків має високий рівень довіри також і серед вірян УПЦ (КП). До Патріарха Філарета позитивно ставляться як прихильники УПЦ КП), так і УГКЦ. Подібне ставлення і до Варфоломія І. Верховний Архиєпископ Святослав користується відносно високим рівнем довіри серед вірян УПЦ КП, Митрополит Макарій – серед УПЦ КП та УГКЦ. Натомість Митрополит Онуфрій та Патріарх Кирил користуються відносно вищим рівнем довіри виключно серед парафіян УПЦ (МП).

Опитування було проведено 27 вересня – 4 жовтня 2018 року, опитано 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • barni | 21 серпня 2019, 22:45

   Хотілося б запитати вл.Макарія, як він "працював" з московськими попами, адже кількість парафій, яка йому підпорядковувалась, до ОБ"ЄДНАННЯ, все зменшувалась і зменшувалась! Поділіться

  • barni | 21 серпня 2019, 22:34

   Я, не про реставрацію, а про життя. Родина моєї дружини з "так званих переселенців". на зорі українського становлення (за п. В.Чорновола) мати моєї дружини поїхала в те село де народилась.

  • barni | 21 серпня 2019, 22:17

   "людина повинна свідчити Христа тим, які Його потребують" Як на мене то це просто ЖАХ !!! Свідчити про Христа тим хто його не потребує це НАЙПЕРШЕ І НАЙГОЛОВНІШЕ ДЛЯ

  • lerer10225@com.ua | 21 серпня 2019, 19:00

   Zenia Ви правильно сказали, підтримую... Московити нахабні, злі, лицемірні і хитрі, християнськими чеснотами в них і не пахне... Їх церква - це церква одурманення легковірних людей для збереження і

  • enzian | 21 серпня 2019, 13:37

   На жаль, вони повернуться.

  Популярні статті місяця