Українці назвали, кого бачать на посту Глави єдиної помісної Церкви

18 жовтня 2018, 15:41 | Соцопитування | 0 |   | Код для блогу |  | 

Третина українців підтримують кандидатуру предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета на чолі єдиної Помісної церкви, 42% респондентів ще не визначилися.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», що є в розпорядженні Укрінформу.

Єдина_помісна.jpg

"30% усіх опитаних вважають, що очолити єдину Помісну церкву повинен Патріарх Філарет УПЦ КП. 7% вважають, що очільником має стати митрополит Онуфрій (УПЦ (МП), 3% – митрополит Макарій (УАПЦ)". 11% вважають, що жоден з них не повинен очолювати Помісну церкву. 42% поки не сформували стосовно цього питання своєї думки", - йдеться у повідомленні.

У середовищі тих, хто позитивно ставиться до створення єдиної Помісної Церкви, тенденції щодо підтримки можливих очільників цього утворення такі: Патріарх Філарет користується підтримкою 50%, Митрополит Онуфрій – 5%, Митрополит Макарій – 4%. Третина опитаних ще не визначилися щодо можливого глави єдиної Помісної церкви.

Згідно з опитуванням, Патріарх Філарет як можливий очільник єдиної Помісної церкви користується найбільшою підтримкою серед вірян очолюваної ним Церкви (57%). В середовищі інших конфесій його підтримка дещо нижча. Серед прихильників УГКЦ таких 31%, представників інших конфесій – 21%, просто віруючих без конфесії – 20%.

Натомість серед парафіян УПЦ (МП) очільником єдиної Помісної Церкви швидше бачать Митрополита Онуфрія (29%). Водночас кожен десятий тут не проти, щоб після отримання автокефалії Помісну Церкву очолив Патріарх Філарет, зазначається у повідомленні.

34% опитаних довіряють Папі Римському Франциску (16% не довіряють), 30% довіряють Патріарху Філарету (17% не довіряють), 20% довіряють очільнику Константинопольської Православної Церкви Варфоломію І (13% – не довіряють), 19% довіряють Главі Греко-Католицької Церкви Патріарху  Святославу (12% – не довіряють), 16% довіряють Предстоятелю УПЦ (МП) Онуфрію (28% – не довіряють), 13% довіряють пПедстоятелю УАПЦ Макарію (12% – не довіряють). Лише 13% довіряють патріарху Російської Православної Церкви Кирилу (37% – не довіряють).

Папа Римський, Патріарх Філарет, Вселенський Патріарх Варфоломій І, Верховний архиєпископ Святослав та Митрополит Макарій користуються найвищим рівнем довіри на заході країни. Митрополит Онуфрій користується відносно вищим рівнем довіри на півдні, Патріарх РПЦ Кирил – на півдні та сході. Очільники церков користуються вищим рівнем довіри серед старшого покоління.

Згідно з опитуванням, Папа Римський Франциск попри високий рівень довіри серед греко-католиків має високий рівень довіри також і серед вірян УПЦ (КП). До Патріарха Філарета позитивно ставляться як прихильники УПЦ КП), так і УГКЦ. Подібне ставлення і до Варфоломія І. Верховний Архиєпископ Святослав користується відносно високим рівнем довіри серед вірян УПЦ КП, Митрополит Макарій – серед УПЦ КП та УГКЦ. Натомість Митрополит Онуфрій та Патріарх Кирил користуються відносно вищим рівнем довіри виключно серед парафіян УПЦ (МП).

Опитування було проведено 27 вересня – 4 жовтня 2018 року, опитано 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • lerer10225@com.ua | 24 травня 2019, 16:37

   Бідний чоловік.... Отак на старості з'їхати з розуму і зганьбитися... Жадоба до слави, влади і грошей оце робить людину такою ... І вона цього не розуміє...

  • shkuleta | 24 травня 2019, 16:01

   Хтось Сімпсонів передивився

  • Ігор Затятий | 24 травня 2019, 14:21

   Це ті, з 73-го кварталу.

  • Володимир40 | 24 травня 2019, 12:34

   А Михаил шо собутыльник этого Севастьяна, шо все знает о нем? Бухой поп - визитка РПЦ

  • Михаил | 24 травня 2019, 12:17

   Теперь этот Севастиан подастся в "упц кп", где его с радостью примут (как всегда принимали всех расстриг из РПЦ и УПЦ), и он будет везде рассказывать, что сделал это не по пьяни, а чтобы

  Популярні статті місяця