У Києві судять провокаторів, які осквернювали синагоги, цвинтарі та пам'ятники

30 жовтня 2018, 14:03 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 3 |   | Код для блогу |  | 

У Печерському районному суді м.Києва розпочався розгляд справи щодо учасників організованого злочинного угруповання, підозрюваних в скоєнні низки ксенофобських, зокрема, антисемітських злочинів. Про це повідомляє сайт Євреї Євразії.

На думку слідства, злочинці скоїли в 2016 - 2017 рр. більше двох десятків провокацій з метою розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні і дискредитації країни на зовнішньополітичній арені.

Перед судом постали Дмитро Чернодубравскій і Сергій Бахчеван - відповідно, ймовірний замовник і один з імовірних виконавців провокацій. Двоє інших імовірних виконавців, затриманих восени 2017 р., Борис Мущенко і Богдан Шевченко, втекли від слідства з-під домашнього арешту і оголошені в розшук.

Національна поліція передала справу до суду 2 серпня цього року. 18 жовтня суд продовжив підозрюваним термін утримання під вартою в якості запобіжного заходу до 15 грудня 2018 р.

Слідство припускає, що злочинці, зокрема, осквернили синагогу в Чернівцях (19 листопада 2016 р.); осквернили могилу ребе Нахмана в Умані (21 грудня 2016 р.); осквернили меморіал жертвам масового знищення етнічних поляків і євреїв у Гуті Пеняцькій Бродівського району Львівської області (9 січня і 12 березня 2017 р.); осквернили «польську» частину меморіалу жертв тоталітаризму в заповідному комплексі «Биківнянські могили» (25 січня 2017 р.); осквернили польське кладовище в с. Підкамінь Бродівського району Львівської області (12 березня 2017 р.); кинули вибуховий пристрій біля посольства Литви в Києві (24 квітня 2017 р.); підірвали гранату під офісом Організації українських націоналістів (20 травня 2017 р.); привели в дію вибуховий пристрій біля офісу партії «Національний корпус» в Оболонському районі Києва на вулиці Зої Гайдай (22 травня 2017 р.); кинули гранату в посольство США (8 червня 2017 р.); нанесли антисемітські графіті на кілька єврейських об'єктів і спробували підпалити синагогу в Львові (30 червня 2017 р.); кинули вибуховий пристрій в консульство Польщі в Луцьку (10 липня 2017 р.); кинули гранату на вулиці Грушевського в Києві (24 серпня 2017 р.); спочатку осквернили, потім намагалися підірвати пам'ятник учасника бойових дій в Києві на вул. Л.Курбаса (24 серпня 2017 р.); кинули гранату в Умані, поранивши паломників (21 вересня 2017 р.); намагалися зробити підрив пам'ятного знака на Верецькому перевалі, встановленого на честь 1100-річчя переходу угорських племен через Карпати; та ін. Всього в справі фігурує 27 епізодів.

Максимальне покарання за інкриміновані злочини згідно з кримінальним кодексом - 15 років позбавлення волі.

Раніше керівник Групи моніторингу прав національних меншин В'ячеслав Лихачов висловлював сумніви, що всі злочини, які інкримінують членам злочинного угрупування, дійсно були ними вчинені.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 30 жовтня 2018, 15:44
  Коментувати коментар

  "Раніше керівник Групи моніторингу прав національних меншин В'ячеслав Лихачов висловлював сумніви, що всі злочини, які інкримінують членам злочинного угрупування, дійсно були ними вчинені." ----------- І справді: не надто правдоподібною і переконливою виглядає ця версія звинувачення, що ВСІ ті - вельми РІЗНОМАНІТНІ "27 епізодів" практично по ВСІЙ Україні, мовляв, були сплановані, організовані і скоєні МАЛЕНЬКОЮ групкою злочинців-провокаторів у складі всього-навсього... 4 осіб... (!) Причому, двом з котрих, по суті, дали змогу втекти... ------------ Дуже схоже, що, "повісивши" на них ВСІ ці брудні й огидні злодіяння, з них чинна влада просто хоче зробити "крайніх" ("стрілочників"), своєрідних "цапів-відбувайл"! ---------- Та у такий спосіб спробувати, по-перше, якось прикрити й виправдати кричущу фахову некомпетентність і бездіяльність СБУ та інших правоохоронних структур. А, по-друге, заспокоїти і затулити рота багатьом представникам вітчизняної і зарубіжної громадськості, занепокоєним таким безкарним розгулом і масштабами подібної злочинності в Україні, яка явно носить провокативно-ПОЛІТИЧНИЙ характер і зміст.

  • velovs@ukr.net | 30 жовтня 2018, 16:22
   Коментувати коментар

   Іншими словами, складається таке враження, що ХТОСЬ - досить впливові і високопоставлені функціонери у нинішній владі таким чином дуже прагнуть і стараються (будь-що) дещо ПРИХОВАТИ і ЗАМАСКУВАТИ. Тобто ту, як виглядає, доволі широко розгалужену мережу ОРГАНІЗОВАНОЇ злочинності в Україні, яка - на замовлення і накази, судячи з усього, певних ЗОВНІШНІХ (іноземних) спецслужб - і здійснювала (і ДОСІ здійснює!) всі подібні - кричущі і цинічно-зухвалі провокативно-політичні акції. Причому, вельми РІЗНОПЛАНОВОГО і РІЗНОХАРАКТЕРНОГО спрямування.

  • velovs@ukr.net | 31 жовтня 2018, 10:38
   Коментувати коментар

   Р. S. Крім того. Дуже ймовірно, що ця "кримінальна справа" - поміж уже зазначеного - також має на меті певні піар-рекламні цілі і завдання: внутрішні і зовнішні. І саме у контексті наступних, у 2019 р., виборів - президентських і парламентських. Себто виставити у потрібному - "позитивному" світлі нині чинне вище керівництво нашої держави та якраз ті (бізнес-)політсили, на які воно спирається і що, відповідно, слідують у його фарватері.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 15:57

  Р. Р. S. До речі. Під час нацистської окупації України місцева православна ієрархія - і автономісти, і автокефали також геть МОВЧАЛИ щодо гітлерівського терору і геноциду! ----- Мало того: деколи

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:52

  Цією своєю постановою Кабмін України "відмінив" і "скасував" Великдень (Пасху) - що старозавітню, що Христову (західної і східної традицій)... ------ Дуже вірогідно, що у подібний

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:23

  Р. S. А чому, наприклад, вперто МОВЧИТЬ (приховує правду) нинішній єпископ Риму, наприклад, у зв'язку з цинічною і зухвалою - збройно-гібридною агресією кремлівського режиму супроти незалежної

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:18

  Викладені в цій статті аргументи і припущення з приводу того - "чому мовчав Папа?" - виглядають не дуже обґрунтованими й переконливими... Тим паче, що неймовірно жахливі і масштабні злочини

 • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:08

  Віруси - зараза суто ФІЗИЧНА. А от, скажімо, злобно-параноїдна агресія і запекла ксенофобія, якими, судячи з усього, переповнено серце і розум enzian, - це зараза вже якраз ДУХОВНА! І ще як сказати:

Популярні статті місяця