У Харкові правоохоронці припинили діяльність псевдореабілітаційних центрів, якими опікувались протестанти

7 березня 2018, 10:10 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 1 |   | Код для блогу |  | 

У Харкові співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом прокуратури припинили діяльність мережі псевдореабілітаційних центрів, в яких примусово утримувалися пацієнти. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Правоохоронці встановили, що організували протиправний бізнес проповідники однієї з протестантських релігійних організацій харизматичного напряму. Вони обманом заманювали до «клінік» нарко- та алкозалежних громадян. Ділки обіцяли хворим або їхнім родичам повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу.

Перевірка зафіксувала, що центри не мали штату лікарів та жодних дозвільних документів в сфері охорони здоров’я. Після отримання передоплати за "лікування" організатори розміщували пацієнтів в орендованих великих приватних будинках, де примусово утримували до закінчення терміну проходження курсу реабілітації.

Співробітники СБ України задокументували, що в реальності псевдореабілітаційні центри взагалі не надавали медикаментозного лікування. Серед пацієнтів були люди з тяжкими захворюваннями, зокрема з гепатитом, туберкульозом, ВІЛ.

"Допомога" полягала у постійних молитвах та здійсненні сумнівних релігійних обрядів. У кімнатах площею 9-10 м2 в антисанітарних умовах утримувалися по вісім хворих, вікна приміщень були облаштовані решітками.

Під час перебування в центрах у пацієнтів відбирали мобільні пристрої, поодинокі дзвінки родичам дозволялися виключно у присутності інструкторів центру, а вихід за межі будинку був суворо заборонений. За найменші провини або спробу втечі хворих били та утримували у підвалі. Оперативники спецслужби встановили, що вартість «лікування» у центрі визначалася організаторами залежно від платоспроможності родичів і становила від трьох до восьми тисяч гривень на місяць. Насправді на утримання хворих витрачались мінімальні суми.

Під час спецоперації правоохоронці припинили незаконну діяльність п’ятьох псевдореабілітаційних центрів, в яких утримувалося майже двісті тридцять людей з різного роду залежністю. Досудове розслідування проводиться за ст. 146 та ст. 126 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 7 березня 2018, 10:47
  Коментувати коментар

  Судячи з усього, - і, мабуть, саме на ЧИЄСЬ (?) спецзамовлення - у Харкові відкрили черговий етап "полювання на відьом"!!! КОМУСЬ, як видається, дуже вже потрібно й вигідно ДИСКРЕДИТУВАТИ й ОЧОРНИТИ це благородне, шляхетне служіння спільнот євангельських християн по звільненню багатьох людей від різних і тяжких залежностей. ------- Причому, та примітивна й всуціль некомпетентна і, здебільшого, перекручено-облудна "аргументація" і "фактаж", які тут наводяться для "обґрунтування" і прикриття цієї - брутально-погромницької і, по суті, паранаїдально-мракобісної - акції не витримують жодної серйозної критики. Особливо це зрозуміло якраз для тих людей, котрі добре обізнані з тим і достеменно знають, що таке саме ХРИСТИЯНСЬКІ реабцентри і яким саме чином там - часто-густо - досягаються досить такі ВРАЖАЮЧІ успіхи у царині подолання у людей алко- і наркозалежності! -------- Разом з тим дуже дивує і насторожує: а причому тут - поміж іншого - зокрема, тамтешні структури СБУ?! Невже їм там, у Харкові, вже більше займатися НІЧИМ??? ------------ Крім того, також не дуже зрозуміло: навіщо РІСУ треба було долучатися до цієї - досить сумнівної піар-кампанії? Тим більше, що, скажімо, і в системі УГКЦ також існують подібні реабзаклади! Ті, в яких ефективно використовуються аналогічні - і саме, щонайперше, ДУХОВНО-МОЛИТОВНІ методики й практики для звільнення пацієнтів від тих же самих залежностей...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:39

  Р. Р. S. А оцей загальнонаціональний Рух "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарі", що його очолює адвокат-християнин Сергій Гула, діє згідно відповідної ініціативи (постанови) та під

 • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:11

  Р. S. Перепрошую, але ось тут, шановний друже, інфа про виступ офіційного представника Ватикану при ООН, де озвучена позиція і оцінка Апостольської столиці "гендерної

 • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:02

  А ще тут: інфа щодо проблеми затримки чи невиплати зарплат: https://risu.org.ua/article_print.php?id=62674&name=religion_and_society&_lang=ua& ----------- Так що ці Ваші, шановний п.

 • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 21:53

  А тут іще одна інфа щодо цієї ж теми: http://nikorupciji.org/2017/11/21/usi-svyaschenyky-uhkts-otrymaly-instruktsiji-schodo-borotby-z-koruptsijeyu/ --------------------- Просто, шановний друже, варто

 • velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 21:39

  А отут, шановний п. В. Ясеневий, послання Синоду єпископів УГКЦ щодо боротьби з

Популярні статті місяця