У Харкові правоохоронці припинили діяльність псевдореабілітаційних центрів, якими опікувались протестанти

7 березня 2018, 10:10 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 1 |   | Код для блогу |  | 

У Харкові співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом прокуратури припинили діяльність мережі псевдореабілітаційних центрів, в яких примусово утримувалися пацієнти. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Правоохоронці встановили, що організували протиправний бізнес проповідники однієї з протестантських релігійних організацій харизматичного напряму. Вони обманом заманювали до «клінік» нарко- та алкозалежних громадян. Ділки обіцяли хворим або їхнім родичам повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу.

Перевірка зафіксувала, що центри не мали штату лікарів та жодних дозвільних документів в сфері охорони здоров’я. Після отримання передоплати за "лікування" організатори розміщували пацієнтів в орендованих великих приватних будинках, де примусово утримували до закінчення терміну проходження курсу реабілітації.

Співробітники СБ України задокументували, що в реальності псевдореабілітаційні центри взагалі не надавали медикаментозного лікування. Серед пацієнтів були люди з тяжкими захворюваннями, зокрема з гепатитом, туберкульозом, ВІЛ.

"Допомога" полягала у постійних молитвах та здійсненні сумнівних релігійних обрядів. У кімнатах площею 9-10 м2 в антисанітарних умовах утримувалися по вісім хворих, вікна приміщень були облаштовані решітками.

Під час перебування в центрах у пацієнтів відбирали мобільні пристрої, поодинокі дзвінки родичам дозволялися виключно у присутності інструкторів центру, а вихід за межі будинку був суворо заборонений. За найменші провини або спробу втечі хворих били та утримували у підвалі. Оперативники спецслужби встановили, що вартість «лікування» у центрі визначалася організаторами залежно від платоспроможності родичів і становила від трьох до восьми тисяч гривень на місяць. Насправді на утримання хворих витрачались мінімальні суми.

Під час спецоперації правоохоронці припинили незаконну діяльність п’ятьох псевдореабілітаційних центрів, в яких утримувалося майже двісті тридцять людей з різного роду залежністю. Досудове розслідування проводиться за ст. 146 та ст. 126 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 7 березня 2018, 10:47
  Коментувати коментар

  Судячи з усього, - і, мабуть, саме на ЧИЄСЬ (?) спецзамовлення - у Харкові відкрили черговий етап "полювання на відьом"!!! КОМУСЬ, як видається, дуже вже потрібно й вигідно ДИСКРЕДИТУВАТИ й ОЧОРНИТИ це благородне, шляхетне служіння спільнот євангельських християн по звільненню багатьох людей від різних і тяжких залежностей. ------- Причому, та примітивна й всуціль некомпетентна і, здебільшого, перекручено-облудна "аргументація" і "фактаж", які тут наводяться для "обґрунтування" і прикриття цієї - брутально-погромницької і, по суті, паранаїдально-мракобісної - акції не витримують жодної серйозної критики. Особливо це зрозуміло якраз для тих людей, котрі добре обізнані з тим і достеменно знають, що таке саме ХРИСТИЯНСЬКІ реабцентри і яким саме чином там - часто-густо - досягаються досить такі ВРАЖАЮЧІ успіхи у царині подолання у людей алко- і наркозалежності! -------- Разом з тим дуже дивує і насторожує: а причому тут - поміж іншого - зокрема, тамтешні структури СБУ?! Невже їм там, у Харкові, вже більше займатися НІЧИМ??? ------------ Крім того, також не дуже зрозуміло: навіщо РІСУ треба було долучатися до цієї - досить сумнівної піар-кампанії? Тим більше, що, скажімо, і в системі УГКЦ також існують подібні реабзаклади! Ті, в яких ефективно використовуються аналогічні - і саме, щонайперше, ДУХОВНО-МОЛИТОВНІ методики й практики для звільнення пацієнтів від тих же самих залежностей...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Askold | 25 квітня 2018, 22:08

  Ти московитська шмато тільки ґундяю з кісєльофим віриш.

 • Askold | 25 квітня 2018, 22:07

  Може у вас кремлядь так і є, але це Україна мокшанине. Так що не порвінюй своє Залісся з Україною.

 • В. Ясеневий | 25 квітня 2018, 22:02

  АВАРИЩ, МИХАИЛ. А ВЫ, КТО,КЕФАЛЬНЫЙ ПРОХФЕССОР??? ЧТО-ТО НЕ ВСТРЕЧАЛ ВАШИХ НАУЧНЫХ ИСЛЕДОВАНИЙ В ЭТОЙ ОБЛАСТИ БОГОСЛОВИЯ... Я, ПОСЛЕДНИЙ ГЛУПЕЦ, НО ПРИЗНАЮ , ЧТО НА ВСЕ ВОЛЯ Б О Ж Ь Я... А ЕСЛИ

 • В. Ясеневий | 25 квітня 2018, 21:39

  Отже, згідно ВАШОГО ЗАКЛИКУ-ПОБАЖАННЯ ВСІМ УКРАЇНЦЯМ БУТИ БІЛЬШ ОБІЗНАМИИ В ... ВИ , ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ ПАНЕ ФЕДОРЦІВ, ПЕРШИМ І МАЄТЕ ВИЯВЛЯТИ- ЗАСВІДЧУВАТИ ЦЮ О Б І З Н А Н І С Т Ь ... ТАК ЗАСВІДЧІТЬ

 • artyukh | 25 квітня 2018, 20:12

  мені ось що цікаво. а що оті депутати не знають 35 статті конституції чи 31 статті закону "про освіту", прийнятого 5 вересня 2017 року? я просто хочу зрозуміти, що було у них там в башці,

Популярні статті місяця