Дітей, охрещених в УПЦ КП, чекає швидка смерть, - священик, який відмовився відспівувати немовля

10 січня 2018, 16:06 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 7 |   | Код для блогу |  | 

Скандал.jpegСвященик Євген Молчанов, настоятель церкви Косьми і Даміана УПЦ (МП) при дитячій лікарні №3 м.Запоріжжя, який відмовився відспівувати трагічно загиблого 2-річного хлопчика, оскільки його хрестили в церкві Київського Патріархату, заявив, що «вчинив абсолютно правильно» і що взагалі дітей, хто хрестився в УПЦ Київського Патріархату, незабаром наздоганяє смерть, повідомляє "Релігія в Україні".

- Я розумію батьків дитини і співчуваю разом з ними, - сказав священик Євген Молчанов в коментарі виданню «Факти і коментарі». - Але, на жаль, дитина була хрещена в церкві, хрещення в якій є недійсним. Цю Церкву не визнає весь православний світ.

На питання, чому перед тим, як їхати на відспівування, він не уточнив, в Церкві якого патріархату хрещена дитина, священик відповів:

- Звичайно, це робиться заздалегідь - там, де замовляють священика. Мені подзвонили і сказали: «Все домовлено». Перед тим, як виїжджати, я запитав: «Дитина хрещена?» - «Хрещена». Ну я і поїхав. Коли приїхав, спитав у мами ім'я дитини. Вона каже: «Я зараз принесу свідоцтво про хрещення». «Не треба»,  - кажу. Але вона принесла. Я глянув - і мене як обухом по голові!

За словами о. Євгенія, перед тим, як їхати на відспівування, йому понад були «знаки» - наприклад, він забув на пам'ять заупокійну службу. Більш того, за його спостереженнями, якщо люди хрестять дітей в Київському Патріархаті - після цього діти гинуть:

- Я ж ще поки до них їхав, готувався до спеціальної служби. Для дітей служба особлива, не така, як для дорослих. Я по дорозі намагався згадати цю службу, але не зміг. Хоча служу 24 роки. І там був не один такий знак ... Треба було, щоб приїхав священик і їм про це сказав. Я, на жаль, не перший раз стикаюся з тим, що люди хрестять дітей в Київському Патріархаті - і після цього діти гинуть. Є канони Церкви, апостольські правила. Цими правилами керуються священнослужителі у всьому світі. Якби я відспівав цю дитину, з мене б владика зняв сан. Але навіть це не так страшно. Мене б покарав Бог.

Після відмови священика відспівувати дитину його тіло вирішили відвезти в найближчий від кладовища храм св. Іоанна Кронштадського, але і там отримали відмову - храм теж належав УПЦ (МП). За словами батька дитини, священики закрили двері і попросили покинути територію церкви. Зрештою, відспівувати малюка  приїхав на процесію священик з церкви св. Миколи УПЦ КП.

Подія викликала великий резонанс в Україні і навіть за її межами. Особистий представник Вселенського Патріарха Варфоломія - архиєпископ Данило Памфільській, глава Консисторії УПЦ (Константинопольського Патріархату) в США, правлячий єпископ Західної єпархії, 6 січня під час святкового богослужіння з нагоди навечір'я Різдва Господнього в приході Пресвятої Трійці в Бенсенвілл (штат Іллінойс, США) помолився за упокій душі померлого в Запоріжжі немовляти Євгенія.

У своїх коментарях православні богослови і священнослужителі УПЦ/РПЦ архимандрит Кирило (Говорун), протодиякон Андрій Кураєв, митрополит Олександр (Драбинко) та багато інших відзначають надуманість відмови Запорізької єпархії відспівувати хрещеного в УПЦ КП дитини. Таку ж позіціювисказал глава УГКЦ верховний архиєпископ Святослав. У свою чергу, секретар Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) оприлюднив текст Московської Патріархії перед панахидою по Йосипу Сталіну з підписом "Молитися за упокій дворічного хлопчика Московському Патріархату канони не велять тому, що він неправильно хрещений. А ось за Сталіна молитися... велять ".

Система Orphus
Рейтинг
0
1
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • kotzk | 11 січня 2018, 14:17
    Коментувати коментар

Правильно, что не взял чужие силы себе. Души разделены уставами храмов. Этим отличаются от животных, которые разделены только генетикой. И отличаются от социальных животных, разделённых традициями и организациями племён, наций, государств. У каждой церкви свой устав, свои предназначения и свой состав собираемых душ. Запрещено разрушать границы и смешивать церкви. Только в случае исчезновения религиозной ветви паства переходит в ближайшую по уставу и составу, порядкам. Внутри каждой церкви свои невидимые силы, они не принимают чужих, если хорошо развита церковь. Это показатель эволюционирования церкви, её зрелости. Если человека крестили в УПЦ КП, он под силами этой церкви, грамотный священник не пойдёт вмешиваться в чужое. Это не вопрос милосердия, когда подать милостыню любому просящему. Это о делах жизни души, а не тела, и её обителях, в которые распределяют при крещении. Они не смешиваются. Но между ними есть связи-мысли, связи-предметы, связи-события. Души не разрываются между обителями в норме. Даже если бы не отпели, душа идёт туда, куда крестили, если нет конфликта с обителью. А у тех, кто намеренно не ссорится, его нет, её забирают как магнитом.

• Николай Григорьев_ | 10 січня 2018, 22:14
    Коментувати коментар

А кто же автор сего ? Ссылка на сайты есть, а автора нет. Или может автор и заказчик в одном лице. Ну да ладно, нам и так все понятно. Последних два абзаца изложены как аргументы о том, что ребенка крещенного раскольниками из так называемого киевского патриархата можно было отпевать священникам УПЦ Московского Патриархата. Особенно заслуживает ссылка на такие авторитеты православного богословия как архимандрит Кирилл (Говорун), протодиакон Андрей Кураев, митрополит Александр (Драбинко). Мне кажется что всем все понятно и нет надобности комментировать их толкования по означенному вопросу. А вот архиепископ Даниил Памфильський, глава Консистории УПЦ (Константинопольского Патриархата) в США, как указано в статье его место служения, каким боком к этой трагической истории ? Он что земляк из Запорожья или как ? Он нигде не утверждал что молился о погибшем мальчике Евгении во время литургии в храме. А молится келейно за не крещенного усопшего некому не возбраняется. Так что подразумеваемое обвинение со стороны автора в адрес УПЦ МП в том, что ее священники преднамеренно, вопреки канонам православия, не отпевают усопших, которые крещены раскольниками "киевского патриархата" не катит. Слабовато с аргументами.

• zvirobiy-online | 11 січня 2018, 09:24
      Коментувати коментар

Православію - капець. З такими, як ви, пане Миколо. Просто згадайте, в чому полягає суть православного світобачення.

• velovs@ukr.net | 10 січня 2018, 19:21
    Коментувати коментар

"...дітей, хто хрестився в УПЦ Київського Патріархату, незабаром наздоганяє смерть..." --------------------------------------------------- І цей "душпастир" - імперсько-шовіністський мракобіс і невіглас, до речі, тут вельми ризикує. Бо, роблячи, а тим паче - гучно й піар-публічно - ТАКУ заяву, він, по суті, злобно ПРОКЛИНАЄ цих усіх - ні в чому НЕВИННИХ дітей! І це його прокляття реально може ПОВЕРНУТИСЯ на його власну - (перепрошую) дурнувату й безвідповідальну голову!!!

• zvirobiy-online | 11 січня 2018, 09:26
      Коментувати коментар

Не повернеться, бо захищений. Богом. Однак, не нашим.

• firemark | 11 січня 2018, 12:16
      Коментувати коментар

Дуже добре ситуацію прокоментував о.Петро Балог (див.блоги). Взагалі, один св.отець що вічав мене з дружиною був охрещений медсестрою в пологовому будинку (таке трапляєтся при ризику смерті). І що? його хрещення було признане дійсним Римським Патріархатом, бо це - не московскеий патріархат, який користується канонами на свій розсуд чи політичну доцільність.

• firemark | 11 січня 2018, 12:17
      Коментувати коментар

вічав - тредачитати вінчав.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• Ігор Зенькович | 16 липня 2018, 10:38

Вар"яти.

• В. Ясеневий | 16 липня 2018, 06:21

Браво, п. Ольга! От якби так правильно розуміли це всі єпископи наших традиційних Церков і відповідно діяли б. А то скільки пасивності у них було до цього надважливого питання за всі роки нашої

• Mauricio | 14 липня 2018, 16:37

moscow, russia, putin .... same rubbish. As their vessel sinks, they want their neighbours to sink with them. They better worry about china who hast taken vast lands in siberia and eastern russia.

• lerer10225@com.ua | 14 липня 2018, 15:45

Господи,будь милостивий до цих дітей!

• В. Ясеневий | 14 липня 2018, 12:52

Десь пропали відомі Михаил і Н. Григорьев. А може вже покинули ненависну їм Україну і спасаються в свїй любій благоддатній расеї?