Виставкою «ікон» з мавпячими мордами зацікавилися правоохоронні органи

13 вересня 2017, 12:56 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 3 |   | Код для блогу |  | 

Виставка "Психодарвінізм: еволюція психів" стартувала ще у травні в галереї "Карась" на Андріївському узвозі. Як повідомляє УНІАН з посиланням на "Комсомольську правду в Україні", серед робіт "дарвіністською" серії художника, на стінах висіли православні ікони, куди замість зображення святих, автор вписав мавпячі морди.

9 вересня стало відомо, що за фактом виставки заведено кримінальну справу за статтею 161 Кримінального Кодексу: "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності або ставлення до релігії". "Справа перебуває на розгляді. Отримана скарга, і зараз ведеться розслідування за фактом виставки", - говорить начальник прес-служби поліції Оксана Блищик.

Заступник голови інституту соціальних досліджень Юрій Ноєвий, був тим "непроханим гостем", хто 9 червня прийшов у галерею та склав акт з поліцією про образу почуттів віруючих: "Я прекрасно розумів, куди я йду й навіщо – запобігти поширенню екстремістських речей. Вважаю, що художник Ілля Чичкан створив свою колекцію "Психодарвінізм" розуміючи, що картини здатні образити почуття віруючих українців.

Ілля Чичкан є представником лівих політичних поглядів і створював свої ікони з метою провокації.

Художником він може називати себе і навіть вважатися таким, але релігія є невід'ємною частиною української культури, і поміщаючи в образи святих – мавп – це ні що інше, як образа самих українців та їхньої культури. Я бачив ці картини на власні очі – це, мабуть, колись були справжні ікони, і Чичкан просто познущався над ними. Зараз він може розповідати все що завгодно. Але для того щоб розуміти, про що я кажу – виставку потрібно було відвідати. А картини вже зняті", - сказав він.

"Я придумав для себе концепцію психодарвінізму й така моя теорія. За основу не бралися справжні ікони з ликами святих, які я вписав мавп. Це моя інтерпретація на задану тему", - пояснив художник.

Нині художник перебуває в Індії. "Перше питання, яке варто поставити, чи є це богохульством? Якщо дані картини перероблені з релігійного зображення, то так, це вже наруга над іконою й ніщо інше як богохульство й образа почуттів віруючих. Якщо ж картини намальовані з чистого аркуша, то до виставки такого жанру слід ставитися як до абстракції і не приймати на свій рахунок", - сказав Ігор Хроненко, доцент Київської духовної академії, співробітник музею Києво-Печерська лавра.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • Василий Петров | 14 вересня 2017, 10:26
    Коментувати коментар

Не сотвори себе кумира и всякаго подобия, елика на небеси горе, и елика на земли низу, и елика в водах под землею: да не поклонишися им... Понятно что иконы есть совсем не творение Божие, но человеческое, а значит могут быть с любыми мордами, в соответствии с духом и содержанием поклонения. Но т.к. Бог не является человеком и заполняет всё вокруг нас и даже присутствует в нас самих, обычным для нас способом поклониться Ему мы уже никак не сможем, а значит всякий кланяющийся Ему пусть перед иконой пусть в любом другом месте уже не есть поклоняющийся Богу. Поклонение Богу есть не что иное, как жизнь прожитая в истине, правде и выполнении заповедей. Т.е. поклоняться Богу необходимо в духе, своим духовным содержанием а не физической формой занимающей объём, которая подчиняется законам физики и в первую очередь закону земного притяжения. Поклонение Богу лежит не в сфере исполнения законов физики и никак не связано с теми или иными движениями частей нашего тела. Поклонение Богу связано с движением ума. И если наши мысли двигаются в нужном направлении уже не имеет абсолютно никакого значения в каком направлении движется наше тело, мы в любом случае Богу поклоняемся так как Он этого хочет!!!! Если же наши мысли противоречат заповедям Божьим своими пусть даже и бесконечными земными поклонами хоть кому угодно, хоть где угодно и как мы Бога этим обмануть уже никак не сможем!!! Почему же поклонение Богу при помощи нашего тела абсолютно ничего не значит для Бога???? После того как тело умрёт, оно становится абсолютно бесполезным для нас тогда как наши мысли мы забираем с собой и приходим на суд Божий не со своим телом, но с нашими мыслями. И на суде Божьем Бог не будет судить наше тело, которое умерло и сгнило, а значит уже получило своё. На суде Божьем Бог будет судить нас за то, с чем мы к нему пришли, а с нами в это время будут только наши мысли, а именно то, что и есть не чем иным как нашей душой!!!!!!

• b111 | 14 вересня 2017, 09:02
    Коментувати коментар

Та ні. Це ж типовий представник рпц.Ікони сраліна, моторили, хубла, а тепер святого примата - повна колекція. Це ваш шлях розвитку по Дарвіну й по лінії цк. "Ілля Чичкан є представником лівих політичних поглядів" - це напевно замовив баба паша в лавру. Коли посвята?

• Михаил | 14 вересня 2017, 03:24
    Коментувати коментар

Прямо в точку! Примерно так выглядит и воспринимается так называемая "украинская православная церковь киевского патриархата". В ней оболочка и обряды похожи на церковные, но лишенные благодати и каноничности они являются лишь обезьянничаньем и клоунадой по сравнению с истинной Церковью.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• Василий Петров | 18 листопада 2017, 21:24

Как ни странно это прозвучит, но на самом деле дьявол-яхве т.н. Нового Завета кроется в т.н. молитве Отче Наш!!!!! Не смотря на то, что Царство Христа на Небесах, Христос пришёл на землю к нам для

• velovs@ukr.net | 18 листопада 2017, 21:02

Между прочим, совсем недавно я из уст одного субъекта - судя по всему, убеждённого и воинственного неоязычника и ксенофоба - услышал нечто похожее. Так вот, он - ничтоже сумняшеся - заявил мне такое.

• velovs@ukr.net | 18 листопада 2017, 20:39

Р. S. І це, до речі, таки має статися. Бо в Бога є для нас, різноконфесійних українських християн, дуже важливе й відповідальне доручення і завдання. А саме: «і буде після того, [ось могутньо] виллю

• Василий Петров | 18 листопада 2017, 20:36

Се, сатана просил, чтобы сеять вас как пшеницу, Лука 22:31. Итак, каким же образом сатана сеет учеников Христа как пшеницу и посредством чего???? Главным инструментом сатаны как сеятеля якобы

• velovs@ukr.net | 18 листопада 2017, 19:56

Патріарший статус УГКЦ матиме, на мою думку, якийсь сенс лише тоді, коли його офіційні взаємостосунки з Ватиканом будуть ПІДВИЩЕНІ до рівня ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ відносин СОПРИЧАСТЯ - за суттю і змістом -

Популярні статті місяця