Скандал в УАПЦ: поведінку Тернопільського архиєпископа та священиків розгляне Архиєрейський Собор

17 жовтня 2016, 16:00 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | view video | 2 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifСкандал довкола поведінки архиєпископа Тернопільського і Подільського УАПЦ Мстислава (Гука), двох священиків та одного іподиякона його єпархії розгорівся у Тернополі і вийшов на всеукраїнський рівень.

Відео, на якому чоловіки, схожі на архиєпископа Мстислава (Гука), настоятеля його кафедрального собору о. Ігоря Семирозума, скарбника того ж храму о. Володимира Герасимчука та іподиякона Віталія Окунського, виконують запальні танці з дівчатами та беруть участь у бійці у нічному барі в Тернополі, активно поширюють в Інтернеті. Сюжет оприлюднила служба ТСН 16 жовтня 2016 року, хоча події відбувалися, як зазначають, 27 вересня — на строгий піст і празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього. 18 жовтня справу розглянуть на засіданні Собору єпископів УАПЦ і Патріаршої ради.

“Блаженніший сказав, що справу розглянуть. Собор розпочнеться о 10.00 у Києві, — коментує секретар Патріархії УАПЦ о. Віталій Даньчак. — При сьогоднішніх технологіях потрібно бачити оригінальне відео і проаналізувати його”.

Секретар наголошує, що Церква обов'язково дотримується усіх канонів. Цей акцент важливий з огляду на появу заяви “Фонду пам'яті Блаженнішого митрополита Мефодія” на сайтах patriarchia.org.ua. У заяві голова цього фонду Наталія Шевчук закликає не карати порушників:

“...КЕРУЮЧИСЬ ДУХОМ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЛЮБОВІ, а також тим, що УАПЦ наразі не є канонічно визнаною Помісною Церквою світового православ’я, а, отже, формально не зобов’язана ЗАВЖДИ та В УСЬОМУ діяти у точній відповідності до канонічного права Православної Церкви. Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Макарія та Архиєрейський Собор нашої Церкви УТРИМАТИСЯ від розгляду даного інциденту у церковному суді та НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ стосовно архиєпископа Мстислава та його кліриків канонічних санкцій, що відповідають задокументованим на відео канонічним порушенням”.

Численні ЗМІ почали цитувати слова Н. Шевчук, не звернувши уваги на те, що сайт  patriarchia.org.ua не є офіційним ресурсом цієї конфесії, а фонд і його голова не мають відношення до УАПЦ.

“Так, цей сайт не є інформаційним ресурсом УАПЦ, а висловлене на ньому звернення — приватна думка приватної особи. Ні, фонд, ні Наталія Шевчук не мають стосунку до нашої Церкви”, — пояснює о. В. Даньчак.

“Виклик поліції охорони мав місце і на даний час триває службова перевірка у цій справі. Результати будуть через день-два”, — прокоментувала фахівець управління поліції охорони у Тернополі Ілона Гайдудіна.

Скандально відомим за матеріалами місцевих ЗМІ є також один із фігурантів відео — о. І. Семирозум. Його ще у 2012 р. звинувачували у водінні в нетверезому стані, участі у бійці та погрозах пістолетом — усе це відбувалося неподалік ресторану “Стожари” на околиці Збаража.

Кореспондент РІСУ Володимир Мороз сьогодні неодноразово телефонував архиєпископу Мстиславу на мобільний, щоб дізнатися його позицію, але він не підняв слухавку і не перетелефонував. Єпархіальне управління між 10 і 11 годинами ранку 17 жовтня було зачинене, а продавець свічок сказала, що владики немає. Як зазначив секретар Тернопільської єпархії УАПЦ о. Петро Заяць, 18 жовтня архиєпископа Мстислава у Тернополі не буде — він також поїде на Собор до Києва. Справа матиме продовження.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 17 жовтня 2016, 20:04
  Коментувати коментар

  Така поведінка цих "святош" тільки дискредитує УАПЦ. І це ще більш прикро і ганебно, позаяк саме з цією історичною назвою пов'язані, принаймні, дві спроби - у 20-х й 40-х рр. ХХ ст. - відродження в Україні своєї власної - незалежної і патріотичної Православної Церкви!

 • Ігор Мицько | 17 жовтня 2016, 17:09
  Коментувати коментар

  УАПЦійні друзки -це не конфесія. Недарма не дуже освічені люди називають її "катафальною".

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Halo | 26 травня 2020, 16:31

  Наскільки я знаю, саме так обстоять справи щодо Успенського собору на Верхній території, бо він підпорядковується музею. А от щодо Ближніх та Дальніх Печер ситуація складніша. Одна справа -

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 14:12

  Нинішня - секулярно-ліволіберальна влада, дуже схоже і на жаль, досить далека від дійсного розуміння і врахування глибинних - духовно-релігійних потреб віруючих людей... ------- З іншого ж боку, як

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 13:57

  Чинний мер Дніпра дійсно: чоловік він, судячи з усього, затято-безбожний (в Бога ніяк не вірить) і ще публічно хизується цим! Та взагалі: багато чого собі нахабно дозволяє...

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 06:55

  Р. S. До речі, доволі подібні і схожі - ксенофобно-екстремістські, за змістом, постулати та ідеї - свого часу - активно пропагували й поширювали ніхто інші, як саме німецькі нацисти! Одначе: до чого

 • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 05:15

  Мовляв, нам "варто", геть "відмовитися" від своєї високої національної культури й благодатної духовності, життєдайної моралі і традицій, довгими століттями витворених і розвинутих

Популярні статті місяця