Парафіяни УПЦ КП у м. Белз разом зі священиком побили архітектора державного заповідника

26 серпня 2014, 10:00 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 0 |   | Код для блогу |  | 

Десять парафіян УПЦ КП у місті Белз на Сокальщині разом із місцевим священиком побили і забрали фотоапарат у головного архітектора державного заповідника, коли той фотографував, як вони руйнують пам’ятку архітектури.

У коментарі ZAXID.NET головний архітектор Белзу Василь Петрик пояснив, що у понеділок, 25 серпня, він виїхав на територію заповідника для того аби з’ясувати, чи продовжуються роботи зі зміни архітектури даху костелу Пресвятої Діви Марії, сьогодні церкви святого Миколая УПЦ КП, які два тижні тому розпочали парафіяни храму, не маючи на це відповідних дозволів.

«Два тижні я б’ю на сполох, звертався у Сокальську районну державну адміністрацію, у обласну адміністрацію, навіть у Міністерство культури з інформацією про те, що у місті Белз нищать пам’ятку архітектури, однак, за відсутності реакції з боку відповідних структур, я вирішив зафіксувати цей злочин і повідомив міліцію про те, що у церкві ведуть незаконну реконструкцію і нищать дах костелу», – розповів Петрик.

З його слів, у той момент, як він проводив фотофіксацію робіт на даху церкви св. Миколая, до нього підійшли 10 вірян на чолі з священиком Іваном Ковальчуком, силою виштовхали за межі території храму, побили і забрали фотоапарат.

«Вони просто напали на мене, побили і забрали фотоапарат, погрожували фізичною розправою, погрожували, що прокленуть», – розповів постраждалий.

У Сокальському районному відділенні міліції підтвердили, що отримали 25 серпня два виклики від Василя Петрика.

«Перше повідомлення від Петрика стосувалось того, що невідомі руйнують пам’ятку архітектури, а друге про те, що на нього напали люди і побили, забрали техніку, зараз там працює слідчо-оперативна група міліції», – розповів правоохоронець Сокальського районного відділу міліції Володимир Булик.

Василь Петрик також розповів, що парафіяни розпочали роботи із заміни куполів храму на підставі того, що їм належить дана архітектурна споруда на правах власності.

«Вони почали змінювати купол костелу з порушенням вимог Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», без передбаченого цими законами погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення», – заявив Петрик.

Окрім того, з його слів, релігійна громада ухиляється від підписання охоронного договору на зазначену пам’ятку, а статтею 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» встановлено пряму заборону на такі дії.

«Крім того, частиною другою статті 298 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин», – повідомив архітектор.

Довідка: костел Пресвятої Діви Марії, збудований 1911 року, сьогодні церква св. Миколая УПЦ КП. Охоронний паспорт архітектурної пам’ятки - № 2954/1-Лв. Вона входить до комплексу сакральних споруд городища Замочок у м. Белзі, що на Сокальщині Львівської області.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця