Звільнення з посад директорів двох найвідоміших у Києві історико-культурних заповідників пов’язують зі спробою влади працевлаштувати екс-посадовців

26 січня 2012, 13:47 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 4 |   | Код для блогу |  | 

SofiyaSobor.jpgМинулої п’ятниці Міністр культури України Михайло Кулиняк підписав наказ про звільнення Марини Громової з посади генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Наступного дня гендиректором заповідника було призначено колишнього заступника Міністра культури і туризму Вікторію Лісничу.

У вівторок, 24 січня, вийшов новий наказ про зняття з посади директора Національного заповідника "Софія Київська" Нелі Куковальської. Нагадаємо, що вона успішно керувала справами заповідника з 2000 р.

Тотальну заміну керівників найзначніших культурних закладів України експерти пов’язують з намаганням влади працевлаштувати екс-посадовців, яких скоротили через зменшення керівної ланки чиновників. Про це йдеться у повідомленні прес-служби голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

Депутат розповів, що в мистецькому, музейному та пам’яткоохоронному середовищі найактуальнішою темою для обговорення є те, хто якого листа написав Міністру культури, Прем’єр-міністру чи Президенту України в підтримку директора заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальскої.

«Причина таких листів викликана тотальною заміною керівників найзначніших культурних закладів на екс-посадовців, яких скоротили через зменшення керівної ланки чиновників», – говорить О. Бринигнць.

«Я ні в якому разі не збираюсь захищати Н. Куковальську... Але я як киянин, член Громадської гуманітарної ради м. Києва, член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, голова комісії Київради з питань культури та туризму, занепокоєний ситуацією навколо Київської святині – Софії, політичними і забудовними процесами, що з нею пов’язані. Сподіваюсь, що рішення про долю відомого очільника, що протягом багатьох років є керівником заповідника Софії Київської, Ви прийматимете беручи до уваги не листи, дзвінки чи вказівки можновладців «за» чи «проти» неї, а реальні документи», – звертається до міністра культури Михайла Кулиняки О. Бригинець.

В той же час депутат Київради наголосив, якщо виявиться, що проти Н. Куковальської внаслідок перевірок КРУ, СБУ чи Прокуратури, відкрито кримінальні справи щодо розкрадання майна, виявлено зникнення експонатів чи інші неподобства і її вина буде доведена в суді, безумовно, такий керівник має бути не лише звільнений, а й засуджений відповідно до Кримінального кодексу.

«Якщо ж на Вас здійснюється тиск і Ви поступитесь цьому тиску заради того, щоб призначити на звільнене місце одного з екс-чиновників високого рангу, що завдяки ініційованим Президентом скороченням опинився без роботи, це ляже плямою не лише на Міністерство, а і на усю владну піраміду. Адже ми, громадськість, розглядатимемо цей акт, як спробу позбавитись директора, що бореться з незаконними забудовами в буферній зоні Софії Київської», – пояснив О. Бригинець.

Голова комісії остерігається, що новий керівник не займатиме захисну послідовну позицію щодо заповідника Софія Київська. А також висловив припущення, що призначення такого чиновника може лобіюватися тими, хто незаконно руйнує забудовами історичний ареал столиці. Тим паче, що плітки про звільнення керівника Софії Київської ходять з того часу, як заповідник передали у підпорядкування Міністерства культури.

«Тож, у випадку недостатньо мотивованого звільнення будь-якого керівника закладу культури і у випадку призначення на його посаду когось з колишніх державних високопосадовців, дії влади отримають різку критику з боку пам’яткоохоронців, музейників та творчої еліти. Прошу Вас зважити на це і використати таку позицію громади в інтересах Софії Київської, Києва і України», - закликав О. Бригинець.

Як повідомили РІСУ у заповіднику «Софія Київська», усі перевірки КРУ, СБУ, Прокуратури та комісії з Мінкультури, які останніми місяцями проводилися у заповіднику, жодних порушень не виявили.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Когутницький | 26 січня 2012, 21:22
  Коментувати коментар

  Дійсно з Сщфією все було в порядку з старим директором. І всіх( і Бригінця) влашовувало блюзнірство - що Собор Святої Софії був частково перетворен на офіс.Якщо ввійти через двінницю, то побачите одині з бокових дверей Софії = там вхід і під фресками стоять столи, офісні стільці і працюють клерки від культури І це у Храмі. І це було нормально-так мабуть і має бути з найціннішим.

  • Тарасій | 26 січня 2012, 22:28
   Коментувати коментар

   Мені здається, що ви говорите, аби щось сказати образливого проти колективу. Точніше мелете. Відколи це дзвіниця стала храмом? А де торгівля в самому храмі? Скільки раз там був - ніколи не бачив. Зовсім навпаки у практично всіх інших храмах Києва, де існує часто не одна, а кілька торгових точок в церкві. А при вході у дзвіниці є продаж квитків і невелика крамниця сувенірів. А чи інакше при вході в дзвіниці Михайлівського собору? А у лаврі інакше? Одним словом, навчіться грамоти, перед тим, як кляузи писати!

 • chernomorets | 26 січня 2012, 14:20
  Коментувати коментар

  Ну а релігійний слід розкопати?

  • lfilip56@gmail.com | 27 січня 2012, 11:54
   Коментувати коментар

   Так тут і так все зрозуміло! Одним махом вирішується купа проблем: своя людина при керівництві, виплата боргів політичним і релігійним силам. Питання - чи своїм. А то будемо дивуватися, чого це тут, на території Софії Київської роблять українці? Але щоб додуматися Софію зробити УМОВНОЮ ОДИНИЦЕЮ таких виплат... То це які мізки треба мати! чи не мати....

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця