В УГКЦ виключили з Чину св. Василія Великого 29 монахинь, що підтримували т.зв. «підгорецьких отців»

30 червня 2011, 15:38 | Скандали, кримінал, адмінпорушення | 0 |   | Код для блогу |  | 

Сестри_монастиря_св._Іллі_(догналівці).jpgexklusiv.gifУ Львові виключили з Чину святого Василія Великого 29 монахинь контемплятивно-адораційного монастиря св. пророка Іллі (Львів-Брюховичі). Про це повідомив сьогодні на прес-конференції владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Декрет Генеральної управи сестер ЧСВВ про виключення затвердив Папа Римський Бенедикт XVI.

Документ, що вийшов 5 квітня у Ватикані і був проголошений сьогодні, 30 червня, у Львові, називає кілька причин такого рішення. Головною з них є те, що 19 грудня 2008 року сестри монастиря «зробили публічну заяву, в якій визнали свою підчиненість відлученим від католицької Церкви священикам» - так зв. «групі Догнала» або «підгорецьким отцям». Подальша поведінка сестер монастиря «призвела групу вірних до непослуху супроти єрархії УГКЦ». Окрім того, зазначено в копії декрету, яка є в розпорядженні РІСУ, управління монастирем св. Іллі здійснюється «незаконно і неправосильно», оскільки невиконано передбаченої правилами Чину процедури в разі смерті ігумені, яка сталася кілька років тому. Відповідно монастир не має права приймати кандидаток і допускати новичок до вічних обітів, як це робиться тепер. «Нам дуже прикро, що поведінка сестер спричинилася до замішання в Церкві, - зазначила на прес-конференції с. Ігнатія Гаврилик, радниця Генеральної настоятельки сестер ЧСВВ. – Адже дівчата, які начебто вступали в Брюховичах до монастиря, фактично були обмануті».

«Виключення 29-ти монахинь із Чину не є приватною справою Церкви, як може видатися, - зауважив владика Венедикт (Алексійчук). – Останнім часом сестри активно роздають свої агітки, проводять пікети з різних оказій, розповсюджують свої погляди в ЗМІ, таким чином впливаючи на суспільство».

Цей вплив, як розповів промотор справедливості Трибуналу Львівської архиєпархії УГКЦ о. Михайло Палій, з погляду УГКЦ є «деструктивним». Тому у листопаді 2010 року в монастир св. Іллі було надіслано з Ватикану перше канонічне попередження; у грудні 2010 року – друге. Жодного з них сестри не прийняли, як і перед тим, у 2008 та 2009 роках. не побажали зустрітися з архимандринею сестер ЧСВВ м. Міріям Кларою Коваль. Усю відповідну в таких випадках канонічну процедуру, зазначив о. Михайло, було виконано, але сестри не взяли до уваги жодних попереджень. Тому Генеральна управа сестер ЧСВВ у Римі прийняла рішення про виключення, звернулася з ним до префекта Конгрегації у справах Східних Церков, і він видав лист-затвердження. Рішення є остаточним.

Юридичні дії Генерального управління стосуються лише сестер як фізичних осіб. Сам монастир, що зареєстрований у державних органах влади як юридична особа, залишається в юрисдикції УГКЦ. Наразі виключені сестри живуть у ньому, проте, як розповів о. Михайло, Церква має намір звернутися з питанням звільнення цього приміщення до світських правників.

Довідка

Контемплятивно-адораційний монастир під покровом св. пророка Іллі, який міститься за адресою вул. Шкільна, 27, Львів-Брюховичі, є обителлю сестер Чину святого Василія Великого. Всі сестри, що є повноправними членами цього монастиря, підпорядковуються Генеральній Управі сестер Чину святого Василія Великого з осідком у місті Римі. (via Sant Alessio, 26, Roma).

У квітні 2007 р. 29 монахинь монастиря св. Іллі розірвали зв'язок з Генеральною Управою, а 19 грудня 2008 р. зробили публічну заяву про нове підпорядкування так званому "синоду єпископів правовірної Греко-Католицької Церкви". Цей "синод" складається із офіційно відлучених від Католицької Церкви священиків, на чолі з Антоніном Догналом, які обманюють людей, видаючи себе за єпископів, створюють псевдоцерковні структури, накладають «анафему» на Папу Бенедикта XVI та всю єрархію Католицької Церкви, а також публічно зневажають ім’я блаженного Папи Івана Павла ІІ.

Інформація РІСУ про "Групу Догнала"

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • fedirtsiv | 18 січня 2020, 01:39

   Треба таки поступово просувати важливість зміни календаря. Готувати суспільство і аргументувати потрібність цих змін. Добре, що такі кроки у цій статті якісно зроблені. Велике спасибі. І не спимо

  • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 20:34

   Ось, наприклад, були ж серед них отакі видатні й широко відомі та високоосвічені священнослужителі і душпастирі-інтелектуали, як ті ж протоієрей Олександр МЕНЬ чи митрополит Антоній СУРОЗЬКИЙ... :)

  • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 18:50

   Знову тут піднімається це "календарне питання"!!! Складається таке враження, що КОМУСЬ дуже вигідно й потрібно постійно і повсякчас - і, причому, часто-густо просто ШТУЧНО, чи не на рівному

  • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 18:39

   Так що: ВСІ "московські попи" такі? Чи серед них - все-таки - є і якась кількість правдивих "слуг Божих"? :)

  • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 18:36

   Так що: СОДОМИТСТВО - це таки ГРІХ?! :)

  Популярні статті місяця