Патріарх Святослав: Пандемія змусила сучасне суспільство глянути в очі смерті

22 березня 2020, 11:54 | Релігія і суспільство | 6 |   | Код для блогу |  | 

Суспільство живе так, наче Бога не існує і наче смерті не існує. Усі думають, що вони тут житимуть вічно. Але зараз біда змусила сучасну людину глянути в очі смерті. Таку думку висловив Патріарх УГКЦ Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Під час Революції гідності я говорив західному суспільству про смерті на Майдані. Останніми роками будив сумління європейців через трагедію війни в Україні. Коли я розповідав, як трагічно переживають матері смерть своїх дітей, на мене часом дивилися скляними очима, мовляв, про що ти говориш. Я бачив, що сучасне суспільство не розуміє теми смерті. А тепер ці картини Господь Бог поставив їм перед очі», – сказав першоєрарх Святослав.

Глава Церкви пригадав, як свого часу Блаженнішого Любомира запитали: що би ви хотіли порадити олігархам? А він відповів: «Я б їм порадив частіше ходити на похорони».

«Бо коли ти бачиш своїми очима, що твоє життя матиме кінець, і коли усвідомлюєш, що обов'язково помреш, твоє життя набирає іншого змісту», – зазначив Блаженніший Святослав.

За його словами, людині природно боятися смерті. Страх перед смертю і несприйняття факту смерті християнський досвід вважає як аргумент того, що людина була створена для вічного життя. Ми не хочемо вмирати, ми хочемо жити вічно.

«Проте для сучасної людини смерть – це проблема, яку вона собі наново відкриває, не розв’язана проблема, яка не знаходить пояснення. Але ми, християни, віримо у воскресіння. Наш Спаситель Ісус Христос показав людині, що таке смерть. Чому? Бо Він допустив, аби з Ним сталося все те, що станеться з кожним із нас. Навіть більше, Він показав, що те, що сталося з Ним, досвідчить кожен із нас», – зауважив Глава УГКЦ.

Христос страждав, помер на хресті і воскрес. Що це означає? «Він показав, що смерть є частиною людського життя. Смерть – не кінець, не фаталістичний бич людини. Людина створена не для смерті, а для життя, смерть – це частина людського досвіду життя. І кожен з нас помре, і кожен з нас воскресне. Питання тільки таке, як ми будемо вмирати. Християнський досвід каже, що добру смерть ще треба заслужити, до неї треба підготуватися», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • velovs@ukr.net | 22 березня 2020, 21:15
    Коментувати коментар

8 уроків, яких нас вчить ситуація з коронавірусом (відео): https://www.youtube.com/watch?v=RWieaCGrAHM&feature=emb_logo

• velovs@ukr.net | 22 березня 2020, 12:22
    Коментувати коментар

"«Під час Революції гідності я говорив західному суспільству про смерті на Майдані. Останніми роками будив сумління європейців через трагедію війни в Україні. Коли я розповідав, як трагічно переживають матері смерть своїх дітей, на мене часом дивилися скляними очима, мовляв, про що ти говориш. Я бачив, що сучасне суспільство не розуміє теми смерті. А тепер ці картини Господь Бог поставив їм перед очі», – сказав першоєрарх Святослав." ------------ І справді: вони там, в ЄС, наразі не надто вже переймаються цією трагедією України. А все більше шукають і, зрештою, знаходять шляхи - і прямі, і "об'їзні" - як би швидше та якнайповніше нормалізувати стосунки з агресором-загарбником Путіним. Й, при цьому, звичайно, прагнуть і стараються максимально збільшити свої надприбутки - від спільного з ним бізнесу... Гроші, отримані, по суті, на чужій крові, а тим паче - великі і дуже великі, (тобто - де-факто злочинні) їм, судячи з усього, ніяк "не пахнуть" і "очі не муляють"... -------- Одначе нині ці численні людські смерті - через пандемію коронавірусу - "завітали" і до їхньої хати... Одначе я - в цьому зв'язку - дуже не впевнений, що вони, ці "цивілізовані борці за права сексзбоченців" (в Україні і в усьому світі) - надмірні європейські грошолюби, спроможні і здатні зробити тут якісь позитивні, себто належні - раціонально-етичні висновки... :(

• bopa | 22 березня 2020, 16:26
      Коментувати коментар

Секуляризація західньої цивілізації давно відома. Тому її чекає повільний мученицький кінець! Тому вони так заграють з Ураїною, її населенням, її громадянами, її вірними християнами. Про це неодноразово стверджував нунцій Ватикану. Проте довірливість і доброта українців, намагання допомогти своїм сусідам, обертється для народу України гіркими сльозам, мученицькими знущаннями над ним. І це що зі Сходу, що з Заходу без суттєвої різниці. Такі теперішні реалії. Ось про це необхідно говорити всім Предстоятелям помісних Церков!

• velovs@ukr.net | 22 березня 2020, 16:42
      Коментувати коментар

У Бога є для нас, різноликих українських християн, і саме в цей наш час, коли надзвичайно і все щільніше - у т. ч. (т. зв.) "русскій мір", радикально-ісламістський та ін. тероризм, гомодиктатура, окультизм і неопоганство та численна і різноманітна інша - диявольсько-демонічна "ось, темрява вкриває землю, а морок - народи" (Іс. 60, 2), дуже важливе й відповідальне доручення і завдання. Причому, не лише суто національно-"внутрішнє". А саме: "і буде у той день", що з української землі славного Господнього ІІ Єрусалима (Києва), котрий "назветься домом молитви для всіх народів", Святим Духом потужні й благодатні "живі води потечуть" - Божої милості і любові, воскресіння та зцілення (духовного й фізичного) і спасіння. Причому, "половина їх до моря [багатьох народів] східного і половина їх до моря [багатьох народів] західного; влітку й узимку так буде". Й, безсумнівно, що ці "живі води" - поміж різних інших країн і народів - досягнуть теренів і РФ (країни-агресора), й інших пострадянських держав. Тим більше, що той "храм стояв лицем на схід" і "з-під порога храму тече [жива] вода на схід". Тобто історично (в т. ч. і дотепер) спасенні Євангеліє та віра Христова на переважній більшості цих географічних широт проповідувалися й поширювалися, головним чином, якраз священнослужителями й місіонерами з Києва та, назагал, уродженцями українських земель.

• velovs@ukr.net | 22 березня 2020, 16:43
      Коментувати коментар

І всюди й скрізь, "куди ввійде цей потік, усе буде живе там". А "біля потоку по берегах його, з того й іншого боку, будуть рости всякі фруктові дерева, які приносять їжу: листя їх не будуть в'янути, і плоди на них не будуть виснажуватися; кожен місяць будуть [дуже рясно] визрівати нові, тому що вода для них тече зі святилища; плоди їх будуть уживані в їжу, а листя - на лікування" (Зах. 14, 8; Іс. 56, 7; Єз. 47, 1,9,12). Й тодішня - вельми велика духовна спрага й жага по цій спасаючій "живій воді" (по Богу та Його животворящому Слову) спричинить, як пророче "говорить Господь Саваот", те, що "буде у ті дні, візьмуться десять чоловік із усіх різномовних народів, візьмуться за полу юдея [себто правдивого - щирого практикуючого вірянина] і будуть говорити: ми підемо з тобою, бо ми чули, що з вами Бог" (Зах. 8, 23).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• Стефан | 14 липня 2020, 22:39

Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

• wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

• bopa | 8 червня 2020, 11:43

То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

• Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

• Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця