Митрополит УПЦ МП запідозрив доктора Комаровського у співпраці з Порошенком через коронавірус і хресний хід

15 березня 2020, 14:34 | Релігія і суспільство | 6 |   | Код для блогу |  | 

В УПЦ Московського Патріархату обурилися заявою педіатра-шоумена Євгена Комаровського, який розкритикував хресну ходу проти коронавірусу у Вінниці. Про це повідомляє Главком.

Нагадаємо, 8 березня у Вінниці відбулася багатотисячна хресна хода віруючих осередку Московської церкви в Україні на честь Торжества Православ’я. Мета ходи – перемогти хвороби, зокрема і коронавірус.

На подію, зокрема, відреагував лікар Комаровський.

«У Вінниці провели хресний хід, направлений на торжество Православ’я і боротьбу з коронавірусом. Разом зібралися сім тисяч людей і показали всім, як треба проводити протиепідемічні заходи. Не дивно, що в Україні лише один (станом на 11 березня 2020 року — ред.) випадок. На думку більшості наших експертів, перетинаючи кордон з країною, коронавірус перетворюється на ГРВІ», — сказав Комаровський.

Митрополит Вінницький УПЦ МП Варсонофій у відповідь каже, що раніше поважав думку Комаровського, але після його звернення ставлення до нього змінилось.

«Ви з сарказмом смієтеся над нашими молитвами, нашим хресним ходом, висміюєте тисячі православних людей, які йдуть проти коронавірусу. Але спочатку вам варто було б подивитися, що в історії Православ'я такі хресні ходи проводяться щороку у кожному місті», — говорить у своєму зверненні Варсонофій.

Архиєрей УПЦ МП розповів, що релігійна акція була узгоджена з міською владою, і її проводили перед забороною Кабміну проводити багатолюдні заходи.

Поза тим, митрополит Варсонофій побачив у діях лікаря політичний підтекст, зокрема, підступні дії Петра Порошенка та «журналістів з його пулу».

Я бачу, що Ви підключились політично, підтримуючи Порошенка і його пул журналістів, які ополчилися на хресну ходу, - заявив архиєрей УПЦ МП, звертаючись до доктора. – Розумію чому! Тому що Порошенко власне у Вінниці мав особливе відношення до нової структури ПЦУ і не хотів, щоби пройшовся хресний хід містом Вінницею, тому що у прихильників ПЦУ немає людей, у них порожні храми, вони не можуть зібрати стільки людей, тому вони боялися і не хотіли допустити хресний хід. Я розумію тих журналістів, які входять у пул Порошенка і які по всій Україні очорнювали хресний хід, але я не розумію Вас як лікаря, чому Ви підключилися до цієї акції… Я був кращої думки про Вас».

Нагадаємо, у Московській Церкві в Україні заявили, що вживатимуть заходів обережності і протиепідеміологічної безпеки у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Система Orphus
Рейтинг
1
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • velovs@ukr.net | 15 березня 2020, 13:15
    Коментувати коментар

Христос Спаситель, зокрема, так заповідав і наказував Своїй новозавітній Церкві: "Ось даю владу наступати на змій, і на скорпіонів, і на всяку силу вражу; і ніщо вам не зашкодить" (Лк.10:19). В т. ч., як - у цьому ж контексті - навчає християн св. апостол Яків, "і моліться один за одного, щоби вам зцілитися, бо багато може щира [й ревна] молитва праведного" (Як.5:16). А тим паче - не лише одного, а одразу БАГАТЬОХ віруючих. ---------- І от хресний хід - це, як виглядає, і є одним з таких - активних і наступальних - молитовно-духовних знарядь християн у протидії силам диявольсько-демонічної темряви. Звичайно, якщо вони самі в це щиросердно, твердо й неухильно вірять і - цілком та повністю - уповають і покладаються на Господа та Його Слово й обітниці! --------- Ну а якщо хтось з адептів цього сучасного - секулярно-ліберального й безбожно-збоченого світу в це геть не вірить і не довіряє, а тим паче - висміює і глузує з таких віруючих, то це вже його (їхня) особиста світоглядна опінія і справа. Більше того: певна відповідальність перед Богом! :)

• velovs@ukr.net | 15 березня 2020, 13:49
      Коментувати коментар

Р. S. ПОПРАВКА-УТОЧНЕННЯ. Початок першого - вище цитованого мною (в коменті 13:15) уривку з Євангелія від св. Луки правильно слід читати так: "Ось даю вам владу..." і далі за текстом.

• bopa | 15 березня 2020, 19:54
      Коментувати коментар

Добре сказано, але привведені Вами вірші ніяким чином не відносяться до теми. Коли "Архиєрей УПЦ МП" займається політикою: "Я бачу, що Ви підключились політично, підтримуючи Порошенка і його пул журналістів" (політологічний аналіз), то як вами сказане можна віднести до проведеного заходу "висміюєте тисячі православних людей, які йдуть проти коронавірусу". Хіба необхідно "йти проти коронавірусу", а не просити Господа допомоги у витримані випробувань даних нам? Прикро, що не розрізняють молитву про допомогу від "йти проти"!

• bopa | 15 березня 2020, 20:00
      Коментувати коментар

Коли з відома і керівництвом цього ж "Архиєрея УПЦ МП" нищать (демонтують) старовинні храми? Про яку молитву може бути мова, velovs?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• Halo | 30 травня 2020, 12:27

Хороша агітація проти РПЦ в Україні

• Halo | 30 травня 2020, 12:14

Непервершений спіч для заснування чергової секти.

• Halo | 30 травня 2020, 12:04

Схоже, збочення н6е приносять належного прибутку, додався антисемітизм...

• Halo | 30 травня 2020, 12:01

Маячню Задорнова тре додати, бо звичайна неоязичницька ахінея не досить авторітетна.

• fedirtsiv | 30 травня 2020, 11:46

Чи духовенство готове бути сучасним за формою? Позбутися мамони та культу храму, позолоти в інтер*єрі та посуді, розцяцькованих одеж, які нагадують жіночі плаття? Хоче позбутися фарисейства,

Популярні статті місяця