Львівська суддя видалила із засідання слухачку за використання вервички

28 лютого 2020, 12:16 | Релігія і суспільство | 0 |   | Код для блогу |  | 

Суддя Львівського окружного адмінсуду Олена Хома вилучила із зали засідань вільну слухачку Анну Микитин, яка використовувала вервицю під час розгляду справи. Інцидент трапився 26 лютого під час розгляду позову відомої у Львові активістки Олесі Дацко до мера Андрія Садового, повідомляє ZAXID.NET.

Після того, як судді встановили, хто зі сторін прибув на засідання, головуюча на засіданні суддя Олена Хома звернулася до однієї з вільних слухачок із вимогою залишити залу судових засідань. «Пані Микитин, суд просить вас залишити залу засідань з огляду на те, що ваша поведінка не відповідає поведінці присутнього в залі засідання. Використання релігійних атрибутів заборонене в залі судових засідань», – заявила Олена Хома.

Після цих слів до Анни Микитин підійшов працівник суду і почав виводити її в коридор. Жінка не чинила опору, однак обурювалася і назвала таке рішення принизливим.

«Може, із шиї зняти хрестик. На якій підставі? Це приниження і дискримінація. Вервички вона боїться. Я взяла вервичку на руку, і це її образило», – заявила Анна Микитин.

Сама Олена Хома не змогла пояснити мотиви такого рішення, оскільки давати коментарі ЗМІ мають право лише судді-спікери. Офіційну позицію озвучив Олександр Сасевич, який є одним із суддів-спікерів Львівського окружного адмінсуду.

«Існує ч. 4 ст. 10 Кодексу адміністративного судочинства, яка передбачає право суду видаляти з зали засідання осіб, які перешкоджають веденню судового засідання, порушують порядок в залі. Коли головуюча у справі з'ясовувала у присутніх, хто є в залі судових засідань,.. а при цьому встановлюються всі особи, у тому числі вільні слухачі. І встановлюються єдине – хто прибув, тобто не ставиться обмеження, що людина не може перебувати в суді... Є також стаття №196: головуюча у судовому засіданні має право вживати необхідних заходів щодо забезпечення належного порядку в судовому засіданні», – зазначив Олександр Сасевич.

Він уточнив, що в цьому випадку головуюча суддя скористалася правом вилучити із засідання особу, яка перешкоджала здійсненню повноважень.

«При зверненні головуючого до вільних слухачів «Будь ласка, хто ви, які у вас є документи?» людина пред'явила пенсійне посвідчення. Пенсійне посвідчення не є тим документом, який підтверджує особу. Такими документами є паспорт і посвідчення водія. Коли ж головуюча уточнила, чи є інший документ, який підтверджує особу, людина почала коментувати, зухвало поводитись, що є неприпустимо в судовому засіданні. Присутність осіб, які не є учасниками судового розгляду і ставлять під сумнів порядок в засіданні, є підставою для їх видалення із засідання. Тобто вилучення пов'язано виключно із поведінкою і коментарями, які допустила ця особа: коли звернулася суддя, послідував коментар і поставилась під сумнів вимога головуючого, а це неприпустимо у судовому засіданні», – підсумував Олександр Сасевич.

Кілька учасників судових засідань у цій справі неофіційно підтвердили, що раніше Анна Микитин неодноразово заважала розгляду справи, коментуючи дії суддів, читала молитви, а також хрестила присутніх у судовому засіданні.

Додамо, що заборона на використання релігійної атрибутики не прописана в жодному документі, який регламентує порядок проведення судових засідань.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 15:57

   Р. Р. S. До речі. Під час нацистської окупації України місцева православна ієрархія - і автономісти, і автокефали також геть МОВЧАЛИ щодо гітлерівського терору і геноциду! ----- Мало того: деколи

  • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:52

   Цією своєю постановою Кабмін України "відмінив" і "скасував" Великдень (Пасху) - що старозавітню, що Христову (західної і східної традицій)... ------ Дуже вірогідно, що у подібний

  • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:23

   Р. S. А чому, наприклад, вперто МОВЧИТЬ (приховує правду) нинішній єпископ Риму, наприклад, у зв'язку з цинічною і зухвалою - збройно-гібридною агресією кремлівського режиму супроти незалежної

  • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:18

   Викладені в цій статті аргументи і припущення з приводу того - "чому мовчав Папа?" - виглядають не дуже обґрунтованими й переконливими... Тим паче, що неймовірно жахливі і масштабні злочини

  • velovs@ukr.net | 3 квітня 2020, 14:08

   Віруси - зараза суто ФІЗИЧНА. А от, скажімо, злобно-параноїдна агресія і запекла ксенофобія, якими, судячи з усього, переповнено серце і розум enzian, - це зараза вже якраз ДУХОВНА! І ще як сказати:

  Популярні статті місяця