Капелан Майдану о. Михайло Димид написав книгу «Богослов’я свободи: українська версія»

11 лютого 2020, 11:34 | Релігія і суспільство | 5 |   | Код для блогу |  | 

Нова книга о. Михайла Димида «Богослов’я свободи: українська версія» презентує читачеві богословський аналіз подій Революції гідності та її наслідків для українського суспільства. Про це повідомили на Богословському факультеті УКУ.

Революція гідності стала місцем народження нової України й українського богослов’я свободи, яке «тут і тепер» відповідає на інтелектуальні та духовні запити людини. Майдан 2013–2014 року розглядається не лише як важлива суспільно-політична подія, бо ж він, крім того, сформував духовний простір, який вплинув на суспільство та Церкву.

Важливою темою в книзі є осмислення зв’язку між громадянським суспільством і духовною спільнотою, яка зародилася на Майдані. Християнська спільнота Майдану була прикладом живої Церкви, яка є надконфесійною, відкритою та тісно пов’язаною з традицією Київської Церкви. Артикулюючи нове для українського контексту богослов’я, що з’явилося під час Революції гідності, автор показує його спрямованість у майбутнє та зв’язок із подібними тенденціями у світі, що дозволяє такому богослов’ю стати важливим рушієм змін у пострадянському суспільстві. Автор формулює власну версію богослов’я Майдану, яка опирається на концепт свободи та сприяє діалогу між усіма гілками християнства, а також із представниками інших релігій в Україні.

Книга «Богослов’я свободи: українська версія» вийшла у світ  за сприяння та підтримки Благодійному фонду «Повір у себе» і видавництву УКУ. Дизайн обкладинки розробила Іванка Димид.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • Aquinatus | 13 лютого 2020, 09:36
    Коментувати коментар

Не буває християнських спільнот понад конфесіями, тобто понад Церквою; ти буде церква антіхріста

• Halo | 14 лютого 2020, 11:57
      Коментувати коментар

Зрозуміло,кого муляє Майдан, а особливо здатність людей об`єднатися. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%8F%D0%B9_%D1%96_%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8E%D0%B9

• velovs@ukr.net | 11 лютого 2020, 13:05
    Коментувати коментар

"Християнська спільнота Майдану була прикладом живої Церкви, яка є надконфесійною, відкритою та тісно пов’язаною з традицією Київської Церкви." ------ І на то, вочевидь, була Божа воля. І саме таким і вбачається грядущий стан "екуменічної" - натхненної і провадженої Святим Духом - Української Церкви. Яка, зрештою, має благословенно відновити свою єдність і згуртованість: і, передусім, духовну й практичну. Амінь. :)

• Aquinatus | 11 лютого 2020, 12:33
    Коментувати коментар

Дуже небезпечно з точки зору аскетики вірити у себе; навпаки, вірити можна тільки Богові, а собі недовіряти. Богослів'я свободи - це богослів'я бунту

• Halo | 11 лютого 2020, 15:07
      Коментувати коментар

Хибне твердження гатунку Оруела в другому реченні вражає. Перше - взагалі не має відношення до тексту новини.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• enzian | 20 лютого 2020, 11:35

Міні-Гундяй.

• velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 20:17

Той факт, що, зокрема, така ісламістська організація, як "Хізб-ут-Тахрір", в Україні, мовляв, не заборонена, ще не означає, що вона (начебто) не є екстремістською... -------- Скажімо, нині

• velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 19:59

В дополнение к этой - безусловно, весьма умной и аргументированной - статье хочуть заметить, в частности, вот что. ---- В основу построения и служения ПЦУ, как видится, должен быть положен - не

• velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 19:19

Ну що ж: цей колишній "пастор" далеко-далеко не єдиний "критик" Біблії і християнства. ------ І, напевно, найбільш "освіченими", "послідовними" і

• fedirtsiv | 19 лютого 2020, 17:37

Треба нарешті духовенству та вірянам незаангажовано дослідити та проаналізувати біблію, у що і в кого вони вірять, бо така наївність приведе їх прямісінько у лапи диявола. Ось пастор зі стажем

Популярні статті місяця