Єпископи УГКЦ сказали рішуче «ні» насильству в усіх його проявах

23 жовтня 2019, 14:52 | Релігія і суспільство | 3 |   | Код для блогу |  | 

Синод єпископів УГКЦ 14 жовтня оприлюднив Послання щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб.

dsc_8428.jpg

«Ми прагнемо сказати рішуче «ні» насильству в усіх його проявах. Спектр насильства не обмежується сексуальними злочинами проти неповнолітніх. Проте змушені передусім говорити про ці злодіяння у зв’язку з кризою, яка пов’язана з викриттям випадків статевого насилля з боку духовенства та богопосвячених осіб і яка завдала величезного потрясіння Вселенській Церкві», - йдеться у документі.

У посланні єпископи УГКЦ просять прощення від імені Церкви, якщо хтось зазнав статевих, фізичних, психологічно-емоційних, фінансових чи інших видів насильства або зловживань у парафіях, єпархіях, монастирях, школах, семінаріях чи інших церковних структурах;

«Стверджуємо, що вислухаємо всіх, хто міг стати жертвою чи свідком насильства в будь-якому середовищі, зокрема церковному. Одночасно закликаємо: не мовчіть! … Члени Церкви покликані дбати про запобігання й недопущення майбутніх зловживань; глибше осмислювати корені цієї проблеми — як із морально-психологічного чи юридичного погляду, так і з духовно-богословського», - наголошують єпископи і додають: «Закликаємо всі державні інституції, структури громадянського суспільства та бізнесу до повного усвідомлення масштабів поширення в сучасному світі насилля, маніпуляцій і безчинств супроти неповнолітніх і немічних цього світу.

Особливо єпископи УГКЦ застерігають від спокуси клерикалізму — використання Церкви та її духовного авторитету з боку кліру в особистих цілях. Явище клерикалізму, наголошують владики УГКЦ, є руйнівним для Церкви і закликають: «Зробімо наші парафії, монастирі й семінарії місцем співвідповідальності та братерства, де єпископи, духовенство, монашество й миряни соборно зростають у вірі, любові, милосерді та служінні одне одному…Повноцінне інтелектуальне й духовне осмислення допоможе Церкві адекватно запобігати зловживанням і подавати добрий приклад світові».

Єпископи УГКЦ виловили бажання «співпрацювати із суспільними інституціями задля захисту дітей, неповнолітніх і вразливих осіб, адже явище насильства має своє глибоке коріння там, де суспільство не реагує на зло і не вживає відповідних запобіжних заходів» і закликали: «Захист від насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб є справою кожного члена Церкви — єпископа, священника, богопосвяченої особи, мирянки та мирянина».

Послання Синоду Єпископів УГКЦ 2019 року щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 24 жовтня 2019, 07:26
  Коментувати коментар

  Ознайомився з УСІМ текстом цього послання. Дуже, як виглядає, важливий, серйозний і актуальний документ. Той, який, вочевидь, потребує свого - вельми уважного й ретельного, детального і прискіпливого вивчення і аналізу. А, найголовніше, - ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ. ------------------ Серед багато чого іншого, привертає особливу увагу, зокрема, таке його, цього послання, визнання і констатація: "ми усвідомлюємо, що спектр насильства не обмежується сексуальними злочинами проти неповнолітніх. Проте змушені передусім говорити про ці злодіяння у зв’язку з кризою, яка пов’язана з викриттям випадків статевого насилля з боку духовенства та богопосвячених осіб і яка завдала величезного потрясіння Вселенській Церкві. У різних країнах світу випливають на поверхню факти жахливих гріхів, які подекуди КОЇЛИСЯ ДЕСЯТИЛІТТЯМИ — і ДЕСЯТИЛІТТЯМИ ЗАМОВЧУВАЛИСЯ. Стає відомо про невимовний біль, страх і сором жертв; багато членів Церкви та людей доброї волі, що не належать до Церкви, переживають розчарування і шок." ------------------- Причому, ці "жахливі гріхи" і злочини "КОЇЛИСЯ ДЕСЯТИЛІТТЯМИ" - не лише й виключно - рядовими, пересічними священнослужителями. А - в т. ч. - і деякими видними представниками католицького ЄПИСКОПАТУ! І ДЕСЯТИЛІТТЯМИ ЗАМОВЧУВАЛИСЯ... І не просто так собі - довготривало "ЗАМОВЧУВАЛИСЯ", а, по суті (практично), ПОКРИВАЛИСЯ, тобто (де-факто) ЗАОХОЧУВАЛИСЯ... ------------------ І - що найбільш прикро й ганебно (і про що цей документ, на превеликий жаль, нічого і ніяк не говорить!) - це робилося (свідомо й цілеспрямовано!), передусім і саме, у ВАТИКАНІ: включаючи і його найвище середовище!!! В якому про все таке прекрасно знали і його істинні масштаби чітко уявляли й усвідомлювали. Й, тим не менше, ДЕСЯТИЛІТТЯМИ ЗАМОВЧУВАЛИ і ПОКРИВАЛИ...

  • Paraeklezyarh | 24 жовтня 2019, 17:55
   Коментувати коментар

   Ну, Ватикан тут не єдиний, подібне було, є і буде і в інших релігійних деномінаціях. Скрізь, де є влада, є спокуса застосування сили. Просто Ватикан перший наважився признати офіційно, що факти насилля є. Чому мовчали раніше ? Думаю, тут питання в готовності ще й суспільства. Готовності адекватно сприйняти таке.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 8 квітня 2020, 23:23

  КПЛ -джерело зарази?!

 • sai | 8 квітня 2020, 17:14

  Бутинський

 • sai | 8 квітня 2020, 14:54

  Ігор Ісіченко З приємністю повідомляю, що в телефонній розмові єпископ ПЦУ Митрофан запевнив мене, що Харківсько-Богодухівська єпархія ПЦУ не має відношення до зазіхань окремих осіб на

 • bopa | 6 квітня 2020, 17:03

  Лаври, в плані управління, підпорядковуються безпосередньо Патріарху. Тому "Синод УПЦ (МП)" їм не указ!

 • Halo | 6 квітня 2020, 13:52

  При цьому, чомусь не бачити такої ж неприязні до Київської Лаври, натомість згадуються конкретні імена людей, що знеславили себе своєю поведінкою.

Популярні статті місяця