Релігійні та громадські організації розробляли спільну стратегію з подолання епідемії ВІЛ/СНІДу

23 жовтня 2019, 14:17 | Релігія і суспільство | 0 |   | Код для блогу |  | 

Зустріч представників конфесій України з метою напрацювати спільні стратегії щодо допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІДом в Україні відбулася 3 16 по 19 жовтня.

Цей захід був проведений комісією соціального служіння при ВРЦіРО за участі ООН, та за участі таких організацій як: Eleos, 100%life, UNAIDS, Альянс громадського здоров’я, клініки “Ангелія”, інформує сайт Angelia.

зустріч_СНІД.jpg

Учасники зустрічі зробили аналіз вже проведеної роботи в цьому напрямку, основними результатами чого є налагоджена співпраця різних релігійних організацій, які входять до складу Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Також було відмічено позитивну діяльність ВРЦіРО у взаємодії із державними та недержавними організаціями задля подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Однак, метою робочої зустрічі було визначення сучасних викликів для релігійних організацій у питанні боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу. Так, було вирішено покращити взаємодію між релігійними організаціями, максимально задіяти можливі ресурси, зокрема інформаційні та людські. Наприклад, інформаційна робота у боротьбі з ВІЛ/СНІДом вкрай важлива. Адже на сьогодні в Україні і тестування, і лікування  і супровід щодо ВІЛ/СНІДу є безкоштовним і саме це мають знати  всі люди, та максимально користуватися даними послугами задля збереження свого здоров`я. При цьому важливим є те, що піклуючись про власне здоров`я, людина дбає і про оточуючих. Зниження імунітету має вкрай важкі наслідки – імовірність захворення на туберкульоз та інші захворювання, саме тому і важливо постійно контролювати свій імунітет. А у разі виявлення ВІЛ, чим раніше почнеться лікування, тим кращим буде стан людини! Знову ж таки – лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу в Україні безкоштовне!

Громадські та пацієнтські організації  представили статистику та розповіли про сучасний стан щодо захворюваності на ВІЛ/СНІД, та інші хвороби, які з цим пов`язані в Україні та світі, і висловили свою подяку ВРЦіРО за увагу даній темі і бажання допомагати.

Одним із викликів було визначено – подолання стигми в питанні ВІЛ/СНІДу серед релігійного співтовариства. Саме стигма інколи заважає отримати доступ до інформації та зробити один простий крок – тест на ВІЛ. Але саме цей простий крок може врятувати мільйони життів, зробити життя більш якіснішим та безпечним.

Зі свого боку релігійні організації бажають бачити суспільство не тільки здоровим фізично – а і духовно, тобто прагнуть цілісного відновлення людини! Це теж буде враховано в подальшій роботі релігійних організацій в напрямку співпраці  протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

Але всі погодились із тим, що Церква (релігійна організація) має бути місцем безмежної доброти та співчуття, де хвора людина зможе отримати підтримку і допомогу.

Таким чином були розроблені конкретні напрямки стратегії щодо участі релігійних організацій України у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • Paraeklezyarh | 19 листопада 2019, 21:23

   Думаю, ПЦУ потрібно перейматись не переходами громад РПЦ МП, а реформами в церкві. Щоб люди бачили суттєву різницю між РПЦ та ПЦУ. Поки що цього не видно. Різняться лиш проповіді священнослужителів )

  • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 18:27

   "Разом з вами я молюсь..." --------- Японці - у своїй переважній більшості - синтоїсти та буддисти. Тобто переконані язичники, які свої молитви спрямовують власним "божествам".

  • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 11:35

   Щось п. Турчинов, як пригадується, в період свого - за правління тодішнього (п'ятого) президента - перебування на посаді секретаря РНБО (2014-2019 рр.) поводив себе досить "тихенько" і

  • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 08:58

   Р. S. До речі. Як відомо, післязавтра, 21 листопада, ті східні християни, які живуть за старим стилем, відзначатимуть свято Собору Архистратига Божого Михаїла, а от ті (західні і східні), які

  • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 07:52

   Питання власного (а також своїх рідних і близьких) Господнього прощення і спасіння має цікавити й турбувати, насамперед та особливо, САМУ конкретну людину.

  Популярні статті місяця