«Любов та відповідальність»: У Львові провели IV Міжрелігійний симпозіум про сімейні цінності

14 жовтня 2019, 18:57 | Релігія і суспільство | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Днями у Львові в УКУ відбувся IV Міжрелігійний симпозіум «Сімейні цінності в сучасному світі: Любов та відповідальність в епоху постмодерну», організований Інститутом родини та подружнього життя і Центром міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «Лібертас». Про громадянські шлюби, дошлюбне співжиття, «кохання», яке не витримує перевірку часом і побутом – про ці та інші виклики говорили під час дискусії представники різних релігій, учасники симпозіуму.

 

Мета заходу, як повідомляють самі організатори, – не дати готові рішення, а окреслити шлях для подальших досліджень.Виступає Назарій Петрів

Розпочався симпозіум зі спільної молитви та благословення єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ владики Володимира (Груци), а також з вітального слова отця-ректора УКУ Богдана Праха, які наголосили на актуальності та важливості цього заходу.

Родзинкою цьогорічного симпозіуму є зустріч трьох авраамістичних релігій, які діють в Україні: християнства, ісламу та вперше месіанського юдаїзму. Спікерами заходу стали: імам мусульман Львова та Львівської області Мурат Сулейманов; старійшина, заступник головного равина Київської єврейської месіанської общини Андрій Луговський; голова Комісії родини Стрийської єпархії УГКЦ о. ліцензіат Тарас Костик. Модерував захід о. д-р. Юрій Козловський.

Під час першого блоку зустрічі – «Індивідуальна відповідальність» – спікери дискутували на тему «Сім’я – спільнота осіб наділених свобідною волею, що перебувають у діалозі любові», а також шукали відповіді на питання: як співвідносяться свобідна воля людини та родинне життя.

«Сім’я – проєкт Божий», – переконаний о. Тарас Костик, голова Комісії родини Стрийської єпархії УГКЦ. – Сім’я – це «клітина» суспільства, а також «джерело життя», з якого з’являється «море» суспільства».

На його думку, шлюб – це справа «трьох»: жінки, чоловіка та Бога. «Оскільки я працюю в Комісії родини, то з одного боку, я бачу велич Таїнства подружжя і як людина усвідомлено ввійшла в нього та прийняла цю відповідальність. А з іншого боку, я спостерігаю всю проблематику гріховності людей, що максимально виявляється у сім’ї», – підкреслив о. Тарас Костик.

Він додав, що варто, аби держава прислухалася до релігійних спільнот та організацій, зокрема отець згадав про Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій, яка активно працює в цьому напрямі.

На думку спікерів заходу, надзвичайно важливо, аби партнери в подружжі пізнавали одне одного, адже чоловік та жінка в шлюбі є відображенням одне одного.

«Сім’я – це те, що тебе доповнює», – вважає Мурат Сулейманов, імам мусульман Львова та Львівської області. – Ми повинні розуміти, що коли створюємо сім’ю, то мусимо усвідомлювати те, що маємо бути відповідальними. Чому? Адже коли безвідповідальна людина створює сім’ю, то вона починає маніпулювати у своїй сім’ї. Наприклад, чоловік починає манупулювати тим, що він знаходить якісь недоліки в своєї дружини й вказує на цю проблему. Ми знаємо, що коли маніпулюють безвідповідальні люди, то сім’я руйнується».

А в другому блоці симпозіуму – «Суспільна відповідальність» – йшлося про суспільне служіння сімей в Україні ХХІ століття. Кожен із доповідачів ділився власним досвідом і прикладами активної діяльності сімей у своїх громадах.

«Коли ми здобуваємо якийсь фах, то ми закінчуємо школу, згодом інститут і лише потім йдемо на роботу. А скільки років ми вчимося, щоб побудувати сім’ю? Невже сім’я не варта того, щоб взагалі не вчитися бути чоловіком та дружиною? Виходить, що бути батьками й будувати сім’ю – це ніби само собою розуміється», – вважає заступник головного равина Київської єврейської месіанської общини Андрій Луговський.

Спікери переконані, що спільна відповідальність, ціль і рух до мети, а також віра і молитва, сприяють зміцненню подружніх взаємин. Ба більше, такі цінності варто плекати у своїх дітей, щоб вони навчилися і змогли побудувати свою щасливу та міцну сім’ю.

«Коли організовуємо подібні заходи, то ми ставимо собі за мету поглянути на інститут родини та подружнього життя з перспективи інших релігій, а також віднайти саме те, що нас об'єднує та цінувати наші відмінності», – зауважив координатор Симпозіуму Назарій Петрів.

Нагадаємо, що вперше Міжрелігійний Симпозіум відбувся у 2016 році, відтоді його організовують щороку. У ньому брали участь представники християнських спільнот, ісламу, юдаїзму, буддизму.

Учасники симпозіуму

Світлини Оксани Бабенко

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця