Предстоятель ПЦУ привітав Зеленського із обранням та Великоднем

26 квітня 2019, 08:56 | Релігія і суспільство | 2 |   | Код для блогу |  | 

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній привітав Володимира Зеленського із обранням на пост Президента та з Великоднем. Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

Подаємо повний текст привітання:

«Від себе особисто та від Помісної Української Православної Церкви сердечно вітаю Вас, Ваших рідних і близьких зі Спасительною Пасхою – Світлим Христовим Воскресінням.

Цьогоріч святкування найбільшого для православних християн свята співпадає у часі із визначенням результатів виборів Президента України, у яких український народ демократичним шляхом обрав Вас наступним Главою Української Держави.

Вітаючи Вас з такою високою довірою, бажаю Божої допомоги у здійсненні складних і відповідальних обов‘язків, які покладаються на Вас як Главу держави, Верховного Головнокомандувача і Гаранта Конституції.

Спільне завдання для суспільства і держави — зберегти незалежність і єдність України, державний суверенітет, продовжити обраний українським народом і закріплений у Конституції шлях європейського розвитку. Не менш важливими завданнями є продовження реформ, спрямованих на економічне зростання, боротьбу з корупцією, на досягнення справедливості у судочинстві та інших.

Вже шостий рік Україна обороняється проти зовнішньої агресії. Це означає, що окрім звичайних для кожного глави держави повсякденних обов‘язків, на Вас покладається особливий обов‘язок забезпечувати захист нашої свободи від агресії з боку Росії, щоденно давати відсіч її військовим, дипломатичним, економічним, інформаційним зазіханням на нашу державу, наближати Україну до перемоги й відновлення територіальної цілісності, досягти справедливого миру.

Разом з релігійною спільнотою України ми бажаємо, щоби Українська держава розвивалася з урахуванням традиційних для нашого народу моральних і духовних цінностей, сприяла зміцненню інституту сім‘ї, підтримувала відповідальне батьківство, заохочувала милосердя і благодійність.

Помісна Українська Православна Церква, яка і в часи радості, і в часи випробувань завжди була і буде з українським народом, — послідовно підтримувала і буде підтримувати всі конструктивні кроки Глави держави, спрямовані на досягнення цих різноманітних важливих завдань.

Також, як Помісна Церква, автокефалія якої утверджена Томосом Вселенського Патріарха, ми бажаємо і надалі зміцнювати єдність Українського православ‘я та через це сприяти єднанню українського суспільства. Сподіваюся, що на посаді Президента України Ви будете гарантувати дотримання визначеного Конституцією рівного ставлення держави до різних конфесій, а також законного права віруючих і релігійних громад вільно обирати свою юрисдикційну приналежність.

Тож радіючи разом з Вами з нагоди Великодня, зичу міцного здоров’я, сил, натхнення, всіх благ від Бога – духовних та земних за потребою. Нехай Господь Воскреслий благословляє усі Ваші добрі справи – на благо України та українського народу».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
1
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 26 квітня 2019, 10:10
  Коментувати коментар

  Вельми знакове й дуже актуальне це поздоровлення молодого предстоятеля ПЦУ новообраному - і теж молодому - президентові незалежної Української держави. І якраз з мудрим нагадуванням низки тих основних і нагальних - складних і нелегких завдань та доленосних викликів, що наразі постали перед нашою Батьківщиною. --------- Тим паче, що - як і раніше, так і тепер, - волею і відповідним планом-задумом Божого Провидіння саме незалежній Україні та її різноликому християнству (східних і західних традицій), благодатно відродженим і відновленим та дійсно натхненним і провадженим Святим Духом, належить відіграти дуже важливу й значну роль у кардинальній зміні Богом - "у той час" - відомої ситуації в сучасному світі (Єр.3:17,18; 31:8,31; Зах.6:8,15). Тому супергріховному і злобно-жорстокому "всьому світі", який вщент погруз і "лежить у [великому] злі" (1 Ін.5:19), бо надзвичайно нині диявольсько-демонічна "ось, темрява землю вкриває, а морок - народи" (Іс.60:2). ---------- І яке, це кардинальне Боже виправлення цього світу - як чітко й багаторазово говорить і наголошує Святе Письмо - врешті-решт, і має успішно й тріумфально завершитися Другим пришестям Сина Божого Ісуса Христа. "Амінь. Так, гряди Господи Ісусе!" (Одкр.22:20).

  • velovs@ukr.net | 26 квітня 2019, 11:46
   Коментувати коментар

   Принаймні, для подібних кардинальних змін і оновлень (духовних та всіх інших) наразі - в контексті та після відомих подій 6 січня та 21 квітня ц. р. - у незалежної України з'явився певний і досить реальний ШАНС. ---- Тобто той благотворний і доленосний шанс, яким неодмінно і конче маємо скористатися та, зрештою, (і з Божою допомогою та сприянням) рішуче, послідовно й успішно втілювати в наше повсякденне життя-буття! :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 20 листопада 2019, 07:26

  Час покаже, наскільки керівництво та еклезіальна структура новоствореної ПЦУ, благополучно подолавши й владнавши всі свої і, насамперед, внутрішні труднощі і суперечності ("філаретівський

 • Paraeklezyarh | 19 листопада 2019, 21:23

  Думаю, ПЦУ потрібно перейматись не переходами громад РПЦ МП, а реформами в церкві. Щоб люди бачили суттєву різницю між РПЦ та ПЦУ. Поки що цього не видно. Різняться лиш проповіді священнослужителів )

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 18:27

  "Разом з вами я молюсь..." --------- Японці - у своїй переважній більшості - синтоїсти та буддисти. Тобто переконані язичники, які свої молитви спрямовують власним "божествам".

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 11:35

  Щось п. Турчинов, як пригадується, в період свого - за правління тодішнього (п'ятого) президента - перебування на посаді секретаря РНБО (2014-2019 рр.) поводив себе досить "тихенько" і

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 08:58

  Р. S. До речі. Як відомо, післязавтра, 21 листопада, ті східні християни, які живуть за старим стилем, відзначатимуть свято Собору Архистратига Божого Михаїла, а от ті (західні і східні), які

Популярні статті місяця