Телевізору довіряють більше, ніж Церкві та волонтерам, - релігієзнавець про вибори

10 квітня 2019, 11:18 | Релігія і суспільство | 4 |   | Код для блогу |  | 

Ми всі тепер спостерігаємо народження нової релігії войовничого секуляризму. Християнство з його ціннісним базисом, з його світоглядною матрицею мало вплинуло на результати виборів президента.

Таку оцінку дала релігієзнавець, Інститут філософії ім. Сковороди НАНУ, Оксана Горкуша під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

Всі зараз перебувають в стресовій ситуаці, і не можемо зрозуміти, що відбувається в державі. «Ми казали, що найбільше люди довіряють Церкві, волонтерам, але раптом ми побачили, що наші громадяни довіряють телевізору та Інтернету. Сьогодні ми з вами є свідками створення нової релігії – войовничого секуляризму. Тобто ми думали, що існуємо в християнській релігії, а на повірку з’ясувалося, що християнство з його ціннісним базисом, з його світоглядною матрицею мало вплинуло на результати виборів президента», - говорить Горкуша.

На її думку, громадяни не голосували за християнські цінності. «Вони проголосували за вульгарний утилітаризм помножений на легковажний інфантилізм. Громадяни так довго боялися клерикалізації суспільства, освіти, що свідомість людини буде кимось тоталітарно підпорядкована, і маємо те, що свідомість уже стала підпорядкована певним каналам і інформаційним потокам. Найлегше сповідувати програму, яка не потребує включення в дійсність людини, лише перебування у віртуальному просторі, яке не потребує жодної жертви для людей», - каже Горкуша.

Християнство є хорошою альтернативою, адже пропонує іншу парадигму. «У вульгарно-утилітарній системі людина - ніхто. Вона фактично той самий гвинтик. А в ідеології християнства людина- - суб’єкт, і вона є творцем Отця Господнього в дійсності. Цінність людини у вульгарному утилітаризмі нульова, вона повинна тільки знати, скільки вона заробила матеріальних благ, наскільки вона може впливати на ситуацію. Але ми не знаємо, хто керує і хто переключає канали, щоб нав’язати дійсність країни мрій. Я вжила термін вульгарний утилітаризм помножений на легковажний інфантилізм. Суспільство надзвичайно втомлене за п’ять років війни, люди емоційно виснажені і не можуть сприймати реальність, тому є бажання втекти. І тут з картинки їй пропонують іншу віртуальну реальність. Але треба пам’ятати твір Карла Коллоді «Пінокіо», де дерев’яний хлопчик на своєму шляху до становлення себе як дитини потрапляє до рук шахрая, який пропонує йому країну мрій. Сьогодні ми всі це саме переживаємо. Треба повертати цінність, сенс, бо сьогодні нам замість героїв пропонують персонажі», - підсумувала Горкуша.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Ninel | 14 квітня 2019, 10:18
  Коментувати коментар

  Нарешті визнали, що ПЦУ - передвиборчий проект Порошенка для агітації на виборах, який мав би забезпечити голосування за нього у 7000 парафій ПЦУ. Не допомогло. Або ті 7000 парафій тільки на папері, а насправді їх суттєво менше, або томос і т.п. не надихнув віруючих ПЦУ підтримати Порошенка

 • VPYL | 11 квітня 2019, 19:35
  Коментувати коментар

  Але треба пам’ятати твір Карла Коллоді «Пінокіо», де дерев’яний хлопчик на своєму шляху до становлення себе як дитини потрапляє до рук шахрая, який пропонує йому країну мрій. Сьогодні ми всі це саме переживаємо. +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ А редакції Чесопису слід пам'ятати, що не слід надавати шпальти шахраям для агітації ПРОТИ одного з кандидатів в президенти. Церква ж відділена від держави...Але оскільки агітація вже відбулася, тоді висловлюся і я...+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Треба повертати цінність, сенс, бо сьогодні нам замість героїв пропонують персонажі», - підсумувала Горкуша.+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Гаркуша, це ви агітуєте ЗА наймасштабнішого злодія, руйнівника держави і мародера Вважаєте його за ГЕРОЯ? Гаркуша -він Вас купив, чи Вас в цьому просто жорстоко обманули?

 • shkuleta | 10 квітня 2019, 21:07
  Коментувати коментар

  Якби Вас справді хвилювала доля українців, то Ви засудили б намагання розділити їх на своїх та чужих, на запорошенківців та запутінців, на справжніх українців та зрадливих малоросів, тощо. А коли вже декілька тижнів спостерігаєш, як така бажана тобі Церква перетворюється на міні-РПЦ та прямо або натяками топить за певних кандидатів, згадуєш старий добрий вислів "були часи сумніші, але не було часів підліших". Якщо Ви думаєте, що люди цього не бачать, то Бог бачить точно

 • В. Ясеневий | 10 квітня 2019, 15:41
  Коментувати коментар

  Звичайно, більше... Бо ж зомбоящик, як і інтернет, працює БЕЗПЕРЕРВНО - 24 год на добу...До того ж християни, у своїй більшості, віддають перевагу зовнішньому, земному. матеріальному...Християнство мало вплинуло на результати виборів, бо МАЛО ВПЛИВАЛО...За християнські цінності християни і не голосують...Кому вони сьогодні потрібні? Розваги, задоволення, комфорти, великі статки і т.д. є найважливішими для більшості нашої молоді. "Християнство пропонує..."- це, насправді, Христос пропонує...Скажіть, будь ласка, а яка Церква запропонувала свого вірянина, як кандидата на президента? А хто має повертати цінність, сенс і т.д.?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 21 липня 2019, 01:22

  В прошлом году реально было 250 тыс. у УПЦ и 65 тыс. у "упц кп". И это при том, что и Порошенко, и местные администрации, и Денисенко из штанов выпрыгивали, чтобы собрать больше, чем УПЦ,

 • serge1717 | 20 липня 2019, 21:18

  Для Константинополя ми всі християни! А московія хай не займається рукоблудієм!!!!

 • Ігор Затятий | 20 липня 2019, 19:04

  Убивці українців збентежились

 • enzian | 20 липня 2019, 19:02

  А яке їхнє собаче діло? Краще б переймались своїми справами.

 • storozh | 20 липня 2019, 17:49

  I вулиця Лютеранська, i кiрха поруч, але ж таки вiддали ПЦУ. Я б не назвав це рiшення найкращiм з можливих.

Популярні статті місяця