Глава УГКЦ: «Не караючи злочинця, ми стаємо співучасниками злочину»

24 березня 2019, 10:24 | Релігія і суспільство | 9 |   | Код для блогу |  | 

Кожна людина повинна бути рівною перед законом. Бо справедливе судочинство є одним із виявів Божої присутності на землі.

Про це заявив Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав у інтерв’ю «Українській правді», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх Святослав констатував, що судова реформа в Україні до кінця не відбулася.

«Хоча є дуже гарні, розумні люди, з якими ми спілкувалися, і багато чесних суддів, які знають і хочуть зробити все для того, щоб в Україні запанував чесний суд. Дехто говорить про провал судової реформи. Я не беру на себе відповідальність аж такого типу заяви робити. Але я абсолютно погоджуюся, що питання несправедливості пов'язане з невідворотністю покарання», – сказав він.

«Всякий злочин має бути покараним, – заявив Блаженніший Святослав. – Хтось може сказати – як так християни, які говорять про любов, милосердя, прощення все ж таки наполягають на невідворотності покарання за злочин? Бачите, якщо не карати за злочин, то це означає, що ми дозволяємо такій поведінці повторюватися. Не засуджуючи і не караючи злочинця, ми стаємо співучасниками злочину. Тобто не карати за зло є злом».

Глава УГКЦ пригадав, як у контексті дискусії Всеукраїнської Ради Церков хтось із членів Ради зауважив, що коли людина, яка пережила суд, відчує, що суд виніс справедливе рішення, спонтанна реакція: «Є Бог на світі». Тому справедливе судочинство один із виявів присутності Бога, вищої справедливості в нашому людському соціумі.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • В. Ясеневий | 25 березня 2019, 13:36
    Коментувати коментар

Вибачте шановний пане, Веловс.Я увжно прочитав Ваші дуже строгі зауваги і припускаю що не помилився у своєму коменті. По-перше: ієрархи УГКЦ, як і інших Церков, зі своїми зверненнями і засторогами ... запізнилися щонайменше на 10-15 років, починаючи відлік з 1990 - 1991 р., з часу суперпотужного засівання всякого зла(хабарництва, затримання зарплат, недоплат, платні в конвертах...). По-друге теперішні звернення потребують чіткіший і конкретніший перелік адресатів і, тим більше бажано б було НАЖИВО через ТБ та інтернет. Тобто зверненя до головних сіячів корупції-хабарництва: президента, Уряду, ВР., олігархів і хоч бо обласних можновладців та депутатів депутатів...Можна би навіть поіменно всіх обласних начальників (зокрема від медицини) ПРОСИТИ бути милосердними і співчутливими до наших бідних українців, особливо до пенсіонерів. А то не заплатиш, то до тебе й не подивляться...Тут море криміналу... До речі, корупція, як і все зло, є наслідком духовно-моральної кризи. Це давно уже стверджують наші добре зрячі інтелектуали. А ця так звана боротьба і в УГКЦ нагадує відому байку КРИЛОВА про вовка та ягня, згідно якої, в моїй інтерпретації, винен не вовк( не той хто вимагає хабаря і недоплачує, чи затримує платню), а ягня (тобто той , кого змушують це все здійснити). А говорити про якісь там звернення в суди, це зовсім не знати і не розуміти, що без великих грошей і, найважливіше - без рідних, друзів , чи просто знайомих у високих владних кабінетах, неможливо чогось добитися...Читав і чув до теми журналістські дослідження, які це потверджують...Мені видається, що така боротьба... - це боротьба з вітряками...А може й помиляюся? Я ж не непомильний. Тому прошу вибачити мені. ,

• velovs@ukr.net | 25 березня 2019, 14:13
      Коментувати коментар

По-перше, шановний друже, я тут звернув увагу і нагадав лише про ДЕЯКІ - й, при тому, саме ОСТАННІ (в часі) - акції УГКЦ та інших Церков в цьому контексті. Були ж подібні і раніше... Може, і справді: не надто вчасні й достатні. Але хто достеменно й точно знає цю міру "вчасності" й реєстр "достатності"?! ------ А, по-друге, даваймо ліпше не будемо отут занадто вже строгими-суворими й категоричними ПРОКУРОРАМИ й СУДДЯМИ, вбачаючи - а, точніше, лише (суто суб'єктивно) оцінюючи його як - певний "зайвий елемент" у чужих очах: "Не судіть, щоб і вас не судили; бо яким судом судите, таким судитимуть і вас, і якою мірою міряєте, такою відміряється і вам" (Мт.7:1,2). ------ Але набагато краще, передусім та особливо, звернімо увагу на цілу КОЛОДУ у наших власних очах!!! Звернімо та спробуймо її звідти геть витягти й викинути на смітник! Тим паче, що і час наразі дуже вже слушний і актуальний: адже триває Великий піст! :)

• barni | 25 березня 2019, 17:51
      Коментувати коментар

Дядую, п. В.Ясеневий, повністю погоджуюсь !!!!

• В. Ясеневий | 24 березня 2019, 16:03
    Коментувати коментар

А не викриваючи злочини і не закликаючи поборювати їх, як це мали б робити наші церковнослужителі (в плані духовного життя і боротьби з гріхами)..., то що можемо сказати? Коли і скільки разів церковні князі-владики УГКЦ зверталися до всіх наших можновладців до поборювання корупції чи про кару за затримання зарплат...?

• velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 21:39
      Коментувати коментар

А отут, шановний п. В. Ясеневий, послання Синоду єпископів УГКЦ щодо боротьби з корупцією: http://news.ugcc.ua/documents/poslannya_sinodu_yepiskop%D1%96v_kiievogalitskogo_verhovnogo_arhiiepiskopstva_ugkts_pro_podolannya_moralnoi_nedugi_korupts%D1%96i_76394.html

• velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 21:53
      Коментувати коментар

А тут іще одна інфа щодо цієї ж теми: http://nikorupciji.org/2017/11/21/usi-svyaschenyky-uhkts-otrymaly-instruktsiji-schodo-borotby-z-koruptsijeyu/ --------------------- Просто, шановний друже, варто і слід предметно поцікавитися певним аспектом (питанням) діяльності проводу УГКЦ перед тим, як озвучувати певні - і, здебільшого, - необґрунтовані й надумані (голослівні) звинувачення і претензії. Як, я спостерігаю, Ви нерідко дуже полюбляєте чинити.

• velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:02
      Коментувати коментар

А ще тут: інфа щодо проблеми затримки чи невиплати зарплат: https://risu.org.ua/article_print.php?id=62674&name=religion_and_society&_lang=ua& ----------- Так що ці Ваші, шановний п. Валентине, зойки і стогони щодо, мовляв, "байдужості" і "мовчання" УГКЦ та ін. Церков в тих чи інших соціальних негараздах і проблемах дуже схожі (перепрошую) на тривіальні наклепи і брехню... Чи, принаймні, елементарну й безвідповідальну необізнаність (невігластво)...

• velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:11
      Коментувати коментар

Р. S. Перепрошую, але ось тут, шановний друже, інфа про виступ офіційного представника Ватикану при ООН, де озвучена позиція і оцінка Апостольської столиці "гендерної ідеології": https://kyrios.org.ua/news/world/45737-apostolska-stolytsia-vyslovylasia-v-oon-na-temu-hendernoi-rivnosti.html

• velovs@ukr.net | 24 березня 2019, 22:39
      Коментувати коментар

Р. Р. S. А оцей загальнонаціональний Рух "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарі", що його очолює адвокат-християнин Сергій Гула, діє згідно відповідної ініціативи (постанови) та під патронатом УКГЦ: http://perspektyvy.kiev.ua/activity/yak-borotisya-z-habarnictvom-po-novomu/

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• Михаил | 17 липня 2019, 21:05

Очень мягко говоря, я не являюсь сторонником бывшего митрополита Филарета (Денисенко), всегда выступаю за каноничность, законность, подлинное отделение Церкви от государства, абсолютное разделение

• admin | 17 липня 2019, 11:53

От немає що робити редакції, лише створювати цей як ви кажете спам. І ми саме на такому низькому інтелектуальному рівні, щоби писати такі нісенітниці?... А чого ви зі своїм високим (?) рівнем

• ustavschyk | 16 липня 2019, 22:45

Google Translate strikes again.

• barni | 16 липня 2019, 20:41

А поконкретніше. Про яку "нісенітницю йдеться ?"

• barni | 16 липня 2019, 20:38

Ну що ж відповід - істеричної баби - жодного аргумента.

Популярні статті місяця