У Києві експерти та духовенство обговорили проблеми інтеграції внутрішньо-переміщених осіб

30 листопада 2018, 14:12 | Релігія і суспільство | 0 |   | Код для блогу |  | 

29 листопада 2018 р. в конференц-залі київського офісу Карітасу України відбувся круглий стіл на тему: «Вимушені переселенці між минулим і майбутнім: стан і проблеми інтеграції».

Захід проводився з метою привернути увагу експертних середовищ та громадськості до питань посилення інтеграції внутрішньо переміщених осіб та активізації приймаючих громад на цьому шляху через солідаризацію, прийняття, примирення.

ВПО.jpg

Вимушені переселенці є особливим міграційним контингентом населення України, який сформувався після анексії Криму та початку бойових дій на Донбасі. Таких людей, лише за офіційними даними Міністерства соціальної політики України, є понад 1,5 млн. Вирішенням їх проблем займаються ряд профільних міністерств та громадських організацій. Однак, бажаного ефекту поки що досягти не вдається.

Приймаючі громади також не завжди виявляються дружніми до своїх нових членів: людям бракує знань, умінь, розуміння того, що відбувається в житті їхніх нових сусідів, співробітників, батьків їхніх дітей. Над покращенням цієї ситуації потрібно працювати.

В ході круглого столу були представлені результати нових комплексних досліджень аналізу стану і проблем інтеграції внутрішньо переміщених осіб, зокрема, проведених в рамках евалюації моделі Центру Підтримки Сім’ї як платформи інтеграції ВПО та місцевого населення в Україні (проект спів-фінансовано з Програми співпраці у сфері розвитку «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща).

Організатори круглого столу вважають, що такі заходи є дуже корисними для сучасного суспільства та актуальним в добу деінституалізації.

«Під час круглого столу спільно з колегами, експертами та представниками державних органів громадського сектору й наукових інституцій, ми дійшли висновку, що ключовим в інтеграції є передусім зведення цих мостів», прокоментував подію автор моделі інтеграційних Центрів Підтримки Сімей Максим Бондаренко. Він також додав, що Карітас може виступати захисником та лобістом прав потребуючих, не залежно від того, чи є вони переселенцями чи родиною учасника АТО, бо основним критерієм має бути людина в потребі. «Про успішність інтеграції можемо говорити тільки, коли на самих базових локальних рівнях між людьми зав’язується реальна співпраця. Тобто створюються спільноти взаємопідтримки у солідарності», – додав він.

В круглому столі взяли участь:

– Євген Сануха, представництво Президента України в АР Крим, керівник служби міжнародних зв’язків.

– Олексій Позняк, завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії НАНУ.

– Оксана Іванкова-Стецюк, доктор соціологічних наук, в/о завідувача відділу Інституту народознавства НАН України, експерт Карітас України з питань міграції.

– о.Андрій Нагірняк, віце-президент Карітасу України.

– Григорій Селещук, директор гуманітарного департаменту Карітас України, модератор.

– Максим Бондаренко, менеджер проектів Карітасу України. Автор моделі інтеграційних Центрів Підтримки Сімей.

– Ірина Колупахіна, Міністерство ТОТ, керівник управління гуманітарними проектами.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця