У Львові презентують посібник “Ісламознавство” та дослідження «Татари на Волині»

17 вересня 2018, 12:43 | Релігія і суспільство | 0 |   | Код для блогу |  | 

Наукова бібліотека Львівського національного університету ім.Івана Франка запрошує всіх охочих до своєї головної читальної зали, де 22 вересня о 12.00 розпочнеться презентація нових книг, що присвячені ісламському віровченню та історії мусульман (зокрема татар) на українських землях.

Захід відбуватиметься у рамках XXV Форуму видавців у Львові, повідомляє Іслам в Україні.

Відвідувачам буде презентовано дві книги - навчально-методичний посібник “Ісламознавство” та колективне дослідження “Татари на Волині: історія, культура, контакти”.

Як ідеться в повідомленні Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.Івана Франка, видання презентуватиме Михайло Якубович (нагадаємо, М.Якубович - знаний український сходознавець, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу, голова Центру ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія», автор першого повного перекладу смислів Корану українською мовою з арабської, офіційно опублікованого урядовими організаціями Саудівської Аравії і Туреччини, ісламськими організаціями України; перекладач низки філософських та доктринальних праць ісламських мислителів (творів Аль-Фарабі та ібн Рушда, уривків з праць Міскавайга, Фахр ад-Діна ар-Разі, ібн Хальдуна, Абдессаляма Йассіна та ін.), дослідник релігійно-філософської спадщини Кримського ханства, автор кількох монографій та понад 100 наукових розвідок, опублікованих в Україні та за кордоном, учасник багатьох міжнародних наукових конференцій та дослідницьких проектів у США, Польщі, Німеччині, Бельгії, Італії, Саудівській Аравії, Ірані, Туреччині та ін., лауреат премії «Ars Translationis» імені Миколи Лукаша).

Навчально-методичний посібник “Ісламознавство” (Вінниця, 2018) постав як результат роботи двох авторів – Муфтія Духовного управління мусульман України “Умма” шейха Саїда Ісмагілова (він же - голова Українського Центру ісламознавчих досліджень) та Михайла Якубовича. Це видання є одним із перших в Україні посібників, орієнтованих на викладання навчального курсу “Ісламознавство”, на знайомство із питаннями ісламу, його місцем в українській культурі. Видання рекомендоване до друку Вченою радою Острозької академії. У книзі приділено увагу важливим аспектам ісламського віровчення, що повинно сприяти розумінню процесів сучасного ісламу. Видання містить цікаві додатки, зокрема йдеться про Хартію мусульман України, Соціальну концепцію мусульман України, а також словник ісламських релігійних термінів арабського походження.

Друга книга – колективне дослідження “Татари на Волині: історія, культура, контакти” (Вінниця, 2018) із серії “Бібліотека ісламознавства”. Серед авторів – уже згаданий Михайло Якубович, а також Віталій Щепанський (кандидат історичних наук, старший викладач кафедри релігієзнавства та теології Нацуніверситету “Острозька академія”) та Петро Кралюк (український філософ, відомий письменник і публіцист та авторитетний вчений, доктор філософських наук, професор, голова вченої ради «Острозької академії», засл.діяч науки і техніки України, лауреат багатьох вітчизняних та міжнародних премій, зокрема Гранослов, імені Світочів, Гоголя, Джеймса Мейса тощо. ).

У монографії “Татари на Волині: історія, культура, контакти” розглянуто історичні, суспільні та культурні зв’язки Волині та мусульманського світу - для багатьох це питання й досі лишається білою плямою, хоча археологічні дослідження, які проведені у селах Листвин (Рівненська область«, Мильськ (Волинська область), актуалізують це питання. Віталій Щепанський наголошує, що дослідження варто проводити на рівні аналізу усної історії, працюючи у місцевих архівах, фіксуючи розповіді татарських родів. Зібрані у книзі матеріали цікаві для грунтовного вивчення власної історії. Робота над виданням стала для науковця й певним особистим відкриттям, коли йшлося про роботу із матеріалами, що стосуються села Федорівка (у минулому Тудорів) Гощанського району.

Книга складається з двох частин: ”Ранньосередньовічна Волинь і мусульманський схід” (три нариси) та “Іслам у Погоринні” (6 нарисів). У додатках вміщено дев’ять історичних документів, що висвітлюють історії татар на Волині від XVI ст. до 1931 р.

Отже, презентація видань відбудеться 22 вересня о 14:00 за адресою: м.Львів, вул. Драгоманова, 5, Наукова бібліотека Львівського національного університету ім.Івана Франка, головна читальна зала.

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 00:20

   Роком - чит. попом (т9)

  • Paraeklezyarh | 18 серпня 2019, 00:19

   То тепер ( в разі утворення вищезгаданого державного органу), для того аби стати роком і отримати "парафію" , необхідно буде платити ще й в оцей "державний орган" . Вірніше,

  • lerer10225@com.ua | 17 серпня 2019, 21:01

   Правильна дія і дуже добре сказав владика Симеон! Здоров'я вам!

  • barni | 17 серпня 2019, 20:54

   P.S. А от я ніхто і звати мене ніякм РАПТОМ ЗАХОТІВ СТАТИ ПОПОМ і отримати парафію - не проблема 10 тис баксів (+,-) і питання вирішується - цєрковнім єдіноначалієм !!!

  • barni | 17 серпня 2019, 20:44

   Божє Мой, а євгеєв еще и защищать нада !?

  Популярні статті місяця