Семінаристів та членів монаших чинів і згромаджень УГКЦ вчили протидіяти корупції

18 травня 2018, 12:25 | Релігія і суспільство | 25 |   | Код для блогу |  | 

В рамках реалізації пасторальної програми з протидії  корупції, затвердженої Синодом єпископів Києво-Галицького Архиєпископства УГКЦ, у Львівській духовній семінарії та Василіанському інституті філософсько-богословських студій (м.Брюховичі) були проведені формаційні тренінги для студентів-семінаристів, присвячені розгляду теми корупції та способів її протидії.  Про це РІСУ повідомили у Інформаційній службі Центру протидії корупції УГКЦ.

Протидія-корупції.jpg

15 травня, у Василіянському інституті, що в Брюховичах, та у Львівській духовній семінарії відбулись формаційні тренінги, які провадив голова Центру протидії корупції УГКЦ Петро Дарморіс. Під час зустрічей було розглянуто різні прояви корупції, де вона «ховається» та за якими механізмами працює в нашому суспільстві. Усі явища учасники розглядали на конкретних прикладах, які трапляються чи можуть трапитися у повсякденному житті.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено не лише на практичних моментах їхнього майбутнього душпастирського служіння, але й можливості та засоби для діяльності, які вони можуть практикувати в роботі з молоддю, мирянськими спільнотами та в осередках, де проводять катехизації та здійснюють соціально-душпастирську практику, будучи студентами.

Особливу увагу під час тренінгу було присвячено критеріям оцінки людського вчинку, з допомогою яких дуже просто розрізнити корупцію від НЕкорупції. Ці знання були підкріплені аналізом та оцінкою практичних кейсів.

На завершення тренінгу, усі учасники отримали методичні матеріали та порадник для душпастиря щодо протидії корупції, а також підписали «декларації чесності», зобов’язуючись в своєму житті ніколи не давати та не брати хабарів.

Такі зустрічі проводитимуться надалі в кожній семінарії, єпархії та екзархаті УГКЦ для духовенства та монашества, зосереджуючись на їхньому служінні, а також для мирян з метою заохотити їх до активної позиції не мовчати на гріх корупції, а також активно протидіяти будь-яким його проявам.

Центр протидії корупції УГКЦ створений відповідно до рішення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ і покликаний реалізовувати пасторальну програму з протидії корупції доручено йому відповідальність за втілення Пасторальної програми і представлення думки УГКЦ громадськості. 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
25коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • В. Ясеневий | 20 травня 2018, 20:40
    Коментувати коментар

П.ВЕЛОВС.Щойно мене позвали на програму ТБ.Там йдеться як лікарі СВІДОМО ЗАСТАВЛЯЛИ МОЛОДУ ЛІКАРКУ ВИПИСУВАТИ ПАЦІЄНТАМ НЕ ЯКІСНІ, ПРОТЕРМІНОВАНІ ЛІКИ...ВОНА КАТЕГОРИЧНО ВІДМОВИЛАСЯ...КОЛЕГИ-ЛІКАРІ ЇЇ ЖОРСТОКО ПОБИЛИ І П Р О Г Н А Л И З ЛІКАРНІ. .МОЖУ ВВАЖАТИ І ВАС ТРОЛЕМ І ВОРОГОМ ПРОСТИХ УКРАЇНЦІВ.НЕ СКИГЛЮ. ВИ СВОЇМИ КОМЕНТАМИ ПОКРИВАЄТЕ БУКВАЛЬНО ЗЛОЧИНЦІВ...ЗА НАШ БІДНИЙ І НЕЩАСНИЙ ПРОСТИЙ ЛЮД НЕМАЄ КОМУ ЗАСТУПИТИСЯ...НЕ СКИГЛЮ!!! ЗА НАС ЗАСТУПИТЬСЯ ГОСПОДЬ!!!

• velovs@ukr.net | 21 травня 2018, 07:59
      Коментувати коментар

Ну так: я вже, виявляється, "своїми коментами", мовляв, "покриваю буквально злочинців" (!!!) Ну-ну... Одначе "дуже багата" у Вас, шановний п. Валентине, уява і фантазія... Мабуть, ще трохи і Ви оголосите мене чи "підкупленим лобістом олігархічного режиму", чи навіть "державним зрадником" і "кремлівським агентом"... ---------- Вибачте, будь ласка, але чи у Вас усе в порядку з головою?! Так виглядає, що Вам конче протипоказано дивитися "програми ТБ"! Ось у мене, наприклад, цього електронного - маніпулятивно-облудного й лукаво-підступно-демагогічного - секулярно-безбожного піар-"зомбоящика" геть нема: вже десь років 11-12. ---------- Натомість я постійно слухаю лише такі - суто ХРИСТИЯНСЬКІ цілодобові радіостанції, як Світле радіо Еммануїл та Радіо Марія. (Й, до речі, дуже рекомендую це робити і Вам!) ---------- Ну а те, що в Україні "за нас заступиться Господь", то це - суща й свята правда: тобто біблійна пророча істина й Божа ОБІТНИЦЯ!!! Й, власне, на НЕЇ я - так довго й наполегливо - і намагався звернути Вашу увагу, донести ЇЇ до Вашого серця, розуму і сумління: і саме як ХРИСТИЯНИНА! ------- Ех, дорогий чоловіче...

• velovs@ukr.net | 21 травня 2018, 08:59
      Коментувати коментар

Р. S. Будь ласка, вибачте, шановний друже, але хочу Вам дати деякі ДУХОВНІ поради. --------- Як мені видається, на Вас явно НЕПОЗИТИВНИЙ вплив справляють не лише проглядання та участь у програмах світського ТБ. ------- Тут, гадаю, що для кращого погамування цих деструктивно-негативних емоцій і настроїв Вам слід більше часу приділяти ПРЯМОМУ спілкуванню з Богом. -------- Й, зокрема: окрім прослуховування та перегляду ХРИСТИЯНСЬКИХ радіо- і ТБпередач - варто краще впорядкувати своє МОЛИТОВНЕ життя та більш регулярно й зацікавлено читати, аналізувати й роздумувати над текстами Святого Письма. А також частіше відвідувати Служби Божі, уважніше слухати й вникати у проповіді та духовно-повчальні науки досвідчених душпастирів і ніяк не забувати вчасно приступати до Св. Божих Таїн - Сповіді та Причастя. І т. ін. :-) ---------- А, до того ж, мабуть, ще краще буде Вам: таки знайти, подивитися та долучитися до членства у місцевій спільноті (громаді, осередку) Руху віднови у Святому Дусі та активної свідомої участі у її (його) практичному служінні Богові і людям. :-)

• velovs@ukr.net | 21 травня 2018, 12:06
      Коментувати коментар

Р. Р. S. А отут, шановний друже, один з красномовних і переконливих прикладів, як наразі може і має здійснюватися таке благословенне - ПРАКТИЧНЕ "служіння Богові й людям". ---- Й, зокрема, тих активних, небайдужих і свідомих - ПРАВДИВИХ християн, що охрещені у Святому Дусі та благодатно й ефективно живуть і реалізують це служіння в дарах і плодах духовних. Як в Україні, так і поза її межами: ---------------- http://crs-center.org/molitovniy-shhit-hsp-dolaye-kordoni-teper-litva/

• velovs@ukr.net | 20 травня 2018, 09:53
    Коментувати коментар

От ще раз, шановний друже Валентине з Франківська, перечитав цей Ваш пасаж щодо мене: "...я переконаний, що й ВАШІ погляди дещо зміниліся б." Перечитав і задумався: а, власне, в чому саме мала б полягати - в мене - ця, така бажана Вами, "зміна поглядів"? Невже в тому, щоб, зрештою, штучно прищепити мені оту "ментальність мухи"?! :-) --------- Та - у такий спосіб - перетворити мене, скажімо, на такого собі - некритично-слухняного (мабуть, "догналівського" штибу) співплакальника і (перепрошую) співпліткаря? В т. ч. у безкінечно-пустопорожньому копирсанні й "полосканні", зокрема, "брудної білизни" тієї ж УГКЦ тощо... --------- Якщо це дійсно так, то з цієї спроби навряд чи щось "путнє" таке вийде! А, скоріше, просто НІЧОГІСЕНЬКИ!!! :-) ---------- Тим паче, що Господь приймає і любить нас саме ТАКИМИ, якими ми є насправді: і якраз у ДАНИЙ конкретний час. І саме Він і вкладає в нас - в наше серце і розум - якраз ті бажання й завдання, які ми (згідно Його волі і плану-задуму) мали б виконувати, реалізовувати в нашому повсякденному житті-бутті і служінні. ------ А якщо - для цього - потрібна якась корекція (виправлення) нашого менталітету і світогляду (світосприйняття), то це Він - і саме ВІН (Своїм Святим Духом)! - і вчинить. І якраз ТАК і ТАКИМ чином (способом), як вважатиме за потрібне і найкраще... --------- Так що давайте тут довірятися й розраховувати на нашого всемогутнього й милостивого Господа й Спасителя. Повністю і абсолютно!!! -------------- А от якщо в цьому моєму коменті деякі окремі слова і фрази Ви розцінете як занадто вже різкі чи навіть не вельми "точні" та несправедливі, то ще раз дуже прошу: цю мою - не надто "делікатну" прямоту і відвертість великодушно вибачити! :-)

• velovs@ukr.net | 20 травня 2018, 10:44
      Коментувати коментар

Р. S. Дещо схоже, що Ви, шановний друже Валентине, - просто делегований презентант (іншими словами, вибачте, троль), зокрема, скандально відомої групи "догналітів": тут, на РІСУ, а також РвУ... :-) -------- Це справді так? Чи, може, я - в цьому - помилився і це мені тільки здалося? Дуже хочу почути Вашу конкретну відповідь - допоки я ще присутній в Інтернеті... :-)

• В. Ясеневий | 19 травня 2018, 16:28
    Коментувати коментар

Є дуже велика різниця, читати науки святих і великих богословів. Перед святими мовчу і намагаюсь зрозуміти і сприйняти їхню науку.Хіба не більшою мірою їм відкривається ГОСПОДЬ, як будь-кому іншому і в т.ч.-мені? Хіба ВОНИ малою мірою керувалися СВ.ПИСЬМОМ, посвятиши цьому все своє життя і осягнувши святості??? Відомий проф. О.І.ОСИПОВ говорить цікаві слова: Біс-демон про БОГА і науки святих, знає незрівнінно більше ніж ми з вами...В чому ж різниця...? І все таки дуже прошу прочитати, хоч би вибірково, твори св. Паісія Афонського. ПЕРЕКОНАНИЙ, що ВИ дуже здивуєтеся, як майже -30 років тому СТАРЦЕВІ ГОСПОДЬ ВІДКРИВ ТЕ, ЩО МИ ПЕРЕЖИВАЄМО СЬОГОДНІ...

• velovs@ukr.net | 19 травня 2018, 20:05
      Коментувати коментар

Гадаю і так виглядає, що Господь - Своїм Святим Духом - ВІДКРИВАВ і ВІДКРИВАЄ різним людям саме ТЕ, що хоче і вважає за потрібне й важливе... Як тим, кого ми заслужено вважаємо великими праведниками і святими, так і пересічним вірянам... І я тут ЖОДНИМ ЧИНОМ не відкидаю чи ставлю під сумнів духовний досвід і Божі відкриття НІКОГО з людей. ------- Просто ВСЕ знати й ретельно та детально студіювати - це не зовсім реально. А, може, і не завше потрібно. Тим паче, що одну людину більше цікавить одне, а от іншу - зовсім інше... ------- А от яким шаблоном чи мірилом "міряти" та, порівнюючи, оцінювати цей духовний досвід: як "великий" чи "малий"? Це, мабуть, все одно, що штучно протиставляти, скажімо, т. зв. "великих і "малих" пророків Старого Завіту. А також: давайте тут - і саме в цьому контексті - пригадаємо історію виникнення і встановлення Східною Церквою празника вшанування Собору Трьох Святителів (12 лютого)! ------- Іншими словами, для Господа НЕМАЄ великих і малих, більш значимих і менш... У Нього ВСІ однакові, яких Він однаковою мірою любить і цінує та дає й відкриває їм якраз ТЕ, що наразі важливо й потрібно (їм та оточуючому їх середовищу): не більше й не менше... ---------- Ну а те, що Бог, зокрема, відкривав і досі відкриває - різним Своїм визначним пророкам і святим, а також і окремим вірним т. зв. "меншого калібру", - саме ТЕ, що неодмінно має статися й відбуватиметься в майбутньому (далекому і не дуже), то що тут дивного і несподіваного?! ------- Ну а наразі - через два дні - я збираюся вирушати - на увесь літній сезон - на свою сільську дачу... Так що там буде видно, що робитиму, в т. ч. і читатиму, після того... :-)

• velovs@ukr.net | 18 травня 2018, 16:20
    Коментувати коментар

Подивився я, шановний друже Валентине, Ваш комент - тільки на порталі РвУ - під цією ж новиною. ------ І що я там ПОБАЧИВ (прочитав)?! Зокрема, жі самі, по суті, (перепрошую) плачі, ридання і стогони щодо "бідних українців" тощо тривають і далі... Ну-ну... :-)

• velovs@ukr.net | 18 травня 2018, 21:12
      Коментувати коментар

Р. S. От, шановний друже Валентине, можу запропонувати Вам гідну - плачам і стогонам - практичну АЛЬТЕРНАТИВУ. Тобто - поміж долучення до місцевої харизматичної спільноти Руху віднови у Святому Дусі - рекомендую для Вас осередок у Франківську Української Галицької партії (УГП). ------ Так що можете детально поцікавитися програмовими засадами і конкретною діяльність цієї порівняно нової партії - переважно, молодих, енергійних та креативних. ---- Крім того, наскільки мені відомо, керівництво УГП позиціонує - правда, поки що не офіційно (в програмі), а в окремих публікаціях та інтерв'ю - свою партструктуру як ІДЕОЛОГІЧНУ: і саме ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНОГО спрямування. ------ В т. ч. таку, що, зокрема, опонує як "політкоректному" лібералізму, з одного боку, так і деструктивно-руйнівним крайнощам правого радикалізму, з іншого... :-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 19:14

І справді: вступаючи у Першу світову війну, правлячі кола Російської імперії - поміж різного іншого - планували й розраховували, врешті-решт, здійснити свій успішно-переможний - потужний

• fedirtsiv | 10 грудня 2018, 18:02

Любов не може бути гріхом. І сердечну прихильність двох людей таврувати можуть люди, які мали невдалі стосунки або егоїсти. Бог дав людям дар любити і натхнення творити прекрасне, а вони перетворили

• Ігор Затятий | 10 грудня 2018, 14:05

Потрібно казати не Київської Русі, а - Київської держави /Руси

• velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 10:17

Р. S. Іншими словами, пішло вже ДРУГЕ століття, як оті - відомі ФАТІМСЬКІ (1917 р.) пророцтва Пресвятої Діви Марії і, зокрема, стосовно РОСІЇ, продовжують ЗДІЙСНЮВАТИСЯ!!! Дуже наочно, реально й

• velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 10:00

До речі, начало цьому процесу - і саме СВІТОГЛЯДНО_ПРАКТИЧНОГО - переходу тематики одностатевих сексзбочень із сфери суто ПРИВАТНОЇ у порядок денний ЗАГАЛЬНОСУСПІЛЬНИХ обговорень і дискусій, а затим