У центрі нашої пам’яті про жертв Голодоморів має бути людина, - єпископ УГКЦ

17 травня 2018, 10:45 | Релігія і суспільство | 5 |   | Код для блогу |  | 

У Києві 16 травня відкрилася Міжнародна наукова конференція, присвячена Голодоморам в Україні в ХХ столітті.

Її провела Всеукраїнська громадська організація «Меморіал» імені Василя Стуса разом з Українським інститутом національної пам'яті, Міністерством освіти і науки, Міністерством культури, Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору», Київським національним університетом імені Т. Шевченка та за підтримки Всеукраїнського конгресу українців.

Участь у заході взяли й представники Української Греко-Католицької Церкви, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Секретар Синоду Єпископів УГКЦ Богдан (Дзюрах) у своєму слові наголосив, що «святим обов’язком Церкви, української держави та громадянського суспільства є збереження живої пам’яті про жертв цієї планетарної катастрофи, якими стали Голодомори в Україні в минулому столітті».

Єпископ УГКЦ представив кілька складових, за якими, на його думку, можна пізнати, що наша пам’ять є живою.

«Пам’ять, – пояснив владика, – можна вбити не тільки забуттям, амнезією, але і неправдою, брехнею, перекручуванням правди чи напівправдою».

Він заохотив присутніх відновлювати і зберігати правду про організаторів Голодоморів, а передусім – про невинні жертви цього злочину комуністичної системи проти українського народу.

«Тут йдеться не лише про захист і обстоювання певної цифри. Адже за кожною цифрою стоїть жива людина, наш співвітчизник, брат і сестра, яких ми не маємо права в жодному разі забувати. Кожне людське життя є святим, а тому святотатством над пам’яттю загиблих було б забуття навіть однієї невинно убієнної особи, не кажучи вже про сотні тисяч чи мільйони», – заявив єрарх.

Щоб пам’ять була живою, вона, на переконання владики Богдана, має супроводжуватися молитвою за заморених голодом, а окрім того в нашій пам’яті має бути присутній Бог. Бог своєю животворною дією захищає нашу пам’ять від вбивчої отрути ненависті, озлоблення і бажання помсти. Це другий чинник.

А третім чинником, який робить нашу пам’ять живою, – це те, що вона повинна не тільки бути скерованою до минулого, а й огортати собою і наше сьогодення та запевнювати краще й безпечніше майбутнє.

«Наша пам'ять про жертви Голодоморів в Україні буде справді живою, якщо вона нам допоможе зауважувати подібні страждання наших сучасників, і не тільки зауважувати, але робити щось конкретне, щоб їхні страждання облегшити, зупинити чи не допустити», – підкреслив владика Богдан.

У цьому контексті він повідомив про ініціативу, скеровану до української влади, щоб на знак пам’яті про жертви Голодоморів в Україні надати символічний безкорисливий дар у вигляді 32-33 тисяч тонн зерна голодуючим народам Центральної і Східної Африки.

«Нашою спільною програмою дій, зокрема цього року, нехай стане гасло "Пам’ятаючи Голодомор, рятуємо від голоду сьогодні"», – підсумував владика Богдан, побажавши від імені Глави УГКЦ організаторам і учасникам конференції благословенних і успішних нарад та дискусій.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 18 травня 2018, 02:05
  Коментувати коментар

  https://zik.ua/news/2018/05/11/napady_na_lgbt_svidchat_shcho_politsiya_ne_gotova_protystoyaty_radykalam__1322425 Коли нарешті церковники в реальному житті побачать людину і навчатимуть так, як це робив Христос?

  • velovs@ukr.net | 18 травня 2018, 08:21
   Коментувати коментар

   Ще раз наголошую: портал ZIK повідомляє, що у них така (за цим посиланням) "СТОРІНКА ВІДСУТНЯ"!

 • velovs@ukr.net | 17 травня 2018, 20:31
  Коментувати коментар

  "Щоб пам’ять була живою, вона, на переконання владики Богдана, має супроводжуватися молитвою за заморених голодом, а, окрім того, в нашій пам’яті має бути присутній Бог. Бог своєю животворною дією захищає нашу пам’ять від вбивчої отрути ненависті, озлоблення і бажання помсти." ---------- Це, як виглядає, досить важливе й актуальне заувага владики Богдана. -------- Тим паче, що відомі події останніх кількох років в Україні і довкіл неї, а надто - розв'язана Кремлем кривава російсько-українська війна і окупація РФ частини української території, створили дуже сприятливий для цього ґрунт. -------- Й, передусім, для РАДИКАЛІЗАЦІЇ суспільно-політичних настроїв й, відповідно, суттєвої активізації діяльності і посилення впливу, зокрема, певних "суперпатріотичних" угруповань і середовищ ультраправого штибу. -------- Тих самих, усередині яких, зрозуміла річ, є немало охочих активістів із запекло-ксенофобною свідомістю. Тих, які дуже схильні, а то й наразі - прямо й безпосередньо - причетні до пропаганди й поширення цієї самої "вбивчої отрути ненависті, озлоблення і бажання помсти". У т. ч. за політичною та мовною (мовно-етнічною та расово-етнічною), релігійною і регіональною мотивацією. Як усередині, так назовні нашої держави...

  • fedirtsiv | 18 травня 2018, 12:09
   Коментувати коментар

   А те, що геї стали жертвами нацистської політики і вмирали в муках з голоду і небезпечних експериментів лікарів у концтаборах це звичайно наше духовенство не знає і не хоче знати. Популістські заяви нашого духовенства аж ніяк не відображають історичну правду і не сприяють повазі до людини сьогодні, оскільки саме церковна спільнота усіляко таврує права та свободи громадян і заганяє їх в одне стійло як баранів і бере усі їхні фінанси, розум і життя під свій контроль, а взамін дає ілюзію можливого спасіння душі після смерті. Така монополія нічого доброго не принесла і не принесе. Людина в Україні сьогодні жодним чином не захищена, а церковники злягаються із депутатами-олігархами і співають під їхню дудку, бо вони великі пожертви на храми дають регулярно! Тому віруючі нарешті повинні прокинутися з летаргічного сну і мислити тверезо своєю головою, розділяти правду від вигадок, самим вирішувати як жити і що робити, адже Бог дав нам розум і волю, щоб ми не були нічиїми рабами, зокрема церковників!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 23 березня 2019, 01:48

  35 статья Конституции растоптана и уничтожена! Государство грубейшим образом вмешалось в дела Церкви!

 • В. Ясеневий | 22 березня 2019, 22:35

  Да нет! Бес это уж слишком...Говорят, что даже и среди гэбешников былвали и нормальные люди, но это как исключение. А дебил - дебильный пост, это совсем то, что и есть на самом деле. Простите

 • sandy1966 | 22 березня 2019, 15:54

  МихУил, бес гэбешный, ты хоть посрать можешь ли сходить, чтобы не помянуть "Денисенко", которого ты даже тени не достоин???

 • enzian | 22 березня 2019, 15:24

  Православні малороси такі самі брехуни, як і їхні кремлівські господарі.

 • В. Ясеневий | 22 березня 2019, 13:56

  А какая разница? Главное ляпануть...

Популярні статті місяця