Патріарх Святослав: УГКЦ в СРСР була найбільшою групою соціальної опозиції комуністичній владі

7 квітня 2018, 12:48 | Релігія і суспільство | 9 |   | Код для блогу |  | 

Церква відіграла дуже важливу роль у становленні незалежності України. У часи розвалу СРСР вона показала себе великою і потужною організованою силою громадянського суспільства.

Про це в ітерв’ю на телеканалі ZIK зазначив Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук).

«На питання, для чого людині потрібна Церква, можна дати багато різних відповідей. Я би відповів просто – для того, аби отримати вічне життя. Людина не створена для смерті, не створена для самотності. Вона сотворена для вічної любові», – підкреслив Блаженніший Святослав.

Першоєрарх переконаний, що Церква є тим містком, через який ми можемо пройти плесо розбурханого життєвого моря.

«Очевидно, що Церква – це спільнота людей, які живуть, спілкуються і вірять у Бога. Саме це робить Церкву спільнотою людей-причасників вічного життя. Навіть тоді, коли ми поки що живемо на цій землі», – пояснив він.

Патріарх також висловив свою думку щодо того, як повинна поводитися Церква у відносинах із державою, зокрема у моменти, коли вона не погоджується з певними рішеннями, прийнятими на державному рівні.

«Церква повинна залишатись Церквою, а не якоюсь політичною структурою. Завданням Церкви є будувати град Божий тут, на Землі. Тобто нашим завданням є поширювати Царство Боже, яке є всеохоплюючим, універсальним, відкритим для всіх народів і людей», – зазначив Глава УГКЦ.

Також він підкреслив, що сьогодні у світі в цілому та в Україні зокрема Церква є дуже важливим фактором суспільного будівництва.

«Свого часу Церква відіграла дуже важливу роль у становленні української незалежної держави. Зокрема Українська Греко-Католицька Церква протягом століть часом була єдиною суспільною інституцією українського народу, на яку проектувалися певні функції держави», – наголосив Патріарх Святослав.

Окремо він згадав свого попередника Андрея Шептицького, який навіть в умовах чужої держави зміг «створити національну економіку».

«Він навчав українців бути підприємливими, ощадливими, займатися кооперацією. Були такі періоди, коли саме церковні лідери були єдиним голосом цього бездержавного народу, а духовенство – його єдиною інтелігенцією, де плекалася ідея про вільну незалежну українську державу», – запевнив Глава УГКЦ.

Окрім цього Предстоятель УГКЦ підкреслив, що Українська Греко-Католицька Церква мала цілі періоди своєї історії, коли єдиним вектором її відносин були церковно-суспільні стосунки.

«У часи Радянського Союзу наша Церква і зовсім була офіційно ліквідована, була загнана в глибоке підпілля. Тобто між Церквою та державними інституціями діалогу не було. До кого ж вона тоді скеровувала свої «меседжі»? Виключно до людей, до громади», – зауважив Блаженніший Святослав.

Натомість у часи розвалу Радянського Союзу, за його словами, українська Церква показала себе великою і потужною організованою силою громадянського суспільства.

«Церква в умовах Радянського Союзу була найбільшою групою соціальної опозиції комуністичній владі. Мій попередник Блаженніший Любомир вважав своїм завданням зробити все для того, щоб в умовах незалежної України церква була, в першу чергу, Церквою–матір’ю і учителькою свого народу», – переконує Патріарх.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 7 квітня 2018, 14:47
  Коментувати коментар

  " Свого часу Церква відіграла дуже важливу рольу становленні української незалежної держави"(ПАТРІЯРХ СВЯТОССЛАВ). БЕРЕСТЕЙСЬКА УНІЯ 1596-ГО РОКУ - ЦЕ ТРАГЕДІЯ І КАТАСТРОФА УКРАЇНСЬКОГО НАРДУ. ЦЯ ПОДІЯ В УСЬОМУ ПОДІЛИЛА ЦЕЙ БІДНИЙ І НЕЩАСНИЙ НАРОД... І СЬОГОДНІ МИ ПОЖИНАЄМО ГІРКІ ПЛОДИ ПРОТИСТОЯННЯ ЗЗАХОДУ І СХОДУ, УГКЦ РКЦ З ОДНІЄЇ СТОРОНИ І ВСІ ІНШІ ПРАВОСЛАВНІ - З ІНШОЇ. НА ТАКИЙ ПОДІЛ НЕ МОГЛО БУТИ ВОЛІ БОЖОЇ. ГОСПОДЬ ЗАКЛИКАЄ ВСІХ ДО ЄДНОСТІ, АЛЕ НІКОГО НЕ ПРИНЕВОЛИТЬ І СВЄЮ ВСЕМОГУТНЬОЮ СИЛОЮ НЕ ПОЄДНАЄ.

  • В. Ясеневий | 7 квітня 2018, 14:53
   Коментувати коментар

   Сьогодні крім ЦЕРКВИ(маю на уваі всі наші Церкви разом узяті), немає іншої сили яка змогла би поєднати українців. Куди і до чого ми йдемо? Що доброго і чому може чекати нас попереду?

  • velovs@ukr.net | 7 квітня 2018, 20:24
   Коментувати коментар

   На жаль, в сучасній УКГЦ того факту, що це саме Берестейська унія, що була укладена без урахування думки численних опонентів, по суті, і спричинила той драматичний і трагічний поділ-розкол історичної Київської Церкви та тодішнього вітчизняного суспільства, визнавати й розуміти геть не хочуть! І це, напевно, по-своєму логічно й закономірно. Бо інакше ці прикрі помилки минувшини нині слід було би - відповідним чином - ВИПРАВЛЯТИ! ------------------- Разом з тим, вочевидь, маємо чітко бачити й враховувати всі ці складні й суперечливі реалії (обставини) такої різнобарвної палітри сучасного християнства в Україні...

  • velovs@ukr.net | 7 квітня 2018, 20:43
   Коментувати коментар

   Водночас мусимо чітко бачити й усвідомлювати та виконувати відповідну Божу волю і завдання. ------ Тобто, щоб, здобуваючи та зміцнюючи "єдність духу в союзі миру" (Еф.4:3), різноконфесійне українське християнство та, загалом, уся – проваджена Святим Духом – багатобарвна й жива Христова Церква по цілому світі нині, коли якраз надзвичайно демонічна "темрява землю вкриває, а морок – народи", ось "бо зійшов диявол до вас у великій люті, знаючи, що небагато йому лишається часу (Іс.60:2; Одкр.12:12), – поміж іншого – потужно відродили й розвинули в собі благодатне служіння свв. пророків Іллі та Іоана Предтечі. Або, як повелів Своїм учням з цього приводу Ісус, «ось даю вам владу наступати на змій, і на скорпіонів, і на всяку [диявольську] силу вражу; і ніщо не зашкодить вам» (Лк.10:19). ------------------- Аби неспростовно й успішно викривати і протистояти в суспільстві всілякому ідолопоклонінню, збоченню й беззаконню, агресії, нетерпимості й ворожнечі, будь-якій несправедливості і неправді. Та "щоб навернути серця батьків до дітей [та дітей – до батьків], і непокірних – до мудрості праведників, щоб приготувати [грядущому] Господеві народ звершений" (Лк.1:17; Мал.4,5). -------- Так, щоб коли "у той час назвуть Єрусалим престолом Господа, і всі народи заради імені Господа", заохочувані й проваджувані, а особливо прикладом живих християн "із землі північної" (України), "зберуться в Єрусалим" (Христову Церкву), то вже вони "не будуть більше чинити [гріхів і переступів] за впертістю [колишнього] злого серця свого" (Єр.3:17,18). Амінь.

 • В. Ясеневий | 7 квітня 2018, 14:35
  Коментувати коментар

  "УГКЦ в умовах Р.С. була най більшою групою соціальної опозиції комуністичній владі",- твердить Глава УГКЦ. Так. Але про цю "більшість" знали НАЙМЕНШЕ людей. Виходить, що це була підпільна-прихована-таємна група.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 20 лютого 2020, 18:24

  Те, що цей люд поганий, бездушний і жорстокосердний, - це, мабуть, таки сумна й прикра правда... Одначе переважна більшість людей - хоч і називає себе "православними" - тим не менше, ніяк

 • fedirtsiv | 20 лютого 2020, 18:14

  Залежність РПЦ від політичних вказівок, поширення чварів серед співбратів у світі та прислуговування духовенства спецслужбам поставили на російському православ"ї великий хрест. Українське

 • velovs@ukr.net | 20 лютого 2020, 17:59

  "Після поминального молебню його учасники попрямували на Банкову, до Офісу президента. Там відбувається протестна акція. Близько двох сотень присутніх, серед яких родичі загиблих Героїв Небесної

 • fedirtsiv | 20 лютого 2020, 17:58

  Ось ця промова - це пряме визнання того, що наше духовенство даремно їсть свій хліб! І якщо хтось і далі вважає, що я не правий - то факти промовляють самі за себе! Українці-християни проти своїх

 • velovs@ukr.net | 20 лютого 2020, 17:51

  А вот что касается его (православия) гипотетического "прихода к Вселенскому Архиерею, под Понтификат Святейшего Папы", то это - чистейшей воды ИЛЛЮЗИЯ, УТОПИЯ и ФАНТАЗИЯ. Т. е. не вполне

Популярні статті місяця