Видалення петиції на захист традиційної сім’ї — порушення права на свободу думки, - юристи

29 березня 2018, 13:42 | Релігія і суспільство | 5 |   | Код для блогу |  | 

Петицію видаленоЗі сайту Президента України було видалено петицію на захист традиційних сімейних цінностей, підтриману різними Церквами і релігійниими організаціями, під якою вже підписалися понад 23 тис. осіб. На це звернули увагу зранку вчора, 28 березня, громадські активісти.

Автор петицій Віктор Танцюра отримав копію листа з Адміністрації Президента, в якому йдеться, що проти цієї петиції виступила представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав людини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина. Вона вимагала припинити оприлюднення петиції, в якій побачила «заклики до обмеження прав людини та ознаки підбурювання до обмеження за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (приналежністю до ЛГБТ-спільноти) і призводить до порушення права ЛГБТ-людей на повагу до гідності». Адміністрація прийняла рішення про задоволення вимоги і припинила оприлюднення вказаної електронної петиції на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Лист з Адміністрації ПрезидентаЗ цього приводу у соціальних мережах розгорілася активна дискусія і прозвучали заклики пікетувати Адміністрацію з вимогою враховувати права віруючих.

«Суть проблеми дуже проста: "Кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів" (стаття 10 Європейської Конвенції з прав людини)», — наголошує виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

«Якщо окремим громадянам України не дозволяють висловити свою точку зору на ті чи інші суспільні явища та законодавчий процес, то це порушення їхнього права на свободу вираження поглядів і, в тому числі, їх дискримінація. Бо виходить так, що прихильники гендерної ідеології користуються цим правом без перешкод, а громадяни з консервативним поглядом на державну сімейну політику зазнають обмежень у вираженні своєї позиції. Ні рівності, ні плюралізму - це не демократія і не правозахист, а щось інше», — звертає увагу експерт.

«Лист Адміністрації Президента щодо видалення петиції №22/042484-еп про припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей є незаконним та нікчемним», — вважає Сергій Гула, адвокат, голова Національного руху «Ні хабарництву: я не даю і не беру хабарів».

Він наводить 5 пунктів на підтвердження своєї думки.

«1. Твердження однієї людини, що порушуються її права чи здійснюється дискримінація, яка не надала доказів, є безпідставними та такими, які не можуть бути задоволені - це загальна судова практика.

2. Факт порушення прав ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО СУДОМ — це виключна компетенція суду, а не чиновника з Адміністрації Президента.

3. Діями щодо видаляння петиції за зверненням однієї людини, бездоказового порушення її прав — нівелює саму ідею петицій, бо так можна видалити будь-яку петицію за простим бездоказовим зверненням однієї особи. Наприклад, людина, яка виступає за вільний обіг зброї, створює відповідну петицію. Петиція набирає 23 тисяч підписантів, і я маючи свої переконання, пишу лист в Адміністрацію Президента про прохання видалити цю петицію, бо вона порушує моє право на безпеку життя. І петицію мають видалити - з такою логікою ми дійдемо до маразму!

4. Кожна петиція, перед її виставленням на сайт Президента, проходить перевірку працівниками адміністрації, а тому саме на цьому етапі вона мала бути видалена, а не на етапі, коли петиції залишилося набрати близько 2 тисяч підписантів.

5. Дії конкретного чиновника з Адміністрації Президента необхідно кваліфікувати як самоуправство та перевищення меж його компетенції та такими, які порушують права понад 22 тисяч людей на звернення до президента України.

І на завершення, щодо законодавчих обмежень розміщення петицій, відповідно до ст. 23 з позначкою 1 "Про звернення громадян" Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Жодного пункту наведеної норми петицією №22/042484-еп не було порушено!», — наголосив Сергій Гула.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 30 березня 2018, 08:15
  Коментувати коментар

  Заздалегідь перепрошую за своєрідний сленг. ------ Так от, хочу тут (ще раз) зазначити й наголосити, що нині за оволодіння й опанування Україною змагаються, головним чином, ДВА основних геополітичні і ментально-цивілізаційні гравці. З одного боку, це - ліберастно-політкоректна Гейропа. А, з іншого, паРаша - путінсько-гундяєвська та відверто мракобісно-чорносотенна. ------- Одначе ОБИДВА ці, за євангельською лексикою, "широкі шляхи" - це дорога в НІКУДИ. А точніше - зрештою, до повної і остаточної ЗАГИБЕЛІ: в пекельному "озері вогняному, що палає сіркою"!!! ------ Й тому правдиві - тобто дійсно натхненні й проваджені Святим Духом - християни-патріоти в Україні обирають і прагнуть іти кардинально ІНШИМ шляхом: вказаною Ісусом Христом "вузькою стежкою" до Царства Божого! Й, відповідно, стати й бути в цьому належним дороговказом і прикладом для інших країн і народів Європи. І не лише Європи. ------- І на цьому благодатному і спасенному шляху нас, вочевидь, рясно й усебіч поблагословить і допоможе успішно йти Господь Бог. Амінь.

 • Магадан | 29 березня 2018, 17:42
  Коментувати коментар

  Якраз православні МП такого не хотіли, тому і не скакали, бо знали , що такє почнеться. А ви скакали, бо думали в першу Чергу про матеріальний достаток, який тіпа є в Європі.

  • velovs@ukr.net | 29 березня 2018, 18:26
   Коментувати коментар

   Звісно: скажімо, всім добре відомо, як живе той же митрополит Павел чи олігарх Новінський... Або немало хто інші з числа корупційно-мафіозних верховодів і функціонерів (ж)Опоблока і т. п. грошових мішків - "каноническо-православных" адептів "русского мира" (прокремлівської "5-ї колони")... Вони та їхні діти й інші родичі і так "живуть в Європі" - і фігурально, і дуже РЕАЛЬНО! :-) --------- А також. Не буду казати абсолютно про всіх. Але ОСОБИСТО я НІКОЛИ не ганявся за якимись особливими, а тим більше - надмірними матеріальними статками. Знаю, що і багато хто з інших християн також - причому, незалежно від деномінації та юрисдикції - притримуються подібної же постави. -------- Ну а те, що направду коїться в цій - вже, на жаль, постхристиянській - ліберастно-гомофільній Європі, то це ніколи не було для них якимось великим секретом... ------ Разом з тим (повторюся): саме звідси, з грядущої ХРИСТИЯНСЬКОЇ України, натхненне й проваджене могутнім злиттям Святого Духа масштабне й істинне духовне відродження й повернення (нове навернення) до Христа неодмінно має прийти і в Європу! І не лише туди... -------- Одначе. Поживемо - побачимо, яке саме майбуття направду чекає і на Україну, і на Європу, а також і на РФ...

 • velovs@ukr.net | 29 березня 2018, 16:41
  Коментувати коментар

  Оці злостивість, злорадство і цинізм гидотних прокремлівських тролів і провокаторів не мають жодних меж і просто зашкалюють! ----- Одначе правдиві українські християни і патріоти, зрозуміла річ, НІКОЛИ не прагнули до чогось подібного. ------ Мало того: саме звідси, з грядущої ХРИСТИЯНСЬКОЇ України, натхненне й проваджене могутнім злиттям Святого Духа істинне духовне відродження й повернення і навернення до Христа неодмінно прийде і в Європу! І не лише туди...

 • Магадан | 29 березня 2018, 15:33
  Коментувати коментар

  Євроцінності в дії, нічого скиглити, привийте, за це і скакали.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця