В СБУ нарешті побачили фактори релігійної загрози національній безпеці України, – Олександр Саган

4 березня 2018, 10:45 | Релігія і суспільство | 28 |   | Код для блогу |  | 

Служба безпеки України не хоче користуватися науковими наробками вітчизняних вчених щодо релігійних загроз національній безпеці. Про це розповів Олександр Саган, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

«Після початку війни наше відділення провело кілька заходів щодо релігії та національної безпеки. У нас тоді було активне листування з СБУ, яке закінчилося тим, що нам було сказано, що СБУ не потребує послуг релігієзнавців-науковців. У нас є офіційний лист від СБУ, де звучить ця відмова. Але все, що від нас залежало, ми зробили тоді», - розповідає Саган.

За словами науковця, сьогодні Служба безпеки України уже бачить проблему загрози діяльності російських спецслужб в Україні на релігійній ниві. Хоча про ці загрози національній безпеці релігієзнавці говорили давно. Зокрема, вчений наводить приклад наукової праці «рускій мір Кирила», що вийшла у 2006 році. Але тоді ніхто не відреагував.

«СБУ нарешті побачила проблему, яку ми, релігієзнавці, ще десять років тому почали бити на сполох щодо релігійного фактору на процес національної безпеки. Ми давно написали те, про що сьогодні говорить. Ось нещодавно один із її очільників сказав, що новим пріоритетом роботи спецслужб РФ в Україні є створення штучних міжконфесійних конфліктів в Україні на тлі інспірованих штучних міжнаціональних конфліктів. Саме на цьому напрямку будуть зосередженні основні зусилля супротивника найближчим часом», - цитує Саган.

І додав, що співпраці між науковцями та правоохоронцями сьогодні немає й надалі. Є тільки співпраця на рівні радників у міністерстві культури.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
1
28коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • mischa | 9 березня 2018, 00:19
  Коментувати коментар

  Росія ніколи не була другом України-згадаймо голодомор,тепер не хоче щоб ми жили по європейськи,а були їхніми рабами. Вони уміють тільки красти,брехати та убивати.Вони та їхнє духовенство-слуги диявола.Де зло там Бога немає.

 • Учкудук | 5 березня 2018, 18:14
  Коментувати коментар

  Перепрошую, трохи перебільшив: " ієрархи" не закликали до повстання,а своєю присутністю підтримували і благословляли євроМайдан - Гузар і Філарет. А про Гузарівське " право на повстання" читали або чули всі, доказів не треба. З РПЦ нікого там не було: можливо, Дух Божий їх туда не вів. А тепер синод єпископів УГКЦ: " не є щирий патріот, хто не керується правдою...і т.д."Правда в тім, що православні і деякі протестанти попереджали, що євромайдан до добра не приведе, а ці "наші" заспокоювали все буде добре, боріться, скачіть. І результат???

  • velovs@ukr.net | 5 березня 2018, 19:41
   Коментувати коментар

   Ці ієрархи були там, де масово зібралася їхня паства, а також і велике число інших людей, які в МИРНИЙ спосіб відстоювали своє право на ПРАВДУ і СПРАВЕДЛИВІСТЬ. І НІЯКОЇ - суто ПОЛІТИЧНОЇ агітації вони там не проводили. Це все - брудні й брехливі інсинуації і наклепи відвертих ворогів незалежної і соборної України: зовнішніх і внутрішніх. ----- Ну а представників (саме) РПЦ там і не могло бути, бо ця Церква - суто ІНОЗЕМНА. ----------- Ну а те, що тодішня злочинна влада ПЕРШОЮ застосувала проти цих - тоді ще МИРНИХ громадян брутальну силу і криваве придушення їх волевиявлення, то в цьому ЖОДНОЇ вини українських християн НЕМАЄ! -------------------------------- А от те, що внаслідок цих подій на Майдані, зрештою, був повалений той промосковський - кримінально-мафіозний режим, то - саме з цього приводу - через Своє пророче Слово Боже "так говорить Господь Саваоф: ще раз, і це буде скоро, і Я потрясу небо і землю, море і сушу, і потрясу всі народи." І незабаром по тому - вже вдруге "прийде Бажаний усіма народами" - Цар царів і Месія Ісус, Син Божий. А перед тим ось "потрясу Я небо і землю; і [захитаю і] скину престоли царств, і знищу силу царств язичницьких [і безбожних], перекину колісниці й тих [злочинців], що сидять на них, і скинуті будуть коні і вершники їх, один мечем іншого" (Аг.2:6,7,21,22). І от "тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над [нечестивими й] беззаконними бачити" (Пс.90:8). ------------------ Так що тут просто виповнилася - і якраз, зокрема, щодо України - відповідна Божа обітниця... ----------- Ну а те, що цією ситуацією - дуже підступно, зухвало й цинічно - скористалася агресивно-імперська правляча верхівка нашого північно-східного сусіда, то і на рахунок цього теж є ПРЯМЕ біблійне передбачення. Відповідний текст із Святого Письма приводити треба?

 • chernomorets | 4 березня 2018, 19:37
  Коментувати коментар

  насправді книга вийшла 2014 року https://ure-online.info/wp-content/uploads/2015/03/Rusian_World_text.pdf про ці проекти росіян краще було написано у книзі "Україна-Росія: концептуальні основи гуманітарних відносин", яка вийшла 2001го року. читайте 2 розділ зокрема

 • Учкудук | 4 березня 2018, 16:06
  Коментувати коментар

  Ще 4 роки тому деякі українські "ієрархи" закликали народ до повстання. Тоді їм треба було втокмачувати, що нету власти не от Бога. От прийшов вогонь і меч на нашу землю. Чи того ще замало?

  • velovs@ukr.net | 4 березня 2018, 17:21
   Коментувати коментар

   Які це саме КОНКРЕТНО "ієрархи", мовляв, "ще 4 роки тому закликали народ до повстання"?! Будь ласка, я хочу бачити тексти (посилання) їхніх заяв, проповідей, виступів тощо, де такі їхні "заклики" (нібито) були зроблені!!! ---------------------- Так, будь-яка ВЛАДА - і саме як певна ІНСТИТУЦІЯ для підтримання певного порядку і гармонії в суспільстві - дійсно є Божим установленням. І чим саме влада має займатися й перейматися, чітко і ясно сказано у Святому Письмі. Й, зокрема: кожен у владі "начальник є Божий слуга", поставлений "на добро". Й, при цьому, "він недаремно недаремно носить меч; він - Божий слуга, месник на покарання того, хто робить зло." І саме подібній владі й "треба підкорятися не тільки зі страху покарання, але й заради совісти" (Рим.13:4,5). ------------------- Одначе дуже добре відомо, що далеко-далеко не скрізь і не завжди ті люди, що здійснюють і уособлюють владу, є від Бога і вповні відповідають тому - зацитованому вище - ЗРАЗКУ (стандарту), на якому наголошує Слово Боже. Так що ПРАВДИВИЙ християнин має і мусить безумовно підкорятися владі і виконувати її закони, розпорядження і накази, допоки вони, а також її конкретні дії та вчинки, не почнуть суттєво, докорінно суперечити біблійно-євангельським заповідям і настановам! -------------------------- Крім того: через Своє пророче Слово Боже "так говорить Господь Саваоф: ще раз, і це буде скоро, і Я потрясу небо і землю, море і сушу, і потрясу всі народи." І незабаром по тому - вже вдруге "прийде Бажаний усіма народами" - Цар царів і Месія Ісус, Син Божий. А перед тим ось "потрясу Я небо і землю; і [захитаю і] скину престоли царств, і знищу силу царств язичницьких [і безбожних], перекину колісниці й тих [злочинців], що сидять на них, і скинуті будуть коні і вершники їх, один мечем іншого" (Аг.2:6,7,21,22). І от "тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над [нечестивими й] беззаконними бачити" (Пс.90:8). ----------------------- Й, судячи з усього, нині ми вже безпосередньо вступили й живемо саме в ці ЕСХАТОЛОГІЧНІ (завершальні) - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) Історії спасіння людського роду. А тому: чітко і наочно спостерігаємо й досвідчуємо, як здійснюються ці та багато інших біблійних пророцтв та Божих обітниць, що і мають виконуватися якраз в ОЦЕЙ час. Тобто напередодні повернення в наш світ Господа Ісуса Христа.

 • nineviy | 4 березня 2018, 15:17
  Коментувати коментар

  https://www.obozrevatel.com/my/curious/upts-mp-segment-rossijskogo-noda.htm не тільки сбу та науковці, а й звичайні українці вже бачать та пишуть про проблеми у українській церкві, але ж не бачать тільки Митрополити Онуфрій та Донецькій Іларіон.. Запитання напрошується до них: скільки ще часу Вам потрібно, щоб відділити самостійно таких найманців, про яких пишуть у вищевказаній статті (ссилка на початку коментара) від істиних Пастирів ??? Чи маєте бажання дочекатись коли це зробить Господь, вогнем та мечем по всій країні ??? Тоді знову будете казати що це гоніння за Віру від безбожної влади та робити вигляд що Апостол не для Вас написав: "Всякая душа да будет покорна высшим властям, ибо нет власти не от Бога"..

  • В. Ясеневий | 4 березня 2018, 17:45
   Коментувати коментар

   На світі взагалі немає нічого не від БОГА! Та одне є від БОЖОГО благословення, а інше- від напасті.Гріх і всяке зло не від БОГА!!! Хоч всяка влада від БОГА, та чи кожна служить ЙОМУ??? Ось це і є найважливіше запитання!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • humenyuk.vasyl | 25 березня 2019, 16:36

  Важко рахувати до 4-ох. Співчуваю. Але давайте разом порахуємо: Суха Балка, Тімірязєвка, Тамарине, Василівка.

 • humenyuk.vasyl | 25 березня 2019, 16:27

  Село Василівка Снігурівського р-ну находиться на сході області, а Ви показали на заході області, рядом з одещиною. Виправте помилку.

 • enzian | 25 березня 2019, 15:19

  Ну что ты никак не уймешься, урод, достал уже всех.

 • velovs@ukr.net | 25 березня 2019, 14:13

  По-перше, шановний друже, я тут звернув увагу і нагадав лише про ДЕЯКІ - й, при тому, саме ОСТАННІ (в часі) - акції УГКЦ та інших Церков в цьому контексті. Були ж подібні і раніше... Може, і справді:

 • Михаил | 25 березня 2019, 13:48

  Ну что он никак не уймётся? Ну создал себе для прикола, якобы автокефальную, "пцу", ну стал по нечетным дням "патриархом", ну захватил бандитскими методами сотню"

Популярні статті місяця