В УГКЦ стартувала Великопосна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»

22 лютого 2018, 09:39 | Релігія і суспільство | 1 |   | Код для блогу |  | 

Еколоігя.jpg«Екологічне навернення для порятунку створіння», саме під такою назвою з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології у часі Святої Чотиридесятниці вже 8-ий рік поспіль в УГКЦ проводиться екологічна ініціатива.

Як повідомляють у Бюро УГКЦ з питань екології, така екоініціатива має за мету через проголошення Божого Слова та катехизацію спонукати вірних глибше пережити процес покаяння і навернення до Бога.

«В часі Великого посту, завдяки старанням екологічної міжєпархіальної мережі - єпархіальних та екзархальних референтів - різні верстви населення мають можливість почути правду як про те, яке місце сам Творець зарезервував для людини у сотвореному світі, так і те, яким великим злом є «екологічний гріх», який, ламаючи творчий Божий задум, помножує страждання Ісуса у поневоленому і сплюндрованому гріхом Створінню.

Екологічні хресні дороги, тематичні проповіді та уроки про християнську відповідальність за Боже створіння – природу, екологічні іспити сумління, під час яких вірні мають можливість усвідомлено визнати такі «екологічні гріхи», як споживацький спосіб сприйняття світу, марнування природніх ресурсів через нераціональне використання теплової чи електричної енергії, вирубування лісів, забруднення повітря, води та землі господарською та підприємницькою діяльністю, спалювання залишків рослинності, вшанування померлих безглуздим та шкідливим звичаєм приносити на могили штучні вінки та квіти та багато інших – це ті скромні намагання, які робить екокоманда УГКЦ заради розбудови Царства Небесного вже «тут і тепер». Цим Екобюро, з одного боку, вносить свою посильну лепту в покращення екологічної ситуації в Україні, а з іншого – намагається достукатись до свідомості віруючих людей, запрошуючи до цілковитої зміни способу життя.

Висадка дерев, збір макулатури та роздільне сортування відходів, толока, відмова від штучних квітів та спалювання залишків рослинності – це далеко не повний перелік тих конкретних, практичних вчинків, якими в Часі Посту християни вчаться виявляти свою віру в Бога, не двозначно засвідчуючи, що це наслідок «екологічного навернення»», – йдеться у повідомленні Бюро УГКЦ з питань екології.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2018, 11:04
  Коментувати коментар

  Премудрий і всемилостивий Творець усього сущого – видимого і невидимого, звертаючись через Святе Письмо, передусім, до Свого старозавітнього вибраного народу й даючи тогочасним людям, зокрема, деякі конкретні й елементарні – практичні екогігієнічні настанови, звертає і нашу увагу та наголошує на тому, "що Господь Бог твій ходить серед стану твого, щоб визволяти тебе і віддавати ворогів твоїх у руки твої, а тому стан твій повинен бути [чистий і] святий, щоб Він не побачив у тебе чого соромітського [й негожого] і не відступив від тебе" (Втор.23:10-14). ------------------- І чи, приміром, якраз вельми грубим, безвідповідальним і, по суті, (скажемо прямо) антипатріотичним і примітивно-нецивілізованим нехтуванням цієї Божої вимоги щодо середовища нашого замешкання (причому, в різних її аспектах – духовних, душевних і матеріальних) можна – принаймні, почасти – пояснити той факт, що Господь допустив щодо нашої молодої держави цю – таку несподівану і досить небезпечну й трагічну годину випробувань та великих потрясінь?! ------------------- Тобто, щоби нині, "в [ці] останні роки" і "в останні дні" Історії спасіння людського роду, (поміж іншого) із підступними "злими намірами" – ось «піднімуся я на [сусідню] землю необгороджену, піду на [її мешканців] безтурботних, які живуть недбало, – усі вони живуть без [захисних] стін, і немає у них ні запорів, ні дверей», от «щоб учинити грабіж і назбирати здобичі», «щоб захопити велику здобич», до нас, до народу, «який живе на вершині [перехресті, посередині] землі» і де знаходяться знамениті Господні святині («гори Ізраїлеві»), "від крайньої півночі" – з колишньої метрополії вдерся лютий імперсько-шовіністський ворог "у повному озброєнні, велике полчище" (Єз.38:4,6,8,10-13,16)...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Стефан | 22 вересня 2018, 13:43

  Давление рулящих изуверов-коммунистов на Православную Церковь с 1917 года постоянное и неослабное. Каждый христианин видит заискивание, лизоблюдство и подхалимаш ослабленных репрессиями и гонениями

 • lerer10225@com.ua | 22 вересня 2018, 13:35

  Так, для Росії будуть катастрофічними...

 • Halo | 22 вересня 2018, 13:09

  У нас немає історичного підгрунтя такого свята. Соромно за це продавлювання запозичених традицій, ще й у сектанському варіанті.

 • ukrlem | 22 вересня 2018, 10:48

  Брехня. Предстоятелі не висказались за автокефалю взагалі.

 • velovs@ukr.net | 22 вересня 2018, 08:26

  "Навіки" вони, судячи з усього, замовкнути просто не можуть, не в стані, бо на те і "сидять" тут, аби збурювати, провокувати цю гостроемоційну полеміку. "І нехай собі, як

Популярні статті місяця