«Зарплата в конвертах» є великою кривдою і неправдою, – Глава УГКЦ

20 лютого 2018, 11:27 | Релігія і суспільство | 4 |   | Код для блогу |  | 

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 17 лютого під час прямого ефіру програми «Відкрита Церква» на тему соціальної справедливості відповів на запитання про неофіційну зарплату.

«Я думаю, що такого типу зарплата є зневагою тої особи, яка працює. Чому? З одного боку, така зарплата не забезпечує всіх необхідних соціальних гарантій для працівника. Тому не гідна того працівника, який жертвує особистим вмінням, зусиллям, часом і увагою для того, щоб працювати, — наголосив Глава Церкви. — А з іншого боку — це велика кривда для держави, бо вона не може тоді належним чином розвиватися і забезпечити гідні умови такого стану, який ми називаємо спільним благом. Тобто не тільки працедавець має відчувати обов’язок виконати ті чи ті умови. Він має також відчути свій обов’язок соціальної відповідальності!».

Блаженніший Святослав додав, що зараз вправні менеджери (які розуміють, як розвивати свій бізнес, свою установу) усвідомлюють, що потрібно інвестувати також у своїх працівників. Натомість тіньова зарплата — це відмова інвестувати в особу, яка працює. Ясна річ, що такі стосунки між працівником і роботодавцем (де частина належної зарплати ховається в тіні) створюють такі обставини, що особа не буде довго працювати в подібній установі, бо відчуває себе не належно шанованою.

«Цікаво і приємно відчути, що після Революції гідності був соціальний запит відмовитися від «зарплати в конвертах». Держава має створити відповідні умови, обставини для того, щоб мотивувати працедавців не платити своїм працівникам «зарплату в конвертах», — запевнив Предстоятель УГКЦ.

Крім того, він закликав глядачів звикати до того, що ми маємо обов’язок платити податки, бо інакше ми ніби відмовляємося будувати свою державу. Одначе повинні бути встановлені справедливі стосунки між державою, податковою системою і тими, які створюють робочі місця (щоб не було надмірних податків, податкового тиску тощо).

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Магадан | 20 лютого 2018, 20:47
  Коментувати коментар

  Виглядає так що "священнослужитель" лізе не в своє діло. Достатньо було сказати, що церква благословляє прихожан виконувати закони держави (доки вони не суперечать законам Божим). І тут все ясно було б. А то коли він уже починає говорити "Крім того, він закликав глядачів звикати до того, що ми маємо обов’язок платити податки, бо інакше ми ніби відмовляємося будувати свою державу. Одначе повинні бути встановлені справедливі стосунки між державою, податковою системою і тими, які створюють робочі місця (щоб не було надмірних податків, податкового тиску тощо)." То тут виникає багато запитань: а якщо якийсь дядя Вася вважає що податки надмірні, то що він може їх не платити чи що? І що взагалі таке надмірні податки? Ми ж не в часи Монголо-татарського іга живемо. Зараз податки встановлюються відповідно до макроекономічної моделі, яку обрала держава (кейнсіанство, монетаризм і т.д)

  • В. Ясеневий | 20 лютого 2018, 22:05
   Коментувати коментар

   Священнослужитель повинен закликати своїх вірян-християн і навіть всіх можновладців-хримтиян, бути чесними, справедливими до своїх підлкглих і НАВІТЬ з любовю відноситися до них!!!

 • В. Ясеневий | 20 лютого 2018, 16:44
  Коментувати коментар

  Вірно! Такі заяви потрібно було робтити від початків нашої Незалежності. А ще краще. потрібно було і Гла ві УГКЦ і всім очільникам Єпархій:єпископам, ярхієппископам, митрополитам, офіційними декретами звеотатись до всіх керівників фірм, підприємств,навчальних закладів і т.д. областей в яких вони є очільниками єпархій, з проханням,засторогою і обіцянкою накласти заборону на розрішення в сповіді і відмову у Св. Причасті за корупцію, затримання зарплати іт.д. Та якби ще вони про це відкрито перед депутатами:районних, міських, обласних рад і перед депутатами ВР, наживо через ТБ і радіо,а ще найкраще перед вище перечисленими в різних залах...-це,припускаю, на багатьох подіяло б і були б добрі результати.

  • velovs@ukr.net | 20 лютого 2018, 20:38
   Коментувати коментар

   "Та якби ще вони про це відкрито перед депутатами:районних, міських, обласних рад і перед депутатами ВР, наживо через ТБ і радіо,а ще найкраще перед вище перечисленими в різних залах...-це,припускаю, на багатьох подіяло б і були б добрі результати." --------------------- Напевно, що ГОЛОВНІ ПРИЧИНИ цих усіх - численних і тяжких наших сучасних вітчизняних криз і проблем, негараздів та бід (як внутрішніх, так і зовнішніх), що в останні кілька років, до того ж, значно загострилися і навіть прямо закривавили, лежать не тільки (і навіть не стільки), скажімо, в суспільно-політичній, соціально-економічній та етнокультурній площинах і субстанціях. --------------------- А вони, насамперед та особливо, ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО і МЕНТАЛЬНО-СВІТОГЛЯДНОГО походження і змісту. Крім того, тут ще немало тяжіє і певна ІСТОРИЧНА СПАДКОВІСТЬ. Й, зокрема, чималий вплив ще подосі має той - всуціль деструктивний і згубно-руйнівний - багатовіковий заздрісно-БРАТОВБИВЧИЙ "дух Каїна". Той злий, нечистий дух, що вже дуже довготривалий час витає і контролює та безжально НИЩИТЬ і ДЕГРАДУЄ наш край та його людність. ---------------- А тому так виглядає, що самі лише відповідні проповіді та умовляння і навіть міри "дисциплінарного" ґатунку тощо з боку наших церковних провідників і душпастирів навряд чи здатні тут щось серйозно зарадити та посприяти якось зрушити з місця всю цю величезну і суперважку гору... ---------------------- Тут, вочевидь, наразі потрібне, передусім, дуже могутнє й благословенне - і саме ЗОВНІШНЄ - втручання і допомога Божого Провидіння. Тобто над нашою українською землею має відбутися вельми потужна й благодатна ГІПЕРЗЛИВА і ПОВІНЬ Господнього Святого Духа "на всяку плоть" (Іоїл 2:28). ----------------- І ось якраз за ЦЕ нам, різноконфесійним християнам в Україні, і варто й слід МОЛИТИСЯ й БЛАГАТИ милосердного і люблячого Бога-Творця. Ревно та наполегливо, постійно, методично і повсякчас. :-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 14 грудня 2018, 21:02

  Їм ці санкції вже до ...

 • velovs@ukr.net | 14 грудня 2018, 20:35

  Також хочу коротко поділитися своїми думками-міркуваннями і щодо оцього пасажу-меседжу вельмишановного п. Мирослава Мариновича: ------ "Однак, я вірю, що знайдеться в Україні і чимало тих

 • В. Ясеневий | 14 грудня 2018, 18:43

  п.с. да и парятся они совсем не по понятиям...не так ли таварищ миха ил? нужно их всех приструнить.

 • В. Ясеневий | 14 грудня 2018, 17:54

  Михаил! А к вам обращался п.Кирилл за помощью??? Представляете, хохлы совсем обнаглели:Хотят иметь свою незалежну от кремля-московии и державу, да еще и церкофь??? Это вообще полный бес предел

 • velovs@ukr.net | 14 грудня 2018, 16:33

  І справді: якщо Господь Бог їм - чогось і чомусь - не дав (наприклад, того ж розуму), то того в аптеці явно не купиш... :)

Популярні статті місяця