«Ця Церква не є українською». – запорізький священик покинув УПЦ (МП)

11 січня 2018, 10:56 | Релігія і суспільство | 8 |   | Код для блогу |  | 

Священик Запорізької єпархії Анатолій (Ревтов) покинув УПЦ (МП) через проросійську позицію її духовенства. Таке рішення він прийняв після єпархіальних зборів 10 січня, де його виступ українською мовою спричинив скандал.

Про це порталу Depo.Запоріжжя розповів сам священик.

Збори відбувалися у Свято-Покровському кафедральному соборі за участю представників всіх парафій єпархії (священиків та мирян) та під головування митрополита Луки (Коваленка).

Серед інших тем на зборах обговорювали вчинки Анатолія, а саме його гострі коментарі у соцмережах з критикою проросійського курсу УПЦ (МП) (зокрема у світлі скандалу після відмови священика цієї Церкви відспівувати "неправильно хрещену" загиблу дитину). Висловити свою позицію Анатолію не дали - його перервали, бо почав говорити українською мовою.

"Люди, миряни, одразу як закричали: "Говорите на русском". Я їм кажу: українська - моя державна мова. А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: "Ты когда к нам пришел 4 года назад, ты говорил на русском". Кажу йому: "Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився". Вони (парафіяни - Ред.) кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють", - розповів священик.

Після цього він пішов зі зборів.

О. Анатолій додає, що тепер твердо вирішив: продовжувати служіння в УПЦ (МП) він не зможе. Його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами єпархії.

"Ця Церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній, і водночас ненавидить її. Яка це українська Церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською - півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі - обидва рази настоятель мене за це сварив - мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє", - пояснює чоловік.

Крім того, священики іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових та його співпрацею з волонтерами. А сьогоднійшні події стали для нього "останньою краплею".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
8коментарів

Коментарі

додати коментар 
  • feliks | 12 січня 2018, 13:36
    Коментувати коментар

Безглуздо обурюватись МП чи засуджувати її бородатих чекістів.Вони-такі,якими суть.Нам приклад з них узяти б-служити Богові Й Україні так само фанатично,як ці шамани хана Геніталія служать словянізованій сатанинській версії "богообраного народу"чи "арійської раси" - смердючому чорносотеннному "русскому міру.

• velovs@ukr.net | 12 січня 2018, 14:18
      Коментувати коментар

Й, тим не менше, вибраний Богом народ реально ІСНУЄ. І це - нащадки й правонаступники засновника й родоначальника правдивої віри - патріарха Авраама: за тілом (це, головним чином, його співплемінники - у Старому Завіті) та за ДУХОМ (істинно й щиро віруючі у Сина Божого Ісуса Христа вихідці з усіх націй і країн, рас, мов та племен - у Новому Завіті). ------------------------------------------------- А от хто цього вповні не розуміє й не усвідомлює, то тоді виникає логічне й правомірне запитання: а чи достатньо й достеменно він знайомий з Біблією та її віровченням і теологією?! ----------------------------------------- Ну а якщо хтось там у своїх - і, до того ж, суто своєкорисних і дуже брудних - нечистоплотно-ПОЛІТИЧНИХ (й, насамперед, ксенофобно-расистських) цілях використовував і використовує цю богословську дефініцію ("вибраний Богом люд"), то це - дещо окрема тема.

• velovs@ukr.net | 12 січня 2018, 11:09
    Коментувати коментар

Запекле й шовіністсько-злобне українофобство тут - в обох цих коментах адептів "русского мира" - як мовиться, просто ЗАШКАЛЮЄ... ------------------------------------- З тією лише різницею, що оця дамочка ("kotzk") - дещо "екстравагатна". А, може, до того ж, і просто не вповні адекватна... А от другий ("Николай Григорьев_"), вочевидь, досить адекватний і свідомий своєї ролі й завдання - "каноническо"-промосковський троль...

• feliks | 12 січня 2018, 14:42
      Коментувати коментар

Авраам-це отой персонаж давньоєврейського фольклору,який працював сутенером у власної дружини так само завзято,як Ісус Навінгіммдером у Єгови?

• kotzk | 12 січня 2018, 09:07
    Коментувати коментар

Природа меняется каждую минуту или сезонно. Дух подобен воздуху. Если душу не ограничить камнем, будет летать везде и нигде. В слиянии с духом. Для одних - удовольствие, другим - мУка. Вместо камня сегодня книга из нефти. Ещё глубже свяжет. Духовное учение ограничивает дух в душу разумом. Как рождается душа словесного уровня? Из наиболее богатого языка, которым владеет или рядом с которым находится. Для себя богатого. Если я больше, глубже знаю русский, при наличие частичного знания других языков, я не продаю фундамент, чтобы не лишиться храма слова. Если мне сказали, что мой язык - зло, но я имею духовное достояние опыта своей жизни на этом языке, получаю силу от Бога убить убивающего меня ранее, чем он войдет в мой город, не только дом. Какие-то твари использовали электронику, чтобы убить чей-то язык. Мне все равно, кто и как. Мне достаточно достичь святости и быть со всеми святыми всех языков прошлого и вневременного. Какой-то 'украинец', сотрясая половыми органами и глистами в брюхе, сказал, что я буду повиноваться его мове. Так было и в древности, когда отсталые ветви неандертальцев, не научившиеся обрабатывать камень, продолжали гоняться с камнями и палками за уже людьми. Я не сужу религиозных украинских, которые хорошо молятся, чувствами или словом. Остальные никому не нужны на словесном уровне, как и в любой языковой группе. Нужно отделить молящихся от психопатов, пачкающих храм после своих сексуальных и военных оргий, ангелы храмов обязаны их сжигать на входе. Если хорошая молитва, так и есть. Святой дух - разум духа. Построен текстами. Зачем мне учить дополнительный язык? Кто-то хочет получить мой разум духа? Выучит мой язык. Захочет засунуть в свой насильно, отдам силам наказания его языка. Отделите конфликты языковых групп о точности знаний, сравниваемывх в языках, и адекватности общепринятой духовности, от конфликтов зверья, борющегося за власть, от конфликтов умственно неполноценных поклонников богатств, неэволюционировавших в истории эпох, от конфликтов животных, борющихся за территории и самок. Разум разделяет. Объединяет только природа.

• Николай Григорьев_ | 11 січня 2018, 13:00
    Коментувати коментар

В Запорожье мне не доводилось видеть и слышать прихожан в храмах, которые общались бы на украинском языке. Поэтому не совсем понятна позиция этого священника, который резко перешел на украинский язык. Тем более его обвинение своих сограждан, которые говорят на русском языке, вообще оскорбительны. Думаю, что его светские политические лозунги очень мешают ему как священнику и поэтому в таком позорном результате он виновен сам.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

• Михаил | 18 жовтня 2018, 13:57

А что в этом плохого? Очень правильно. По крайней мере будет занимать настоящая каноническая Православная Церковь, а не ряженые клоуны "уапц". На сегодняшний день, несмотря на грубейшее

• Ortox | 18 жовтня 2018, 12:38

Хіба не придурки?!

• bokhalus | 18 жовтня 2018, 09:59

Любі редактори. Звертаюся до вас як вікарій тієї церкви про яку ви пишете з благословення діючого єпископа Сергія Машевського. 1. такого сайту який зазначений в статті в церкви взагалі немає, наш

• Стефан | 17 жовтня 2018, 23:50

Правильное решение имеющее целью сохранить собор от разрушения врагами Украины, изуверами-коммунистами и их пособниками.

• Стефан | 17 жовтня 2018, 23:33

Дети героев будут героями.

Популярні статті місяця