Лавра сплачуватиме податки? У Раді відреагували на "винний" скандал в монастирі

7 грудня 2017, 12:20 | Релігія і суспільство | 5 |   | Код для блогу |  | 

Будь-яка релігійна організація з точки зору закону є неприбутковою, але зловживання цим статусом повинні присікатися; в деяких випадках слід ставити питання про позбавлення релігійної організації такого статусу.

Про це "Обозревателю" розповів народний депутат України (фракція "Народний фронт"), президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський.

Коментуючи історію з продажем в Києво-Печерській лаврі вина, переданого в якості благодійної допомоги цьому монастирю, а також пояснюючи слова настоятеля лаври про те, що вона - неприбуткова організація, нардеп підтвердив: "Звичайно, Києво-Печерська лавра - неприбуткова організація, оскільки за визначенням всі релігійні організації є неприбутковими. Монастир - це теж релігійна організація".

У той же час Єленський констатував, що зловживання неприбутковим статусом трапляються досить часто. "Наприклад, був випадок, коли якесь братство зареєструвалося як релігійна організація і завозило гуманітарну допомогу - "сумки для паломників". А ці сумки на перевірку виявилися Gucci, Louis Vuitton і тому подібними. Віруючим не обов'язково з такими ходити в паломництво".

Крім того, неодноразово порушувалася стаття 5 Закону про свободу совісті, "в якій йдеться про те, що релігійні організації не висувають своїх кандидатів у владу, не фінансують їх і так далі, і не агітують". "У США, наприклад, подібні дії ведуть до позбавлення статусу неприбуткової організації", - повідомив нардеп.

Як переконаний нардеп, "наші податкові, фіскальні органи могли б принципово ставитися до такого роду порушень, якщо вони виявлені в діяльності релігійних організацій, і припиняти такі зловживання неприбутковим статусом. У нас є багато неприбуткових організацій. Якщо організація N не ставить за мету отримання прибутку, але за фактом це встановлено, то, звісно, ставиться питання про позбавлення її такого статусу".

Говорячи про оподаткування церков, Єленський пояснив: "Коли ми приходимо до храму і кладемо 10 гривень в церковну скарбничку, ці гроші не оподатковуються - це наше добровільне пожертвування, з якого ми вже заплатили державі податки. Коли в церкві продали свічку - це теж не оподатковується. Але якщо в храмі є підприємство з виробництва свічок, воно повинно оподатковуватися. Звичайно, є всілякі маневри, щоб уникнути цього. Наприклад, свічкову майстерню ставлять прямо в храмі і кажуть, що це храмове дійство".

Єленський також повідомив про те, що "в найближчі дні в Раді буде голосування за законопроект №6696, яким релігійні організації звільняються від перереєстрації як неприбуткові організації, тому що переважна більшість релігійних організацій - це релігійні громади, які часто дуже небагаті, якщо не брати до уваги кафедральних соборів у великих містах".

Нагадаємо, в сюжеті передачі "Спецкор" на телеканалі 2+2 розповіли про те, що намісник Києво-Печерської лаври Павло випросив у меценатів на благодійність 1200 пляшок італійського вина Toscana Rosso, в результаті чого алкоголь виставили на продаж за безбожної ціною. Він запевнив, що напій піде на подарунки і буде приурочений до 30-річчя відродження чернечого життя в Лаврі. Павло пояснив це тяжким становищем Церкви.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Василий Петров | 16 грудня 2017, 00:25
  Коментувати коментар

  Плевать они хотели на законы человеческие, для них закон Божий не указ: не можете служить Богу и мамоне!!! За жалование можно служить только мамоне, больше никому, Богу служат БЕСПЛАТНО!!!!!!!

 • dutchak1 | 7 грудня 2017, 20:24
  Коментувати коментар

  Василий Жук. Згіден, що виходить своєрідний гумор. Але він і у Вас присутній. Якщо цивілізована держава приймає конституційний принцип відділеня релігії від держави, то це означає - ніяких касових апаратів, ніяких статусів прибутковий-неприбутковий, ніяких криків і писків держави і іншої публіки про те, що їсть священик і на чому їде, ніяких цивільних статутів, ніяких податкових і фінансових звітів державі, ніяких спроб "регулювати" перехід парафій, ніяких дебільних реєстрацій. Все, що відбувається в Церкві ( в тім числі і з церковним майном) є виняткове(!!!) діло тільки самих віруючих(!!!).

 • Василий Жук | 7 грудня 2017, 18:26
  Коментувати коментар

  Це, Анатолій, так як смішинка, але в принципі церкві за своєю суттю не бюро послуг і вона їх не має надавати, а от сприяти підсиленню молитви при участі багатьох вірних вона покликана. Церква - це школа, в якій можна повчитися, як жити по-християнськи, знайти допомогу у вирішенні своїх проблем на шляху духовного зростання...

 • Василий Жук | 7 грудня 2017, 15:21
  Коментувати коментар

  Ага, дуже "тяжким", особливо для Павла... Перше, ніж прийняти Закон про неприбутковість релігійних організацій, треба переконатися в цій неприбутковості, дла чого поставити в церквах касові апарати і подивитися на підприємницьку діяльність церков...І тоді законом звільняти від оподаткування бідні приходи, а решту - оподатковувати пропорційно до доходів. Це буде справедливо

  • анатолій дутчак | 7 грудня 2017, 15:32
   Коментувати коментар

   А ще розробити правила надання послуг. Заказав, наприклад, прихожанин молитву за здоров'я, заплатив гроші - а здоров'я не прийшло. Послуга неякісна і гроші треба повертати. Правда можуть бути проблеми - піп скаже що молитва до Бога то і в Нього питай і гроші і якість послуг.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Shvagyrr | 26 вересня 2018, 15:46

  Ban Moscow in all its poisonous forms from Ukraine. The Russian governnment and its puppet Russian Orthodox Church are evil.

 • lerer10225@com.ua | 26 вересня 2018, 14:23

  Просто дивує така бараняча впертість очільників УПЦ МП! Нагнітання обстановки, погрози виникнення конфліктів на релігійній основі... От абсолютно впевнений, що якщо вони не будуть провокувати таке,

 • velovs@ukr.net | 26 вересня 2018, 13:55

  Зазвичай, СПЕЦСЛУЖБИ - ніколи й ніяк - (самі по собі) не оприлюднюють (принаймні, ДОБРОВІЛЬНО) списки різних своїх АГЕНТІВ і СЕКСОТІВ. А тим паче - їх псевдо. Гадаю, що КГБ-ФСБ тут не становить

 • velovs@ukr.net | 26 вересня 2018, 13:43

  Так що: будемо рівнятися і брати приклад зі світу диких ТВАРИН? ---- Чи - все-таки - будемо прагнути й старатися бути ЛЮДЬМИ? Причому, саме такими, як це благословенно задумав і створив нас наш

 • Fr. Valerii | 26 вересня 2018, 11:35

  УСІ єпископи РПЦ в СРСР так чи інакше працювали на КПСС і КГБ. Хто не працював, того компартія на єпископство не ставила. Згідно з російськомовною Вікіпедією Філарет мав псевдонім Антонов, а Кіріл -

Популярні статті місяця