Патріарх УГКЦ: «Я згоден стати донором після своєї смерті»

25 листопада 2017, 07:25 | Релігія і суспільство | 6 |   | Код для блогу |  | 

Нам потрібно творити культуру, де б люди не боялися чинити добро навіть тоді, коли їхній земний шлях завершився.

Таку позицію висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Щевчук) у ефірі інтерактивної програми «Відкрита Церква» на тему трансплантації органів, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час програми були оприлюднені соціологічні дослідження, згідно якими в Україні 63% згодні стати донорами, 25 – проти, 12 % ще не визначилися, що робити з собою після смерті. Патріарї УГКЦ назвав такі показники дуже хорошими, хоча до порівняння, скажімо, в Австрії майже сто відсотків людей готові стати донорами після смерті.

Щодо себе особисто Блаженніший Святослав висловив цілковиту згоду стати донором. «Якщо після смерті я зможу й надалі чинити добро, то чому ні», – сказав Предстоятель УГКЦ.

На його переконання, нам в Україні потрібно творити культуру, де б люди не боятися чинити добро навіть тоді, коли їхній земний шлях завершився. «Якщо ми можемо чинити добро навіть після нашої смерті, тобто якщо наші органи після нашої смерті можуть врятувати інше життя, то, гадаю, це обов'язково потрібно робити», – сказав Глава Церкви.

«Переконаний, – продовжив Блаженніший Святослав, – що в нас в Україні є професійні, мудрі лікарі і є багато людей, які готові рятувати життя іншої людини, даруючи власні органи навіть після своє смерті. Тільки нам потрібна культура цього. Також українське законодавство повинно пройти відповідний шлях розвитку, тому що даний стан справ тільки погіршує справу з пересадкою органів і де-факто в непрямий спосіб стимулює так звану чорну трансплантологію».

«Гадаю, ми всі разом повинні зрозуміти, у чому полягає моральне добро такого акту, яким чином нам потрібно особисто діяти і як подбати, аби пацієнти, які потребують такої допомоги, могли бути врятовані у своїй рідній Україні», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Fr. Valerii | 27 листопада 2017, 13:12
  Коментувати коментар

  Один казав, якщо проституцію дозволити "законом", то перший поверх "працюватиме в межах закону", а три підземних "підпільно". Подібним способом буде творитись "культура донорства органів", після того, як законодавство пройде "відповідний шлях розвитку". Глава забув де він живе ...

 • velovs@ukr.net | 26 листопада 2017, 22:01
  Коментувати коментар

  Шановний В.Ясеневий, я, чесно кажучи, дуже РОЗУМІЮ цей Ваш великий песимізм й, зокрема, щодо нинішньої ситуації, а тим паче - майбутньої долі України. Тим більше, що, якщо дивитися - лише й виключно - ФІЗИЧНИМИ очима (переважно опустивши очі долу), то дійсно: все виглядає досить сумно і якось безперспективно... Одначе я наразі стараюся і вчуся частіше підіймати ці очі вгору. І тоді там - за сприяння й натхнення Святого Духа - поволі відкривається певний і саме ДУХОВНИЙ краєвид... До речі, я, здається, давав Вам посилання на одну цікаву й актуальну публікацію - і якраз щодо Божого плану-задуму відносно України та її християнства. Ось вона: https://kyrios.org.ua/literature/articles/20424-dzvoni-chornobilja-bozhe-poslannja-dlja-ukrayini-i-svitu.html Коротче кажучи: лише майбутнє чітко і ясно покаже й доведе, яка подальша доля буде в нашої Вітчизни-неньки... Так що, мабуть, не варто тут довго гадати і дискутувати, а поживемо - побачимо. А от щодо численних теперішніх подій і ознак, що ми справді вже досвідчуємо і живемо в ЕСХАТОЛОГІЧНІ - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) всесвітньої Історії спасіння, то Ви тут маєте ПОВНУ і ОЧЕВИДНУ РАЦІЮ! Ну а те, що хтось там із церковних провідників та ієрархів-архипастирів цього - чи то не добачає, а якщо і бачить, то (чомусь?) вперто мовчить... Та Бог з ними: їм дуже багато дано; і свого часу - багато й строго і спитається!

 • В. Ясеневий | 26 листопада 2017, 18:13
  Коментувати коментар

  дуже дивно, що всього цього ВПРИТУЛ ніяк не бажають помічати й усвідомлювати, зокрема, певні - керівні й відповідальні ієрархи у Ватикані, включаючи і самого єпископа Риму!!! А може вони щось таке знають з цього приводу,що не знає ніхто? Отці, що вчилися на Заході з цих тем просто насміхаються. А може Другого приходу Христа не буде??? І провід УГКЦ нацю тему вперто мовчить.Чи це засліплювання народу , чи мудра стратегія??? Але ж ознаки останніх часів уже дуже явні,що їх може спостерігати і сліпий.

 • velovs@ukr.net | 25 листопада 2017, 09:07
  Коментувати коментар

  "Щодо себе особисто Блаженніший Святослав висловив цілковиту згоду стати донором. «Якщо після смерті я зможу й надалі чинити добро, то чому ні», – сказав Предстоятель УГКЦ." Владика Святослав - ще відносно молода людина. І як знати: чи не зустріне він Друге пришестя Христа ще за свого туземного життя... Мабуть, він про це навряд чи думає і припускає. А якщо і думає, то публічно, вголос, гадаю, не наважиться таке обговорювати. Принаймні, доти, поки у Ватикані не визнають ту - вже, судячи з усього, майже очевидну реальність. Що ми, дуже й дуже схоже, наразі якраз і живемо, по суті, в ЕСХАТОЛОГІЧНІ - "в останні роки" і "в останні дні" (Єз.38:8,16) всесвітньої Історії спасіння. Якщо, звичайно, вони там, нагорі у Римській курії, взагалі-то здатні на подібний - досить сміливий і відповідальний вчинок...

  • velovs@ukr.net | 25 листопада 2017, 10:30
   Коментувати коментар

   Й саме з цього приводу у Святому Письмі читаємо, зокрема, отакий - пророчий текст і Божу обітницю: "У скорботі своїй вони з раннього ранку будуть шукати Мене і говорити: "ходімо і повернемося до Господа! бо Він уразив - і Він зцілить нас, поразив - і перев'яже наші рани; оживить нас через ДВА ДНІ, на ТРЕТІЙ ДЕНЬ підніме нас, і ми будемо жити ПЕРЕД ЛИЦЕМ Його. Отже, пізнаємо, будемо прагнути пізнати Господа; як ранкова зоря - явлення Його, і Він прийде до нас, як дощ, як пізній дощ зросить землю"" (Ос.6:1-3). Крім того тут, вочевидь, слід прийняти до уваги ще - згідно Пс.89:5 і 2Пет.3:8 - й той факт, "що у Господа ОДИН ДЕНЬ, як ТИСЯЧА РОКІВ, і ТИСЯЧА РОКІВ, як ОДИН ДЕНЬ". Іншими словами, той "ранній ранок" і "ранкова зоря" ТРЕТЬОГО ДНЯ, коли Слово Боже обіцяє, що якраз тоді "ми будемо жити ПЕРЕД ЛИЦЕМ Його", то це - чітко і явно - тягне на ПОЧАТОК ІІІ тисячоліття!!! А якщо, до того ж, уважно подивитися навкруги на ВСІ ці - дуже характерні й красномовні події й ознаки сучасного світу порівняти з УСІМ тим, про що нам Старий і Новий Завіти Біблії кажуть й наголошують стосовно Ісусового другого "пришестя і кінця віку" (Мт.24:3), то тут - тим паче - все, як мовиться, стає на круги своя... Й тому дуже дивно, що всього цього ВПРИТУЛ ніяк не бажають помічати й усвідомлювати, зокрема, певні - керівні й відповідальні ієрархи у Ватикані, включаючи і самого єпископа Риму!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • незалежний | 20 жовтня 2018, 22:32

  Всі розумні коментувати!? Тоді підкажіть за яким законом України або каноном Церкви в нас митрополит Іван (Яременко) зі своєю ручною десяткою є головою і членом всіх парафії??? Тому і піднімаємо руки

 • В. Ясеневий | 20 жовтня 2018, 21:58

  П.Ігор Шевчук неперевершений коментатор промов Святослава ШевчукаЮ, так що будь-чиї коменти зайві і нікому, крім самого Ігора не зрозумілі, та й не потрібні...А що і кому вони можуть хоть що-небудь

 • velovs@ukr.net | 20 жовтня 2018, 20:32

  Вочевидь, у підготовці й прийнятті цього ганебно-заборонного рішення - активну й безпосередню - участь брали, зокрема, місцеві структури УПЦ МП. -------- Й тому цілком логічно - у відповідь - було би

 • John | 20 жовтня 2018, 20:24

  Чомусь, мало написали бридоти на мене, видно не зачепив.

 • velovs@ukr.net | 20 жовтня 2018, 19:19

  "Ці люди творять благородну, шляхетну історію нашої країни, нашого народу. Ми ними пишаємося. Вони спасали людей і через цей великий чин вони спроваджують благословення на нашу землю, – сказав

Популярні статті місяця