Блаженніший Любомир (Гузар) пояснив українцям, як поводитися з ворогами

12 лютого 2016, 12:34 | Релігія і суспільство | view video | 2 |   | Код для блогу |  | 

Любомир_(Гузар).jpgАрхиєпископ-емерит Блаженніший Любомир у програмі «Вічне» телеканалу «UA:Перший» порушує проблему, як полюбити свого ворога і чому не можна жити з ненавистю до будь-кого.

На його враження, ми опинилися в ситуації, коли перед нашими очима дуже виразно постає поняття ворога. Хтось, хто нам незичливий, хто хоче нам зла. І ми ту людину, яка нас кривдить, внутрішньо хочемо віддалити від себе... або духовно знівечити. Як ми маємо поводитися супроти людей, які нам неприємні, які нас кривдять, яких ми популярно називаємо ворогами?

«Люди можуть кривдити одні одних де-небудь, – каже Архиєпископ-емерит, – око за око, зуб за зуб. Ми можемо так жити і поглиблювати оту ненависть, ото бажання помсти. Але це нас духовно руйнує. Коли ми ненавидимо когось, тому що він злий, ми стаємо гіршими від нього, а цього ми не хочемо, ми хочемо бути добрими. Тому звертаємося до нашого небесного учителя Ісуса Христа: чи дає Він нам якусь розв'язку? Дає. Хоча ця розв'язка може виглядати для нас трудною, майже нездійснимою. Ісус Христос каже, треба любити всіх людей, навіть тих, хто нас кривдить… Трудно, ох, як то трудно... А чи то можливе?..»

Перш за все, просить Блаженніший Любомир, застановімся, що таке любити. «Любити – значить бажати добра, – вважає він. – Якщо би це було неможливим, то Ісус Христос не казав би нам любити та ще й ворогів. Коли Ісуса Христа розпинали, Він просив: Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять. Навчи їх, напоум їх, щоби ті люди духовно опам'яталися, схаменулися, щоби відкрили свої серця на Божу ласку і зрозуміли, що гріх кривдити ближнього. Ми бажаємо їм добра, справжнього духовного добра, щоб вони перестали грішити. Це є форма любові до ближнього, в яку треба вірити. Це не є щось зовнішнього, це велике духовне добро. Господь Бог ніколи не вимагає від нас неможливого, але ми хочемо не відплачувати злом за зло. Хочемо сповняти Божий закон і при Божій помочі бажати духовного добра усім людям, навіть тим, хто для нас прикрий».

«Прийміть ці слова на сьогодні: ми хочемо бути добрими людьми, хочемо, щоб на світі панував мир, лад, любов. Молімося, щоби з Божою допомогою ми були такими, якими Ісус Христос хотів би нас бачити», – попросив Блаженніший Любомир. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • igorshevchuk | 12 лютого 2016, 19:09
  Коментувати коментар

  Розвивати науку, богослівя, дати хід поезії - художнього слова від Слова (І.С.Шевчук, 30 книг христологічно-поетичних), змінювати на краще передові пізнання, де Україна найсильніша, перемагати світ, створити ядро церквокультури ( не лише культури, бо культура розцерковлена, а Церква розкультурена й розєднана ) - ось активний обмін і діалог всього в Україні, який анонсував владика Гузар з волі Христа; не просто виживання, а перемога там, де Христос вигідно перемагав і перемагає: в культурі нових світоосвоєнь! Тоді титульна культура переможе і в Україні і навколо. Приклад: Юрій Костюченко в звязку із відкриттям гравітаційних хвиль: "Виживати зазвичай виходить, жити - не завжди. Жити є сенс, щоб перетворювати світ навколо себе. Заради цього, можливо, можна і вмирати. Втім, тоді це вже і не обов'язково. Поки ми «виживаємо», світ стрімко йде вперед, розширюючи свої кордони. Відмовитися від змін заради бажання «вижити» - означає приректи себе на нескінченне животіння на задвірках цивілізації. Саме тому, щоб наша наука стала ефективною, вченим варто перестати плутати думку начальства з затребуваністю суспільством. Те, що сьогоднішній конкретний міністр згенерував якусь некомпетентну нісенітницю про роль і значення науки, зовсім не означає, що наука і вчені нашому суспільству і державі не потрібні. Ми працюємо для людей. Для науки та для історії. Давайте спробуємо бути вільними і відповідальними не перед «умовним начальством», а перед безумовною істиною. Тоді буде результат, задоволення, визнання і повага. Не вірите - запитайте у людей." (г. "День", 12.02.2016).

 • igorshevchuk | 12 лютого 2016, 17:25
  Коментувати коментар

  Владика Любомир (Гузар) любить Христа, живе в Нім, тому правду мовить. Найтруднішу.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця