У Івано-Франківську відбулася акція, присвячена Міжнародному Дню Міста проти смертної кари

2 грудня 2015, 10:37 | Релігія і суспільство | 0 |   | Код для блогу |  | 

Івано-Франківськ.jpegexklusiv.gifУ цей День в сотнях міст у спеціальний спосіб підсвічують визначні споруди – пам’ятки архітектури. В Івано-Франківську вже протягом декількох років це споруда обласного музею мистецтв, де свого часу була римо-католицька колегіата. 

«День Міста за життя — Міста проти смертної кари був започаткований спільнотою святого Егідія і підтриманий багатьма європейськими країнами ще 2004 року,  – розповідає голова спільноти святого Егідія в Україні Юрій Ліфансе. – Цьогоріч 2 тисячі міст засвітилися по всьому світу і сказали «Ні смертній карі». Загалом ця акція - вершина айсбергу боротьби зі смертною карою, діяльності в цьому напрямку. Більше 10 країн, протягом всього часу цієї боротьби скасували таке жорстке покарання. Кожного року ООН голосує за мораторій з запровадження смертних вироків. Це, звичайно, допомагає зменшити їх кількість. Але щороку чимало міст приєднуються до символічної акції з підтримки збереження життя. У Івано-Франківську вона є дуже знаковою саме зараз, адже святкуємо ювілей митрополита Андрея Шептицького – людини, яка дуже багато зробила для збереження життя українців та представників інших націй і говорила дуже багато саме про гуманне суспільство на основах християнства».

Як повідомила РІСУ Наталя Палій, в обласному центрі Прикарпаття акція «Міста за життя — Міста проти смертної кари» 1 грудня зібрала невелику кількість людей. Але той, хто прийшов її підтримати, вважає її необхідною та знаковою. «Вона привертає увагу до проблеми смертної кари. Людське життя є найцінніше. Ми також проти такого покарання з християнської точки зору – як вчить нас Церква», – каже голова міської Спілки християнського відродження Боган Марчук.

«Кожна людина не має права забирати життя чи вирішувати забирати життя ближнього, – каже Ірина Рохман. – Бо життя дає Всевишній і кожен має прожити стільки скільки призначив йому Бог. Спільнота, яка проводить акцію проти смертної кари, заслуговує на пошану, захід є справді важливий, адже ні смертній карі має казати кожен пересічний громадянин».

Міжнародний День Міста за життя — Міста проти смертної кари на сьогодні є найбільшою у всьому світі акцією, що закликає до гуманного правосуддя, здатного повністю відмовитися від смертної кари. У травні 2002 р. в Римі в головному офісі Спільноти Святого Егідія було засновано Всесвітню коаліцію проти смертної кари (до якої увійшли: Спільнота Sant'Egidio, Amnesty International, Міжнародна реформа кримінального права, Ensemble contre la Peine de Mort, FIACAT). Уже 30 листопада 2002 року в Sant'Egidio відзначили Перший міжнародний день «Міста проти смертної кари». Рим, Венеція, Барселона та Вашингтон були першими містами, які відгукнулись на цю ініціативу. Тоскана долучилась до боротьби за найвищий рівень прав людини та проголосила 30 листопада Днем Тоскани. Перше проведення Всесвітнього дня «Міста за життя — міста проти смертної кари» зібрало більше ніж 80 міст — від Сантьяго у Чилі до Стокгольм у та Канберри. У Рим було обрано Колізей, в Брюсселі — Атоміум, в Барселоні — Катедральну площу. Це був великий успіх, що відкрив дорогу для подальшого зростання проведення події 2003 р. із залученням 150 міст і 15 столиць. Декілька із залучених міст вирішили «усиновити» одного чи більше людей, котрі отримали смертний вирок, підтримуючи Міжнародний фонд правового захисту людей, засуджених до смертної кари, який засновано Спільнотою Sant'Egidio.

У 2010 році в акції брали участь уже понад 60 столиць та понад 1300 інших міст по всьому світу, зокрема Рим, Брюссель, Мадрид, Оттава, Мехіко, Берлін, Барселона, Флоренція, Венеція, Буенос-Айрес, Остін, Даллас, Антверпен, Відень, Неаполь, Париж, Копенгаген, Стокгольм, Богота, Сантьяго-де-Чилі.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • storozh | 13 грудня 2018, 20:51

   Митрополiт Єпiфанiй став ним вже кiлька рокiв тому, коли був обраний намiсником...

  • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 20:40

   "Ім’я кандидата від УПЦ КП наразі не розголошується." ------------ Разом з тим, згідно найостанніших повідомлень деяких ЗМІ, ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський

  • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 20:04

   Р. S. Хоча, з іншого боку, ця його, п. Ігоря, активна діяльність: відважним військовим капеланом на Сході (колишня), а також нинішня - як співзасновника і лідера Християнської служби порятунку (ХСП)

  • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 19:02

   Багато, по суті, необ'єктивного, а то й навіть відвертого бруду й інсинуацій розповів екс-пастор про те християнське середовище, в якому раніше перебував і служив... ------- А от нині він розповідає,

  • erinms | 13 грудня 2018, 17:46

   Be very leery about gender identity laws in Ukraine. Take a lesson from Canada where the lgbt movement has a stranglehold on politicians. Some of these laws have created a nightmare of outlandish

  Популярні статті місяця