Церква закликає відмовитись від пластикових квітів

27 березня 2015, 13:14 | Релігія і суспільство | 6 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifСпеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки та квіти встановлюють на входах до кладовищ з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології. До Великодня 2015 р. зробили і планують встановити 1500 таких щитів.

Уже декілька сотень банерів встановлені. Гасла на них повідомляють про шкоду від пластикових виробів і про альтернативу - живі квіти.

Банер_1.jpg

«Цією темою ми активно почали займатися два роки тому, і це довгострокова акція. Мали місце звернення нашого Бюро, звернення єпархіальних владик, – розповів кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета. – Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, також це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері...»

банери.jpg

У Бюро з питань екології добре знають про розмови, що, мовляв, екологічна ініціатива «позбавляє шматка хліба підприємців».

«Насправді не йдеться про те, щоб зруйнувати бізнес. Ми, як Церква, не можемо мовчати на зло, якщо його усвідомлюємо, і якою б гіркою правда не була, – продовжує В. Шеремета. – Бізнес може переорієнтуватися на живі квіти. Адже є численні невибагливі до умов і красиві рослини на зразок бальзаміну Уоллера та барвінку».

На місцях екологічну ініціативу Бюро втілюють також не перший рік.

«Для Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ ми отримуємо цього року 150 банерів, а торік було 5. На міських кладовищах, що у Тернополі і Підгородньому, такі уже стоять, – розповідає референт Бюро у вказаній архиєпархії о. Василь Шафран. – Деканати та парафії отримують ці банери за певні невеликі вкладки, адже Бюро їх робило за свій кошт. Торік кожен банер обійшовся у приблизно 60 грн, а цього року – більше. Окрім того, розповсюджуємо листівки про шкоду підпалів сміття: от тільки повернувся зі Збаража, де поширювали ці летючки у церквах».

Особливого розголосу екологічна ініціатива Церкви набуває у Пасхальний період, бо саме тоді люди традиційно закуповують багато пластикових вінків і квітів. Але відповідну роботу небайдужі парафіяльні священики проводять цілорічно.

«У нас на парафії в селі Острів (біля Тернополя) місцеві люди вже знають про все - не купують пластикових квітів, хіба 1-2 вінки на похорони. Більше купують ті, хто іде на похорони чи могили з Тернополя або інших міст, і не освідомлений у темі. Зрозуміло, що коли вже приходять із пластиковим вінком, ми не можемо заборонити. Але вірним треба розуміти - закордоном усі ці вироби спалюють у котельнях з відповідними фільтрами, котрі вловлюють шкідливі речовини. У нас такого немає і викиди йдуть у довкілля», - продовжує о. В. Шафран.

Якщо б в Україні відповідні проблеми вирішували, як у багатьох розвинутих країнах, то Церква не робила б такого наголосу, пояснює о. В. Шафран. Наразі ж ситуація така, що акція, за його словами, буде тривати і в наступні роки. В. Шеремета також підтверджує, що до забезпечення всіх кладовищ інформаційними банерами та донесення інформації до всіх вірних УГКЦ потрібно виконати ще дуже багато роботи.

«Думаю, що будуть обговорення на деканальних з'їздах. Я особисто на парафії також неодноразово говорив про пластикові квіти й вінки, то приблизно 50% людей на похорони уже несуть живі квіти. Пояснювати людям потрібно постійно, а потім – періодично нагадувати», –  каже отець Олег Харишин, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

«Найперше варто розуміти, що найбільше, чого душі наших померлих рідних, близьких, друзів потребують від нас, - це молитва», – підсумовує В. Шеремета.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Давид | 29 березня 2015, 22:01
  Коментувати коментар

  Чудова і правильна ініціатива! Але, чомусь така ініціатива, як це часто буває, надто пізно появилася. Над цим треба було давно почати працювати! Один греко-католицький священик ще в 90-ті роки бив на сполох на тему екологічних проблем (та деяких інших, ще важливіших), зокрема щодо штучних квітів і вінків, пишучи статті, та його голос був голосом вопіющого в пустині! Тоді нікому з церковних ієрархів і їх курій не було до цього ніякого діла (як і до багато іншого...), і аж тепер вони трохи ПОЧИНАЮТЬ прокидатися зі свого сну байдужості та бездіяльності. Де вони були тоді??? Від того часу взагалі можна було викорінити це зло! І тепер, після запровадження подібних ініціатив, напевно, будуть вважати себе авангардистами і першовідкривачами... Невже не можна ВЧАСНО присікати зло в його КОРЕНІ і не бути глухими до голосу, який миттєво реагує на проблеми або навіть передбачає їх заздалегідь, вказуючи на них???

 • Володимир Ант | 28 березня 2015, 16:37
  Коментувати коментар

  дуже корисна ініціатива правда, дещо запізно, але... як кажуть — краще пізно, ніж ніколи.. теж саме стосується й штучних пластикових ялинок, використання яких шкодить не лише довкіллю (виготовлення та утилізація), але й тільки зберігання в житлових приміщеннях сприяє виникненню канцерогенних захворювань

 • Oles Lytvynovych | 28 березня 2015, 11:23
  Коментувати коментар

  Якщо я купую штучні квіти - я порушую заповідь "не вбий"? А Вам не здається, що зараз церква починає нами маніпулювати? Я звичайно віруючий, але у такому випадку, якщо я купуватиму сирні продукти, а не сир - воно шкодитиме мені та моїй сім’ї, чи куплю чіпси (в яких картоплі точно немає) - це шкодитиме мені та всім кого я ними пригощу - - - - - получається я порушую заповідь Божу "не вбий"?????????????????

  • Oleh1965 | 28 березня 2015, 15:54
   Коментувати коментар

   не потрібно плутати Божий дар з яєшнею!!!

  • Brat V | 28 березня 2015, 23:25
   Коментувати коментар

   Дуже прошу, перечитайте статтю ще раз! "Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, також це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає"

  • Jana | 29 березня 2015, 11:09
   Коментувати коментар

   Тут Ви повністю праві: травлячи себе і свою сім*ю неякісними продуктами, ви грішите: ви в такому випадку байдужі до свого здоров*я! А також підтримуєте виробництво неякісних продуктів! Це також гріх. А мертвому від штучног вінка легше не стане. Краще помолитися і віддати гроші людині, якій вони необхідні!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 25 квітня 2019, 22:57

  Денисенко не меняется. Вспомните, как он готов был даже пойти на срыв "объединительного собора" (созванного с таким трудом!), если бы избрали не его Думенко, а Зинкевича. Ему было наплевать

 • serge1717 | 25 квітня 2019, 22:13

  Ти просто мокшанський дибіл, Міша! Патріарху Філарету подібні тобі не достойні навіть слід цілувати!!!

 • В. Ясеневий | 25 квітня 2019, 22:11

  если бы михаил был хоть мало-мальски верующим человеком и хоть немного сведущ в Св.Писании и обладал логическим мышлением...А иначе какой с него спрос? Очень верный иудей, высокообразованный фарисей

 • Михаил | 25 квітня 2019, 19:44

  И это говорит человек, который всю жизнь презирал Украину и все украинское, мечтал стать Московским патриархом, верно и преданно служил КГБ и КПСС! Служил не вынужденно, как другие архиереи, а

 • enzian | 25 квітня 2019, 18:49

  А почему это так волнует продажного кацапского писаку Михаила?

Популярні статті місяця