Іран проти США: релігієзнавець пояснив, чого прагне аятола

9 січня 2020, 12:40 | Релігія і політика | 2 |   | Код для блогу |  | 

Релігієзнавець Дмитро Горєвой у прямому етері ObozTV прокоментував, чого прагне Іран, будучи теократичною державою, де при владі перебуває верховний релігійний лідер - аятола.

"Аятола - це релігійна посада. Це найвищий титул для мусульманського правителя. Це для порівняння, для розуміння у наших реаліях, це як Патріарх, це якби в Росії, в Кремлі, сидів Патріарх Кирило, наприклад", - заявив Горєвой.

Він також висловився із приводу мети, яку переслідують іранські правителі.

"Іран мріє стати регіональним лідером ісламського світу, і він за це лідерство сперечається з Саудівською Аравією. Це різні мусульманські традиції сунітів та шиїтів. Іран - це держава шиїтів, які проживають в Ірані та Іраку в основному. І от Іран намагається бути державою-опікуном для шиїтів і просувати свою версію ісламу в маси. Іран має дуже негативне ставлення до США, що зумовлено історично, адже ісламська революція сталася саме після скидання проамериканського правителя Ірану, який просував прозахідний стиль життя", - пояснив Горєвой.

Він також додав, що будь який закон, прийнятий у цій країні, має відповідати законам шаріату. Закони, прийняті урядом Ірану, перевіряються на відповідність спеціальним державним органом, і у випадку невідповідності релігійним нормам, закон відправляється на доопрацювання.

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 9 січня 2020, 10:05
  Коментувати коментар

  Рано-вранці 8 січня в небі в районі Тегерану сталася ця - дуже жахлива авіакатастрофа з українським Боїнґом... :( Причому, ще досі - геть і ніяк - НЕВІДОМА й НЕЗРОЗУМІЛА та дійсна причина, яка викликала цю страшну трагедію… ---- А от мене – чомусь – не полишає, зокрема, ось така думка. ------------- Наразі, як відомо, стосунки поміж США та Іраном украй загострені. Обидві країни буквально стоять на порозі вибуху великого збройного конфлікту між ними... ------------ Так от. Чи, бува, ця катастрофа не була допущена Божим Провидінням, аби, заінспірувавши й розпочавши відповідні міжнародні контакти - в т. ч. на найвищому державному рівні - і співпрацю різних фахівців та експертів довкіл неї, якось “загальмувати” ("стишити") увесь розвиток цих подій? ---- Тобто: іще ДО вельми ймовірного початку - вже явно непоправного і набагато-набагато більш спустошливо-руйнівного і криваво-трагічного - військового їх сценарію…

  • velovs@ukr.net | 9 січня 2020, 10:21
   Коментувати коментар

   Р. S. До речі і у зв'язку з цими останніми подіями.----- Так от, серед низки країн і народів – активних учасників тих подій, що їх пророче Слово Боже – причому, досить детально і яскраво – описує, що мають відбутися саме в ЕСХАТОЛОГІЧНІ – “в останні роки” і “останні дні” (Єз.38:8,16) Історії спасіння світу і які предметно заторкнуть, зокрема, Близький Схід (і не тільки) та народ Божий – і Старого, і Нового Завітів, – там згадуються і “перси” (Єз.38:5). При тому: одні з найперших. ----------- А це і є сучасний Іран! -------- Крім того, скажімо, в віршах – Єз.38:10-12 – тут описана ситуація, яка явно НЕ СХОЖА на нинішній Ізраїль – з його всесвітньо відомою армією та рівнем оборони. А, радше, сучасна Україна, народ якої також “живе на вершині [перехресті, посеред], землі” (Єз.38:12). Тільки дещо іншої, ніж близькосхідний регіон. А точніше – описаний там дійсний стан її обороноздатності та збройних сил і саме на початок 2014 р.! ------- І чим, власне, тоді і скористалася правляча кремлівська верхівка країни-агресора “від меж півночі” (Єз.38:6; 39:2). -------- І т. д. й т. п. ---------------- Ну а логічний й правомірний висновок тут напрошується сам собою. Тобто, як казав і наголошував Сам Ісус Своїм учням - щодо певних подій та ознак, які безпосередньо передуватимуть та чітко провіщатимуть про Його скоре повернення - Другий прихід в Єрусалим, “коли ж [усе] це почне збуватися, тоді ви випростайтесь і підійміть голови ваші, бо наближається визволення ваше”. І твердо “знайте, що близько Царство Боже” (Лк.21:28,31). ------- “Амінь. Так, гряди Господи Ісусе!” (Одкр.22:20).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 18 січня 2020, 18:58

  Так виглядає, що до числа "порохоботів" та їхніх запекло-істеричних пошуків "зради" тощо ось долучається і шановна п. Тетяна Деркач... :(

 • Nic21 | 18 січня 2020, 16:19

  Забув піп, Заповідь Божу "Не кради!", а злодіїв до Раю не пускають! А ще матюкався, як урка.

 • fedirtsiv | 18 січня 2020, 01:39

  Треба таки поступово просувати важливість зміни календаря. Готувати суспільство і аргументувати потрібність цих змін. Добре, що такі кроки у цій статті якісно зроблені. Велике спасибі. І не спимо

 • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 20:34

  Ось, наприклад, були ж серед них отакі видатні й широко відомі та високоосвічені священнослужителі і душпастирі-інтелектуали, як ті ж протоієрей Олександр МЕНЬ чи митрополит Антоній СУРОЗЬКИЙ... :)

 • velovs@ukr.net | 17 січня 2020, 18:50

  Знову тут піднімається це "календарне питання"!!! Складається таке враження, що КОМУСЬ дуже вигідно й потрібно постійно і повсякчас - і, причому, часто-густо просто ШТУЧНО, чи не на рівному

Популярні статті місяця